Wpis z mikrobloga

Na gmail o nazwie login@gmail.com dochodzą wszystkie wiadomości wysłane również na adres login+wyraz@gmail.com, gdzie wyraz to dowolne znaki (to znaczy cyfry i litery bez znaków specjalnych).

Niby nic takiego, ale Wujek Google daje nam coś takiego jak filtry i etykiety, dzięki czemu już odgórnie możemy przydzielić wysłane wiadomości, pod adresy takie jak login+gumtree@gmail lub login+uczelnia@gmail.com do której etykiety będą przydzielane automatycznie.
To jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, bo ustawiając filtr "wszystkie emaile do login+zakupy@gmail.com wkładaj wsadzaj do etykiety zakupyblablabla". Dzięki temu możemy zapanować nad porządkiem na naszej epoczcie już w momencie rejestracji na jakimś portalu typu olx, gumtree czy inne.


#ciekawostki #lifehack #google #gmail
L.....a - Na gmail o nazwie login@gmail.com dochodzą wszystkie wiadomości wysłane rów...

źródło: comment_xhcqFgL1W6qcWBpu9HowutZBTtYMC4jH.jpg

Pobierz
  • 66
@Aluminium: ej, ale tu nie chodzi o rejestracje Mirku. :)
Tworzysz email aluminium@gmail.com i sobie go masz.
Pozniej rejestrujesz sie na wykop.pl i w rejestracji podajesz aluminium+wykop@gmail.com
I email do aktywacji konta jest wysylany na aluminium+wykop@gmail.com ale normalnie dochodzi na aluminium@gmail.com.
Na gmailu masz funcje filtrow i etykiet. Wiec robisz etykiete "fora i social media" i w ustwieniach swojego konta aluminium@gmail.com dajesz "wszystkie wiadomosci sierowane do aluminium+wykop@ dawaj do etykiety "fora
@Lusca: tak! Bardzo fajne, aż szkoda, że nie mam na świeżo maila bo bym mocno z tego korzystał , obecnie używam etykiet na masową skalę, ale to trzeba ręcznie się bawić za każdym razem by odpowiedni spam czy coś do danej kategorii dodać i to jeszcze tak by ewentualnie ważne maile nadal uzyskiwać hmm, dziękuję
@Ratriczek: @Grzesiek4: wydaje mi sie, ze to opcja, ktora weszla dosyc niedawno.
Moje siostra robila gmaila z 10 lat temu i ma imie.nazwisko80@gmail.com
Bez kropki email nie dojdzie do niej, a ja wczoraj robilam sobie nowego i jak napisalam kropke miedzy slowami to odmowilo, bo kropka to znak niedozwolony w nazwie :)
@Aluminium: dokładnie, nie wszystkie portale akceptują znaki specjalne (+) w mailach. A jak już akceptują, często wychodzą dodatkowe kwiatki typu problemy z późniejszym zalogowaniem, brak możliwości odzyskania hasła, czy właśnie automatyczne maile, które nie są wysyłane ze względu na błąd adresu mailowego.
@Matias: @xetrov: @Aluminium Juz rozumiem o co chodziło :) Mój chłopak jest testerem, przekazałam jemu to do wiadomości. Mówi, że bez tego okno logowania jest kopalnią bugów, a teraz może ich znaleźć więcej. Dzięki panowie! Dzięki wam pare aplilacji więcej nie będzie miało takiego problemu. ( ͡ ͜ʖ ͡)

@xetrov: z ta rejestracja pierwszą miałam na myśli robienie konta gmail. Poranki to moment kiedy