Wpis z mikrobloga

@Kon_Baltazar: dużo xD najwiekszy tip to wygładzenie struktury skóry- serio nic tak nie pomaga- masz cerę tlustą lub mieszaną? To bedzie łatwiejsze, bo sporo srodkow do cery mieszanej silnie wygładza. I to jest ogolnie podstawa, z ktorej nie należy rezygnować, poza tym są jeszcze primery wygładzajace np. Annabelle glinkowy, pixie clay delight i jakies z kolorowki. Nie traktować metody na mokro zbyt dosłownie- np. prysnąc z dalszej odległosci mgiełka na twarz,
@babcia_w_kapciach: masz sucha cerę czy mieszaną/tłustą? Ja uzywam sypkiego, ma dość kremową konsystencje, nie sądze, by wysuszał. Wysuszają suche minerały, np. Amilie, lily lolo. Ja pod swój nic nie daję, tylko na noc mocno nawilżajacy krem.
@Kon_Baltazar: ogolnie ten najjasniejszy jest jasniejszy niz podkłady drogeryjne. Sa probki po 3-4 zł, taka probka powinna ci na 3 makijaze co najmniej starczyć, wiec nie kladz wszystkiego od razu na twarz, jak ja za 1 razem xd najpewniej masz cere neutralna lub ciepla, malo kti ma rozowe tpny, wiec szukaj w gamie kolorow cieplych, oliwkowych, neutralnych, jaki nosisz kolor z podkladow plynnych?
@babcia_w_kapciach: ojej, na suchej skorze też moga sie pojawiac wypryski, zwlaszcza, ze piszesz o policzkach- tam pojawiają się często hormonalne, gdybys miała tłuste partie, to bys o tym wiedziała- czułabyś łoj jakbys dotknęla skory np. pod koniec dnia. Podklad mineralny moze podkreslac suche skorki, na pewno trzeba sie ich pozbyc, dobrze byloby dawac pod krem bez gliceryny i mocznika, ale nawilzajacy, wiec o to troche trudno. Ja mam policzki normalne i
@babcia_w_kapciach: ja mam tłustą i super wrażliwą - cokolwiek matującego = schodzące skórki; cokolwiek nawilżającego = pryszcze; dodatkowo cera jest wiecznie zaczerwieniona i podrażniona ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ostatnio celuję w naturalne kosmetyki i znalazłam parę, która sprawdza się w połączeniu z moja problematyczną skórą - koreański BB z it's skin Babyface nawilżający i matujący puder Annabelle minerals.
O ile puder mógłby dłużej trzymać, to BB super
@PomeranianBoo: używam musu z essence soft touch mouse 02 matt beige. Jest odrobinę ciemniejszy od mojego naturalnego, nieopalonego odcienia skóry (zawsze przeciągam go odrobinę na szyję, żeby nie było efektu maski), ale idealnie wpasowuje się kiedy jestem lekko czy nawet mocniej opalona, a ten mi jeszcze został, bo mało nakładam, tyle, żeby wyrównać koloryt.

Płynnych nigdy nie umiałam dopasować niestety( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jestem raczej z tych