Wpis z mikrobloga

#neuropa #bron #bronpalna #bekazprawakow

No i znowu w starciu z gamoniami i kłamcami musiałem poczytać ustawy.
https://www.wykop.pl/link/3955155/totalny-odlot-posla-nitrasa/

1. Nitras nie myli się istotnie.
2. Nitras ma rację, że bez badań psychologicznych wg zaproponowanych przepisów każdy, właściwie bez żadnego powodu, mógłby dostać pozwolenie na broń. Nie jest to żadne usystematyzowanie czy usankcjonowanie istniejących przepisów/braku regulacji tylko kompletne rozluźnienie dostępu do broni

---
Obecnie ustawa przewiduje pozwolenie na broń dla osoby, która :
* przedstawi ważną przyczynę posiadania broni.
* Za ważną przyczynę, o której mowa w ust. 1, uważa się w szczególności: 1) stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia

Projekt zakłada że, pozwolenie otrzyma każdy kto nie jest chory psychicznie (ale niewymagane są badania) jeżeli i przedstawi powód.
Za uzasadniony powód posiadania broni traktowany jest zamiar posiadania broni do samoobrony. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o niekaralności i zaświadczenie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
  • 69
@michal-pokichal: W obydwu przypadkach jest mowa o broni do obrony osobistej. Różnica w dostępności jest zauważalna.

Nie wspomnę już o tym, że "obywatelska karta broni" daje prawo też do broni samopowtarzalnej i broni długiej.
@FlasH: napisałeś tylko o jednym obecnym celu posiadania broni (w dodatku tym najmniej popularnym), a jest ich wiele. Celowo manipulujesz, czy nie doczytałeś?

Tak jeszcze napiszę, że tę straszną broń o której mówił Nitras (z wyłączniem samoczynnej, tu już odleciał zupełnie) możemy mieć (i mamy) już dzisiaj w oparciu o ustawę, którą w 2011 PO poluzowała bardzo mocno dostęp do broni.
@FlasH: wcale się nie myli tylko bezczelnie kłamie, że będzie można kupić broń automatyczną. Powinien za te kłamstwa jako urzędnik publiczny odpowiedzieć.
@vitek6: To ty kłamiesz, albo nie doczytałeś.

2. Do kategorii B zalicza się:
1) broń centralnego zapłonu;
2) broń krótką bocznego zapłonu, inną niż wymieniona w ust. 3 pkt 1;
3) powtarzalną i samopowtarzalną broń gładkolufową, której długość nie przekracza
600 mm;
4) broń samopowtarzalną, która jest podobna do broni samoczynnej;
5) amunicję do broni określonej w pkt 1–5, w tym spłonki i materiał miotający;
6) tłumiki dźwięku
@FlasH: Całkiem niedawno przechodziłem te "badania" potrzebne do złożenia wniosku o posiadanie broni. Polecam pójść. Pani psychiatra oraz pani psycholog zadały mi kilka pytań. Nie znały mnie wcześniej i gdybym tylko coś chciał ukryć to bym ukrył... Gdybym był chory i o tym nie wiedział, to one by tego nie wykryły. To nie są "badania" - to jest bardziej "wywiad".
Tak to dziś wygląda.
Mój lekarz rodzinny wie o mnie o
@ptaq77: Mój lekarz rodzinny nie widział mnie na oczy. Badania skończą się na tym, że dostaniesz kartkę z 15 checkboxami: nie jestem psychiczny, nie jestem świrem, jestem świadomy odpowiedzialności za składanie fałszywych oświadczeń.

Nie czas skończyć z ważnym powodem, tylko broni powinno być wśród ludzi jak najmniej.
@FlasH:
1) lekarz - A jak wg Ciebie wyglądają dziś "badania" psychologiczne? Opisz w 2-3 zdaniach.
2) powód - mówisz że broni wśród ludzi ma być jak najmniej? jesteś przestępcą? czy o co chodzi? Dlaczego mam nie mieć środka oBRONy?
Poza tym wiesz chyba że żołnierz, czy policjant to też CZŁOWIEK?
Czym ja się różnię od nich?
Dlaczego nie miałbym mieć broni?
Przeszedłem takie same procedury... obycia z bronią pisząc bez
@FlasH: Wszystko poza dwoma pistoletami: M249, MG4, AK-47 (to co wtedy pokazuje na obrazku to nie jest AK-47), Uzi, HK416. To wszystko to jest kategoria A – broń i amunicja, której posiadanie jest zabronione, z zastrzeżeniem art. 8 pkt 4 i 5;
@FlasH jak zarzucasz komuś kłamstwo to się najpierw doucz. Broń samopowtarzalna to nie jest broń automatyczna a ten kłamca pokazuje broń automatyczną, mowiać nawet ile pocisków na minutę potrafi wystrzelić i mówi, że taką broń będzie można kupić. Nie, zarówno teraz jak i po wprowadzeniu to ustawy nie będzie można. A najlepsze jest To, że w kwestii broni mają najwięcej do powiedzenia tacy eksperci jak Ty i ten kłamca Nitras.

Powinna nim