Wpis z mikrobloga

Mireczki, dzisiaj w #maszprawo trochę się pochwalę. Wydałem ze znajomymi czasopismo o tematyce prawniczej dla przedsiębiorców i chciałem się z Wami nim podzielić. Stąd # rozdajo. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą albo znasz kogoś kto prowadzi, wyślij mi na PW swój numer NIP i dane kontaktowe do wysyłki. Dla pierwszych 50 osób mam czasopismo + darmową usługę. Bezpłatne postępowanie windykacyjne (za zwrotem kosztów korespondencji) lub godzina porady prawnej (online lub osobistej w Katowicach).

Czasopismo w wersji elektronicznej można przeczytać tutaj. Wysyłka oczywiście w ładnej, papierowej wersji.
Sposób prowadzenia przez nas postępowania windykacyjnego opisałem tutaj.

Jeśli podoba Wam się to co robię w ramach #maszprawo bardzo przyda mi się pomoc przy promowaniu drugiej części mojej działalności. Każdy plus na wagę złota! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-------------
#maszprawo - z języka przepisów na język polski o często spotykanych problemach prawnych. Tag #maszprawo jest tagiem autorskim. Jeśli masz pytanie do mnie wołaj mnie @LaudatorLibertatis lub użyj tagu #prawo.
-------------

Poprzednie wpisy:
1. Wzór umowy kupna sprzedaży samochodu zabezpieczający interesy kupującego.
2. Zmiany w prawie konsumenckim po 25.12.2014 r.
3. Konieczność spisywania umowy pożyczki przy pożyczaniu kwoty powyżej 500 zł.
4. Możliwość reklamowania wadliwego towaru nawet jeśli nie mamy paragonu.
5. Jak rozwiązać umowę powołując się na błędne przekonanie co do właściwości przedmiotu sprzedaży lub innych co do innych elementów stosunku prawnego.
6. Poradnik kupującego przez Internet. Część I: Jak zweryfikować kontrahenta?
7. Zakłócanie ciszy nocnej i uprawnienia interweniujących policjantów.
8. Poradnik kupującego przez Internet. Część II: Omówienie różnych podstaw prawnych umożliwiających podnoszenie roszczeń.
9. Alimenty na dziecko pełnoletnie.
10. Kampania Edukacyjna Tydzień Samochodu Używanego (poradniki dla kupujących).
11. Korzyści z oddawania krwi (tańsze leki i świadczenia zdrowotne poza kolejką).
12. Zatrzymanie prawa jazdy. Stare i nowe przepisy.
13. Zakładanie nielegalnych blokad na koła przez prywatne podmioty.
14. Jak walczyć ze znęcaniem się nad zwierzętami.
15. Uprawnienie kupującego do zwrotu towaru w terminie 14 dni od odbioru przesyłki.
16. Trybunał Konstytucyjny- kto i dlaczego ma rację.
17. 14-dniowy termin rozpatrzenia reklamacji konsumenta.
18. Trzy artykuły motoryzacyjne: zaliczka przy kupnie pojazdu, kupno samochodu zabytkowego oraz próba zrobienia z przedsiębiorcy konsumenta przy kupnie samochodu.
19. Wyrok przeciwko nieuczciwemu handlarzowi samochodów.
20. Różnice między rękojmią, a gwarancją.
21. Jak ustalić adres dłużnika.
22. Elektroniczne postępowanie upominawcze / e-sąd / sąd elektroniczny, na czym polega, wady i zalety.
23. Ujęcie obywatelskie sprawcy przestępstwa lub wykroczenia.
24. 40 euro rekompensaty w relacjach B2B przy nieterminowej płatności przez kontrahenta.
25. Jak złożyć reklamację do banku albo innej instytucji finansowej.
26. Jednolity Plik Kontrolny, nowe obowiązki dla przedsiębiorców.
27. Jak odnaleźć konto bankowe po zmarłej osobie.
28. Odszkodowanie za opóźniony lot.
29. Ile trwa rękojmia, terminy na dochodzenie roszczeń.
30. Wyrok przeciwko sprzedawcy powypadkowego motocykla.
31. Odszkodowanie za zmarnowany urlop od biura podróży.
LaudatorLibertatis - Mireczki, dzisiaj w #maszprawo trochę się pochwalę. Wydałem ze z...

źródło: comment_RsqebMVwMRoE5Mkdc7WZGSSCGnVeQqOp.jpg

Pobierz
  • 22
@LaudatorLibertatis: Jakie jest założenie tego periodyku? To będzie normalna gazeta sprzedawana w kioskach, czy będzie wrzucane do sieci?

W jakich kosztach?

ze swojej strony podpowiem, że fajny byłby ciąg artykułów (przykładów) opisujących proste sprawy cywilne o roszczenia, zapłatę, itp. Teraz jest tego bardzo mało w sieci i trzeba albo próbować zrozumieć przepisy, albo iść do poradni prawnej.
@WolnoscRownoscBraterstwo: Nie planuję sprzedaży. Prędzej dystrybucja do gotowej bazy kontrahentów lub potencjalnych kontrahentów. Koszt projektu, druku i reklamy wewnątrz okładki, przy 2 tys. egzemplarzy zamknął się w około 6 tys. netto, przy czym mieliśmy bardzo dobre oferty na projekt i druk. W zakresie druku zdecydowanie poniżej ceny rynkowej. Do tego dochodzi wysyłka, gdzie udało mi się kupić 1000 znaczków przed podwyżką cen za 2000 zł. Cena kolejnego 1000 znaczków wyniesie 2600
Znam wiele osób które prowadzą DG czy Spółki, ale sam już nie jestem masochistą... więc nie wiem po ci Tobie mój NIP (dobra wiem ale w tu powinien być NIP tych znajomych abyś mógł zweryfikować a nie NIP etatysty )
PS. Gratulacje świetna robota :)