Wpis z mikrobloga

Ostatnio obserwuję taką "modę" w różnych miastach, że rządzący pozbywają się przejść podziemnych na rzecz pasów. Z tego co widzę większość ludzi to popiera, argumentując to powiedzeniem, że miasto powinno być dla ludzi a nie dla aut I przeciwni są tylko kierowcy, którzy muszą stawać na światłach. Jako przykład dam #lodz, bo tu mieszkam. Zniknęły przejścia podziemne w centrum, są pasy, powstała wielka wiata dla tramwajów, ok. Tylko jak chciałbym iść na tramwaj, to muszę na tym zasranym przejściu stać z 1'5 min jak nie więcej, żeby przejść przez 2m jezdnię. Stoisz na czerwonym, a twoje tramwaje odjeżdżają. A straż miejska się kręci I #!$%@? mandaty za przejście na czerwonym. No to piękne mi miasto dla ludzi, panie władzo. Jako kierowcy, wszystko mi jedno, czy przejście jest podziemne czy nie, bo i tak muszę stanąć na czerwonym, żeby przepuścić auta na skrzyżowaniu, więc też nie rozumiem tego argumentu. Takie sytuacje są też zauważalne w innych miastach, pewnie mirki I mirabelki dadzą radę wymienić konkretne miejsca.
Podsumowując? Albo przejście dla pieszych+niekaranie za przejście na czerwonym(jak to jest chyba w całej Europie), albo dawać kładki I przejścia podziemne, bo mnie stanie na światłach #!$%@? i tylko tracę przez to czas.
#oswiadczenie #boldupy
  • 23
@NPrBaz: Popieram z niekaraniem za czerwone (jak jest pusto to zawsze przechodzę a nie stoję jak jeleń, no chyba że centrum tak jak piszesz), PiS zmienia teraz kodeks drogowy w zakresie praw pieszych, ale tego oczywiście zabrakło.

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/66753-polscy-piesi-chca-byc-jak-ci-z-francji-czech-czy-niemiec-dopiero-szoste-auto-ustepuje/66753-polscy-piesi-chca-byc-jak-ci-z-francji-czech-czy-niemiec-dopiero-szoste-auto-ustepuje
@NPrBaz: Akurat przy przesiadkowie to jest hit hitów tam tak naprawdę masz 3 światła dla pieszych żeby przejść przez Mickiewicza. najlepsze jest to że po 2 minutach stania na czerwonym przejdziesz już przez jeden pas ulicy to masz kolejne światło żeby przejść przez tory śwatła nie są zsynchronizowane więc stoisz kolejne 2 minuty. Chyba ze pójdziesz 15 m w kierunku przesiadkowa tam są same pasy bez świateł, więc przejdziesz tam bez
to muszę na tym zasranym przejściu stać z 1'5 min


@NPrBaz: to jest kijowe. ale to i tak lepiej niż jakaś starsza osoba ma się drapać po schodach w tę i z powrotem.
Windy nie zdają egazminu, bo jak trafi się wózek to 2 osoby o ograniczonej sprawności już się nie zabiorą tym samym kursem i czekają.
@BrakKontaNaFejsie: Właśnie o tym mówię, to jest tragedia. To wszystko byłoby ok, gdyby nie karali za przejście na czerwonym. A zamiast zmieniać na +, to stawiają coraz więcej świateł
@sargento: Jak się trafią 2 osoby o ograniczonej sprawności I muszą czekać, to I tak pewnie czekają krócej niż na światłach ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale generalnie myślę, że jedynym wyjściem byłoby tu usunięcie tego chorego prawa
@NPrBaz: mysle ze i kierowców i pieszych zadowolił by i w pełni usatysfakcjonował brak świateł, tylko wymagało by to od nich maksymalnego skupienia na skrzyżowaniach, a wiem ze ciężko wam to idzie
@NPrBaz: Rozwala mnie zawsze argument "Robimy coś, bo miasto jest dla ludzi a nie samochodów" To ja się pytam, jesteśmy już w erze aut autonomicznych, które sobie same po mieście jeżdżą dla rozrywki? Czy też może ich kierowcy i pasażerowie nie są ludzmi.. Albo są jakimiś ludźmi gorszej kategorii.. Wracając do tematu, też uważam takie działania za głupotę. W 99% przypadków również wolę po schodach, górą albo dołem, niż czekać na
@NPrBaz: Przede wszystkim podejscie do istoty swiatel i czlowieka w Polsce jest #!$%@? tragedią na skale Europy. Czasami swiatla stawia sie w tak #!$%@? i niepotrzebnych miejscach ze traca na tym i kierowcy i piesi i ruch w miescie i wszyscy podatnicy w jednym.
Moglbys przejsc sobie spokojnie na pasach kiedy 200 metrow dalej wszyscy stoja na wielkim skrzyzowaniu ale nie #!$%@? bo jest #!$%@? swiatlo z guzikiem. WIec je klikasz
@NPrBaz: Wydaję mi się, że likwidacja przejść podziemnych wynika z czegoś innego, może kwestie technicznie, konserwacja? #!$%@? wie ale nie uwierze że wytłumaczeniem są jakieś #!$%@? frazesy.
Cześć @NPrBaz: jestem prezydentem miasta #lodz. Zmieniamy przepisy, będziemy likwidować przejścia podziemne ale by ułatwić wam kochanym obywatelom poruszanie sie w mieście, można legalnie przechodzić na czerwonym - tylko uważaj bo jeśli coś cię stuknie to twoja wina. Pozdrawiam prezydent miasta Łódź Hanna Zdanowska

@NPrBaz: te debile z RAZEM chciały #!$%@?ć przejście podziemne pod galerią krakowską na ul. Pawiej ul. Lubicz i ul. Piłsudskiego xDD Tłumaczyły to chyba wykluczeniem osób starszych czy ki #!$%@? ( _)