Wpis z mikrobloga

Dzieki @Istvan_Szentmichalyi97 za przypomnienie, miałem coś tez wrzucic. Mój ulubiony Żuk. Przez długi czas człowiek którego mądrosci spijałem jak wlezie. I mimo ze drogi się rozeszły to nadal uważam że byłes wielki. I fajnie że byłeś. Bez Ciebie nie byłoby tak samo, muzyka, popkultura, nastawienie do świata. Odszedłeś za wczesnie, twoje plany wybiegały zdecydowanie większych spraw. Ale dzięki za takie namiastki jakie zostawiłeś. Dzisiaj powinieneś świętowac swoje 77 urodziny. A od prawie 40 Ciebie z nami nie ma. Wrzucam mój ulubiony kawałek. Świetne wyznanie miłości do Yoko.

John Lennon - Woman

#muzyka #zimniokpoleca #johnlennon #thebeatles
  • 18
@Koneser_Familiady: Solowy jest inny, nawiazywał trochę do klimatów późniejszych albumów(poza Let it Be). Jak uwielbiam Come Together tak wersja live Johna jest... lepsza, jeszcze z większym pazurem.

Co do planów to... ja żałuję. Cholernie chciałbym usłyszec te remixy Sierżanta z nowym mixem i pomysłami Johna. Poza tym, sam paul był w innym etapie kariery, tez by dodał coś od siebie. hajs by się zgadzał jakby nawet to nie odniosło sukcesu (
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Koneser_Familiady: polityka inną sprawa. Miał swoje poglądy, nie za bardzo się zgadzałem ale co mi do tego. I tak zmieniał nastawienie w ciagu 10 lat ;v

Co byłoby? Pewnie reaktywacja za spory hajs(możliwe ze Bransona od Virgin który namawiał na to chłopaków). plus słynny wywiad w tv Johna gdzie Paul miał dzownić na antenie by potiwerdzić rozmowę o koncercie. Dolicz do tego boom na koncerty Live AID gdzie takie eventy zachecały
@Apollo_Vermouth Nie czuję się na siłach, aby podejmować się teraz "karkołomnego zadania" jakim jest porównywanie Lennona Żukowego z Lennonem Onowym. Zresztą, komu to potrzebne? Możliwie miniaturyzując swe zdanie, napiszę tylko, że u tego drugiego brakowało mi zawsze większego zróżnicowania, ewolucji i swoistego przepychu jakim cechowała się muzyka Beatlesów. Historia Beatlesów, na przykładzie Johna, jest fascynująca ponieważ obserwujemy jak gnojek z klasy średniej, bez perspektyw, zakłada zespół dzięki któremu zyskuje status gwiazdy, następnie
@Istvan_Szentmichalyi97: Nie dzień tygodnia na takie dywagacje, racja :> Z jednej strony brakowało z drugiej ten skok w art był bardzo interesujacy. I moim zdaniem dodał powiewu świezości całej scenie Nowego Jorku w latach 70. On był fenomenem dla każdego, ten chłopak z working class hero staje się gwiazdą, nie boi się odwalac akcje na rozdaniu Orderów, mówić ze Zuki są sławniejsze od Jezusa. Bardzo żałuję tej jego smierci bo własnie
@Apollo_Vermouth Owszem, był to ciekawy zwrot. Z tego powodu nie potrafię jednoznacznie opowiedzieć się za którymś z Lennonów. Zresztą, tak jak wspominam powyżej - jeszcze za czasów Beatlesów było "ich" kilku. Jak na tak krótkie i niestety, tragicznie przerwane życie, facet zdołał pokazać się chyba od każdej możliwej strony. Wydanie Lennon - komunista/rewolucjonista nigdy specjalnie do mnie nie przemawiało zwłaszcza, że z niego był taki "working class hero" jak...ach, nie będę kończyć.
@Istvan_Szentmichalyi97: duzo do zgodzenia się. Pora późna wiec sam uciekam za chwilę więc nie odpowiem merytorycznie. Ale z ciekawostek pamiętam że poczatkowo za Come Together groziło ze cała czwórka miała cos nagrywać w ramach zadośćuczynienia. Wypadło ostatecznie na samego Lennona ale była delikatna presja by zmusić przez sąd do reaktywacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)