Wpis z mikrobloga

Jeśli nie byliście jeszcze w kinie na "Blade Runner 2049" to gorąco zachęcam bo Denis Villeneuve dał czadu. Od lat nie było filmu sci-fi, który zadawałby więcej pytań, niż na nie odpowiadał oraz w przekonujący sposób kreował wizję przyszłości, która może się spełnić. Prosta historia opowiedziana bez żadnych niepotrzebnych chwytów i zabaw w retrospekcje (gdyby BR:2049 reżyserował Nolan nigdy nie połapalibyśmy się ciągu przyczynowo-skutkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)), za to zaprezentowana z klasą i w refleksyjnym tempie pierwszej części.

Totalnie nieblockbusterowe kino, dlatego tym bardziej cieszę się, że Warner i Columbia wystrzelały się z kasy na film, który może się zwróci za kilka lat. W 2049 roku to będzie klasyk.

#bladerunner #kino #film
Pobierz szatniarka - Jeśli nie byliście jeszcze w kinie na "Blade Runner 2049" to gorąco zach...
źródło: comment_cjVbTkFr9OCbu4vI9qEncRQByk5cJQyd.jpg
  • 11
@szatniarka: No właśnie dla mnie cała historia była zbyt przekombinowana, Blade Runner miał prostą historię, zaś w BR2049 studium przypadków, przypadkowych zdarzeń było na tyle duże, że aż nierealne jak dla mnie, do tego bezsensowność scen, w którym giną poboczne postaci + brak spójności w innych scenach.
@Kiedys_Mialem_Fejm: Pewnie. W ogóle widziałam też wszystkie filmy Villeneuve'a - w Blade Runnerze jest sporo nawiązań do pewnych motywów z jego twórczości takich jak owalne kształty czy heptapody. Blade Runner wykorzystuje też podobny język filmowy co Arrival - tempo, establisze z dużego dystansu (małe vs. ogrom), ujęcia w szerokiej skali szarości. Jeśli podobał Ci się Arrival to spodoba Ci się też BR:2049.
@Magnolia-Fan: Dlaczego? Nie chcę spoilerować, ale poza głównymi wątkami (tj. świadomością maszyn i definicją życia) tam jest dużo ciekawych motywów poruszonych (SPOILER) takich jak


Ex Machina nie poruszała aż tylu różnych motywów bo i tak nie wypisałam wszystkiego z BR.
@mala_kropka: Ach, chodzi Ci o np. o to anime Watanabe czy Nexus Down?
Nie jest to niezbędne, żeby zrozumieć film, tak samo jak nie jest niezbędne czytanie książki Dicka (która trochę zresztą ustępuje filmowi). Ja widziałam tylko Nexus Down, resztę sobie obejrzę w tym tygodniu ʕʔ. Mogę Ci tylko powiedzieć, że Nexus był dużo bardziej tradycyjnie "blockbusterowo" zrealizowany niż film pełnometrażowy bo Warner wypuścił go w
@szatniarka: chodzi mi o to, że nie ma tam za bardzo problemów, których by nie poruszyli w pierwszym Blade runnerze, ale film bardzo mi się podobał pod względem wizualnym i fajnie rozbudowali świat, który znamy z pierwszego filmu. Jakoś jednak Ex machina dużo większe na mnie wrażenie zrobił