•  

  Islandia to nie tylko wulkany i wodospady... W latach 80-tych działała tu bardzo prężnie tłocznia winyli, co biorąc pod uwagę rozmiary rynku, wydaje się wręcz nieprawdopodobne.
  Na zdjęciu wyłowiona dziś perełka podczas buszowania po reykjavickim pchlim targu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #islandia #ciekawostki #muzyka #winyl

  źródło: embed.jpg

  +: Saeglopur, u.......y +4 innych
  •  

   @EYJAN: To właśnie nie powinno bardzo dziwić bo Islandia od lat jest wielkim producentem muzycznym więc naturalnie też tłoczyli płyty na eksport. Ciekawostka: tuż po USA i UK czyli trzecim największym producentem muzyki na świecie jest Szwecja :)

  •  
   u.......y

   0

   @EYJAN: dobry pomysł na spędzenie soboty ; )
   Internet mówi, że Fálkinn to znacznie więcej, niż tylko tłocznia. Niestety "prężne" działanie jest przesadą, zwinęli się w połowie lat osiemdziesiątych. Ale trudno się dziwić, to był okres zdominowany przez CD.

   Fálkinn - Icelandic company originally founded in 1904 as a bicycle repair workshop. Started retailing gramophones and records in 1925 and issuing records with Icelandic artists soon thereafter. These releases were originally done in co-operation with Parlophone in Germany so much of the early releases have Parlophone labels or sometimes British labels after the EMI takover of Parlophone.

   The company was Iceland's biggest record retailer, distributor and label up until the late 70's but the record division was shut down in late 1985 after years of losses and the remaining inventory and intellectual properties were sold to Ólafur Haraldsson the year after.

  •  

   @Saeglopur: W sumie racja, ale z tego co mówił handlarz z targu płyty tłoczone były przede wszystkim na lokalny rynek. Eksport był znikomy.
   @uciekajmy: Fálkinn to w dodatku jedna z najstarszych islandzkich firm oraz najprawdopodobniej najstarsza firma pozostająca w rękach tej samej rodziny, założona 113 lat temu.
   Tutaj pełna historia: http://www.falkinn.is/images/stories/SagaFalkans.pdf
   Dwie ostatnie strony to podsumowanie po angielsku.

   +: u.......y
  •  
   u.......y

   +1

   @EYJAN: na okładce facet z nienaganną fryzurą, w garniturze, odkurzający sokoła (?!) i już wiadomo, że trzeba przeczytać tę historię. Jeden z pierwszych rowerzystów na Islandii zakłada warsztat naprawy rowerów... to nie będzie nudne ; )

   +: EYJAN
  •  

   @EYJAN: fajnie ale bez okladki to max jakies 20% wartosci

  •  
   u.......y

   +1

   @phsbdg: ja niczego nie sprzedaję ; )

   pokaż spoiler przeczytaj wcześniejsze wpisy...

   +: phsbdg
  •  

   @phsbdg: Jest i okładka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: embed.jpg

   +: phsbdg

Gorące dyskusje ostatnie 12h