Wpis z mikrobloga

@venomik: Najbardziej szczegółowa, wnikliwa, prawie 600 stron, pełno przypisów, szczegółów, o których nigdzie indziej nie słyszałem, ogromna bibliografia. Nie jest napisana kwiecistym językiem, ale nie taka jej rola. Dzięki temu też łatwo się ją czyta nienative'owi.
@Clermont: Ok, przekonałeś mnie, wlasnie zamówiłem sobie papierową wersję :)
Trzymaj kciuki żeby doszła w ciągu 2 tygodni, akurat lecę później do Włoch, będzie można poczytać w drodze na mecz Juve :D
@realbs: Kojarzy mi się, że jak wrzucał swój top, to akurat Calcio nie było i zacząłem trochę gardzić, że taki ekspert, a nie zna tego klasyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale widocznie przeoczyłem jakiś wpis.
@Clermont: @realbs: Przecież gdyby zaczęto sprzedawać paczki z gównem z neopolitańskich ulic o nazwie Calcio, to Święcicki by to propsował beznamiętnie. Większego fanbojstwa w polskim dziennikarstwie sportowym ze święcą szukać (no może oprócz czołowego polskiego Katalończyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)), nie sugerował bym się jego opiniami w tym względzie.
@Clermont: Wiesz, nie twierdzę że wszystko co propsuje jest do kitu - nie zrozum mnie źle. Fajnie że się gość interesuje się ligą włoską, ale niekiedy tak jak zauważyłeś wystarczy że w cytacie z jakiejś książki o futbolu pojawi się zestawienie Mourinho, Ibrahimović, Inter, Milan, Pirlo, Totti, Juventus, Dybala i gość wariuje po prostu.
@pawelososo: Mnie to tam ani ziębi, ani grzeje. Z piłkarskich książek czytam tylko historyczne – monografie klubowe, historia piłki w jakichś państwach i ewentualnie stare biografie. Praktycznie żadnych biografii aktywnych piłkarzy, a teraz praktycznie tylko takie się w Polsce wydaje i o takich się dyskutuje.