Wpis z mikrobloga

Jak nazywa się choroba przez którą niepoprawnie się stawia stopy. Chory "buja" ciałem w czasie chodzenia. Występuję jakby częściowy niedowład ruchowy. Chyba nie jest to wywołane przez porażenie mózgowe. Dość często można zauważyć takie osoby na mieście więc chciałbym trochę zgłębić temat.
#medycyna #pytanie
  • 19
Może polineuropatia alkoholowa lub cukrzycowa? U niektórych wieloletnich alkoholików widoczny jest charakterystyczny chód (potocznie sie o nich mówi tuptusie).
@kotelnica: Sam nie wiem czy aż tyle tych przypadków by było jeśli to objawy SM. Kiedyś spotkałem w aptece młodą farmaceutkę z takim schorzeniem ale trochę głupio było się zapytać o szczegóły.
@bylejaki: sąsiadka moja ma SM. Teraz już się nie porusza ale przez lata stawiała nogi podobnie jak chłopaczek z Twojego zdj. Na początku nie było to tak wyraźnie widoczne ale z biegiem czasu było coraz gorzej. Ale tutaj i tak nie zgadniemy co dziecku jest. Przy krótszej nodze też ma się koślawy chód. Żona dawnego znajomego która piła w ciąży urodziła dziecko z FAS i ono w ogóle nie chodzi. Chociaż
@tHoePs: @kotelnica: Całkiem możliwe, że są różne przyczyny tego. Wydawało mi się jednak, że ten chód jest tak specyficzny i u każdego podobny, że jest jedna nazwa schorzenia która to powoduje. Ciekawe to jest jak wiele chorych osób mijamy na ulicy gdzie choroby nawet nie widać.