Wpis z mikrobloga

No i robota skończona. Poprzedni wpis dostał aż 50 plusów, czułem się tym bardziej zobowiązany niż faktem, że jutro są pierwsze zajęcia z moimi płytkami :)

Ten projekt to moja praca inżynierska, jest to stanowisko dydaktyczne do przedmiotu "Sterowanie procesami ciągłymi", gdzie uczyliśmy się podstaw modelowania układów dynamicznych, wyznaczaliśmy transmitancje i opisywaliśmy układ równaniami różniczkowymi oraz zmiennymi stanu. Mierzyliśmy wzmocnienia układu, stałe czasowe, a także rzeczy związane ze sterowaniem i regulacją - uchyb ustalony, opóźnienie, czas ustalania, przeregulowanie, PID od deski do deski. Dalej były charakterystyki częstotliwościowe, a trochę wcześniej - odpowiedzi skokowe, impulsowe. Ogółem dużo tego było, a zaczynało się od prostej kontroli temperatury, do czego służy ta płytka. Poprzednia wersja z 200x roku dożyła swojego końca..

W pierwszych komentarzach wrzucam sporą paczkę zdjęć z procesu montażowego i screen z programu. Przejrzyjcie je, może coś nowego zobaczycie, albo ja coś źle zrobiłem i możecie zwrócić mi uwagę :). O programie może zrobię jeszcze kolejny wpis, jak będzie chęć to mogę udostępnić kod źródłowy.

Lecę kończyć oprogramowanie i pisać instrukcję :-) Cześć!

#elektronika #pcb #visherdev #diy #politechnikakrakowska #automatyka #studia
Visher - No i robota skończona. Poprzedni wpis dostał aż 50 plusów, czułem się tym ba...

źródło: comment_noLCWzOpQw99NGRAcvPYOsZ81iRoVclX.jpg

Pobierz
  • 29
@boa_dupczyciel: ah, tu zawinęło się zdjęcie sprzed poprawek, problem jest w tym że miałem do dyspozycji tylko cynę fi 1 mm.. To zdjęcie jest po pierwszej próbie polutowania i umycia (które się nie udało), później jeszcze zalałem płytki topnikiem gdzie było brzydko i pozdejmowałem nadmiar cyny, powygładzałem luty.
@Sektro: najlepszy, a w wykonaniu JBC to na upartego i tym mógłbym polutować wszystkie elementy THT na tej płytce :-)
@Sektro: jak zbiorę wszystko do kupy, napiszę tekst, to nie widzę póki co problemu - robota jeszcze się nie skończyła, został soft i dokumentacja.
@Visher: Najlepszy grot jbc do lutowania to nóż a zaraz za nim minifala. Z naciskiem na lutowanie smd 402 - 805 i vqfn/qfn oraz wszelkiego rodzaju obudów typu sop/lqfp. Serio, tymi grotami da się polutować niemal wszystko poza BGA. Polecam EEVblog o lutowaniu i dużo ćwiczyć (na starym sprzęcie).
Dałeś mało (za mało) topnika lub użyłeś topnika do lutowania smd lub no clean lub lutowałeś zbyt gorącym grotem. Połowa spoin jest