Wpis z mikrobloga

@Istvan_Szentmichalyi97: ok, zaliczyłam drobny poślizg, ale obejrzałam :) w sumie nic odkrywczego w tym filmie nie ma, bardziej pokazanie, jak wyglądała jego zależność od matki (ale nie z przesadą), o samej scenie Manchesteru prawie zero, sam chłopak w filmie zaśpiewał ze 2 razy... Sterling się tam pokazała tylko po to, żeby porzucać cytatami z książek, bo za bardzo realnego wpływu tam nie pokazano. Jak dla mnie za mocno się skupili na
@Constantine No, I've never had a job
Because I've never wanted one
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zatem potwierdziły się moje przeczucia, obawy. Trailer mnie nie przekonał, zaś twoja "recenzja" tylko utwierdza w przekonaniu, że to nic wartego uwagi. Cóż, pozostaje mi podziękować Tobie za oszczędzenie mego arcycennego czasu - dziękuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może obejrzę, kiedyś, z braku laku.
@Istvan_Szentmichalyi97: właśnie jakimś cudem nie, wiem tyle, ile wyczytałam z artykułów czy między słowami w innych książkach. Pomyślałam, że ten film będzie dobrym startem, ale nie :D
A masz coś do polecenia? U nich jeszcze może coś ciekawego idzie szybciej złapać, bo z mojego doświadczenia wynika, że im sławniejszy (bardziej na piedestale?) zespół, tym słabsze biografie, bo się za mocno skupiają na tym, jaki X był boski (Jaggera do tej pory
@Constantine Problem w tym, że sam czytałem... nic. To aż zabawne, że o zespole, który stanowi istotną cześć mego "wychowania muzycznego" wiem tyle co wyczytałem z polskiej i angielskiej Wikipedii oraz jakichś pojedynczych strzępków informacji, porozrzucanych w Internecie. Brakuje w naszym kraju solidnej monografii zespołu/solowego Morrissey'a. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na Zachodzie jest pewnie mnóstwo książek im poświęconych, ale u Nas nikt nie jest chyba zainteresowany przekładem i
@Istvan_Szentmichalyi97: właśnie muszę poszukać czegoś po angielsku, bo po polsku nie znajdę pewnie. To jak było z Bowiem x lat temu, też w Polsce się nim za bardzo nie przejmowano jeśli chodzi o te sprawy ;)
Bardzo się boję autobiografii Moza bo przeczytanie tego może być przygodą życia:D, ale chyba w końcu ją dopadnę, bo ciekawość mnie zjada.
@Constantine Ja zaś wstrzymam się do momentu wydania tej, bądź innej pozycji w polskim przekładzie. Zbyt wiele książek zalega na mych półkach i nie nadążam już z czytaniem wszystkiego co bym chciał przeczytać. Literatury muzyczno-biograficznej i tak ostatnimi czasy nie czytuję ("Gdy ucichnie muzyka" M. Walla zalega już ponad rok, niedokończona) więc nie mam takiego ciśnienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście, gdy pojawi się jakakolwiek, warta uwagi biografia