Wpis z mikrobloga

Jako fan takich filmów, sci-fi i cyberpunku może nie jestem do końca obiektywny, ale ten film jest po prostu arcydziełem. Niszczy klimatem, historią i oprawą. Świat przyszłości został tu ukazany w niesamowicie szczegółowy i sugestywny sposób, całkiem inny od większości współczesnych filmów o podobnym klimacie. Genialne role, praktycznie każdy aktor ma tutaj swoje "momenty". Gosling zamknął usta tym, którzy z jakiegoś powodu dalej uważają go za kiepskiego aktora. Film oglądany w IMAX robi piorunujące wrażenie, ilość zapierających dech w piersi scen jest niezliczona, podobnie jest z muzyką i dźwiękiem. Zdecydowanie nie dla każdego, część osób pewnie będzie marudzić, że film jest trochę powolny i jestem w stanie to zrozumieć. Dla mnie właśnie dzięki tej powolności można chłonąć i podziwiać każdą sekundę tego dzieła. Ale zajebiste sceny akcji też są ;) Przez ponad 2,5 godziny siedziałem i oglądałem film jak zahipnotyzowany i nawet nie wiem kiedy ten czas zleciał. Nie porównuję ani nie oceniam biorąc pod uwagę część pierwszą, te filmy dzieli ponad 30 lat, więc to nie miałoby sensu.
#film #kino #scifi #bladerunner
nine - Jako fan takich filmów, sci-fi i cyberpunku może nie jestem do końca obiektywn...

źródło: comment_08KsGxjDSTeILnf8fNugs61GyO1fj8gJ.jpg

Pobierz
  • 3