•  

  Islandia to nie tylko wulkany i wodospady... W latach 80-tych działała tu bardzo prężnie tłocznia winyli, co biorąc pod uwagę rozmiary rynku, wydaje się wręcz nieprawdopodobne.
  Na zdjęciu wyłowiona dziś perełka podczas buszowania po reykjavickim pchlim targu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #islandia #ciekawostki #muzyka #winyl

  źródło: embed.jpg

  •  

   @EYJAN: To właśnie nie powinno bardzo dziwić bo Islandia od lat jest wielkim producentem muzycznym więc naturalnie też tłoczyli płyty na eksport. Ciekawostka: tuż po USA i UK czyli trzecim największym producentem muzyki na świecie jest Szwecja :)

  •  
   uciekajmy

   0

   @EYJAN: dobry pomysł na spędzenie soboty ; )
   Internet mówi, że Fálkinn to znacznie więcej, niż tylko tłocznia. Niestety "prężne" działanie jest przesadą, zwinęli się w połowie lat osiemdziesiątych. Ale trudno się dziwić, to był okres zdominowany przez CD.

   Fálkinn - Icelandic company originally founded in 1904 as a bicycle repair workshop. Started retailing gramophones and records in 1925 and issuing records with Icelandic artists soon thereafter. These releases were originally done in co-operation with Parlophone in Germany so much of the early releases have Parlophone labels or sometimes British labels after the EMI takover of Parlophone.

   The company was Iceland's biggest record retailer, distributor and label up until the late 70's but the record division was shut down in late 1985 after years of losses and the remaining inventory and intellectual properties were sold to Ólafur Haraldsson the year after.

  •  

   @Saeglopur: W sumie racja, ale z tego co mówił handlarz z targu płyty tłoczone były przede wszystkim na lokalny rynek. Eksport był znikomy.
   @uciekajmy: Fálkinn to w dodatku jedna z najstarszych islandzkich firm oraz najprawdopodobniej najstarsza firma pozostająca w rękach tej samej rodziny, założona 113 lat temu.
   Tutaj pełna historia: http://www.falkinn.is/images/stories/SagaFalkans.pdf
   Dwie ostatnie strony to podsumowanie po angielsku.

   +: uciekajmy
  •  
   uciekajmy

   +1

   @EYJAN: na okładce facet z nienaganną fryzurą, w garniturze, odkurzający sokoła (?!) i już wiadomo, że trzeba przeczytać tę historię. Jeden z pierwszych rowerzystów na Islandii zakłada warsztat naprawy rowerów... to nie będzie nudne ; )

   +: EYJAN
  •  

   @EYJAN: fajnie ale bez okladki to max jakies 20% wartosci

  •  
   uciekajmy

   +1

   @phsbdg: ja niczego nie sprzedaję ; )

   pokaż spoiler przeczytaj wcześniejsze wpisy...

   +: phsbdg
  •  

   @phsbdg: Jest i okładka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: embed.jpg

   +: phsbdg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Jakie #seriale chcielibyście zobaczyć na #netflix ? Ja zaczynam:

  odpowiedzi (107)

 • avatar

  Witam was serdecznie,

  Chciałbym oddać któremuś z was nowe słuchawki Lenovo P950.
  Jest to moje trzecie rozdajo i dziś będę wymagał od was czegoś więcej niż plusa.
  Moja serdeczna znajoma, która posiada tutaj konto, tworzy niesamowite rzeczy.
  Prowadzi fantastyczny fanpejdz na instagramie i niedawno otworzyła się na świat, tworząc fanpejdz na facebooku.
  Jak wejdziecie na link i obczaicie co się tam znajduje, to zapragniecie mieć taki fajny kubek, lub też będziecie mogli taki kubek kupić swojej lubie, chłopakowi, mamie, tacie, wujkowi i cioci, babci albo dziadkowi.
  Spersonalizowany prezent dla kogoś na urodziny jak znalazł!
  Koleżanka ma talent artystyczny i rękoma działa cuda ( ͡º ͜ʖ͡º) Rysuje to co sobie zapragniecie na kubeczkach i nie tylko, malunki, rysunki, zdjecia, karykatury, portrety, wzory do tatuaży, czy loga waszych bejbondowych kapel!, wierzę, że jak ładnie poprosicie to narysuje też wam mape skarbów.

  Nikt w pracy nie będzie miał takiego kubka jak wy, z waszym kotem lub psem!
  Dziewczyny nie będzięcie musiały się chwalić, że wasz kot jest dla was wszystkim i pokazywać zdjęcia na telefonie, wystarczy kubek!
  Mirki nie będziecie musieli kupować ałta za 250 tysięcy! Wystarczy jak kupicie fajny kubek z Mustangiem Shelby z 69 roku i codziennie będziecie pić z niego kawę i mówić, że macie mustanga wśród kubków!

  Dlatego też, aby rozdajo miało swój koniec, aby któreś z was dostało nowe słuchawki licznik lajków na fanpejdzu musi osiągnąć minimum 500.
  Dodatkowo, jeżeli fanpejdz osiągnie (jeszcze nie wiem ile) lajków, wylosuje kolejną osobę, która wygra podkładke pod mysz QCK ze steelseries, tą małą.
  Aktualnie jest 100 lajków, 400 lajków to mało prawda?
  Możecie zawsze zalajkować i nie otrzymywać tych pięknych powiadomień.
  Losuje spośród plusujących (mając nadzieje, że nie jest oszukistą, jakoś to zweryfikuję), każdy plusuje, losowanie za 2 tygodnie.
  Wysyłka bliżej końca miesiąca po sesji.
  #rozdajo #facebook #diy #tworczoscnarzeczonej #tworczoscwlasnaaleniemoja #dajoniezupelniedarmo #zebrolajki
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  I niech mi ktoś powie, że typ nie ma wypisanej choroby psychicznej na twarzy, pewnie pomiot z jakiegoś kazirodczego związku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  #wypokszwadron

  odpowiedzi (23)