•  

24512,88 - 10,00 = 24502,88

Dyszka z rana jak śmietana! Pomimo sporego chłodu na zewnątrz i powiewów zimnego wiatru biegło się o dziwo przyjemnie.Ruch na ulicach i chodnikach praktycznie znikomy jak na godzinę 4 rano co było dużym plusem dzisiejszego biegu. Nienawidzę starych bab stojących grupką na chodniku i bablających co to je nie boli,zastawi tak cały chodnik stara krowa i się nie ruszy - weź ją obiegnij ! ehh.... No ale ja nie o tym, miłego dnia !!!

#sztafeta #ruszmirko #biegajzwykopem #bieganie

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

pokaż spoiler Najlepszy, bo darmowy
    Jest do wszystkiego więc... Jest dobry!
    Samo liczy, to chyba magia
    Skrypt się nie myli, to inni się mylą
    Będą z tego ładne wykresiki
    Powiedzcie mamie, powiedzcie babci, niech odejmują!

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (2)

Prestiżowe #rozdajo naklejek z #biedronka , masz horom curke? 500+ nie wystarcza? MOPS znowu odmówił Ci zasiłku? #zadarmo oddam kilka naklejek widocznych na zdjęciu, losowanie jutro o 20, zielonki i brokuły dupa cicho
    Wysyłka zwykłym listem na mój koszt

odpowiedzi (17)

Mój wpis dot. podejrzanych "taksówek" zmotywował mnie, żebym się trochę w sytuacji rozeznał.

Poprzedni wpis

1) działalność ich jest niestety całkowicie legalna. Są to Przewozy Osób, nie Taxi, muszą mieć w dowodzie rejestracyjnym "wbite" 6 lub więcej miejsc. Często są to jakieś większe auta typu Citroen C8 z wstawionymi dodatkowymi siedzeniami z tyłu (kosztem bagażnika) żeby tylko mieć 6 i więcej miejsc w Dowodzie Rejestracyjnym.

2) Posiadają oni licencję na przewóz osób, legalizowany taksometr, wywieszony cennik, kasy fiskalne, zarejestrowaną DG - wszystko co powinno być. A że cennik jest wielkości pudełka zapałek gdzieś na przedniej szybie...

3) Nie posiadają statusu TAXI - nie mają więc prawa do używania szyldu TAXI, nie mają prawa korzystać z buspasów, postojów taxówek...

4) Nie posiadają statusu TAXI - więc prawo lokalne ich nie obowiązuje w zakresie odpowiedniego oznaczenia pojazdów czy cennika - mogą sobie ustalić jaki tylko chcą.

5) ponoć w #warszawa jeździ ich "kilku" - tak samo oznaczone auta: jeden to Citroen C8, inny to Mercedes typu "okular" - wszystkie mają dostawione siedzenia z tyłu.

6) Cennik - "trzaśnięcie drzwiami" 50 złotych, za kilometr cena od 20 do 60 złotych.

7) lokalizacje: dworzec Zachodni, okolice Centrum, lotniska

Pojawiła się kwestia nie oddawania bagażu gdy klient nie chce zapłacić - tego nie mają prawa robić. Bagaż to własność pasażera i nie można go zatrzymywać, bo to jest kradzież. Jedyna zgodna z prawem ścieżka (gdy pasażer odmawia zapłaty) to wytoczenie mu procesu cywilnego.

Nic z nimi zrobić nie można. Żerują na turystach, żerują na osobach które w biegu wsiadają do pierwszej lepszej gabloty.

#taxi #taxihiv #warszawa
    pokaż całość

odpowiedzi (62)