Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiem wam, że na własnej skórze przekonuję się, że pieniądze szczęścia nie dają. Najgorsze jest to, że człowiek naprawdę nigdy nie jest usatysfakcjonowany tym co ma - taka już chyba jego natura. Jakiś czas temu powiedziałem sobie, że przed 40. rokiem życia chciałbym osiągnąć 1 mln na koncie. Zdarzyło się to sporo wcześniej bo już 3 lata przed. Wtedy pomyślałem, że w takim razie teraz już zmienię swoje życie i przestanę być minimalistą (oszczędne podejście do życia wyniosłem z domu). I nic z tego - nadal sprawia mi psychiczny ból wydawanie pieniędzy na głupoty, których tak naprawdę nie potrzebuję a teraz z kolei całkiem dobrym pomysłem wydaje mi się osiągnięcie 2 mln...

Jednym słowem - w moim przypadku gonienie króliczka jest zdecydowanie bardziej ekscytujące niż jego posiadanie...

Trochę takie #gorzkiezale ale czasem naprawdę jestem zły, że mam taki charakter i nie potrafię być materialistą :(

Jak żyć?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: mZakupy.com
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: znam podobnych ludzi jak OP , oszczędzanie pieniędzy stało się dla nich celem samym w sobie. Zarabiam sporo mniej niż oni, ale żyje na lepszym poziomie, jem lepsze jedzie i widziałem więcej świata niz oni. Dla mnie pieniądz to narzędzie nie cel.


@wujek_piotr: A jak stracisz pracę to po trzech miesiącach będziesz bankrutem? Bo takie mądrości zwykle tacy plecą ( ͡° ͜ʖ ͡°)