Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem sobie zrobić obudowę na ekran 7 cali LCD i coś tam rzeźbię.
Drukarki nie mam, chciałem to wysłać do druku dlatego nie bardzo mogę poeksperymentować.

Przedni panel będzie miał wymiary 20 cm x 15 cm z otworem na ekran 15 cm x 10 cm, boczne ścianki po 10 cm wysokości.

Jak gruba ścianka powinna być żeby to miało sensowną sztywność? 2 mm wystarczą?

Czy chcąc robić ścianki "puste", wypełnione tak jak stoliki z Ikei, na wzór plastra miodu, to muszę to już ogarnąć na poziomie programu do 3D czy w sofcie przerabiającym pod drukarkę coś takiego by się znalazło? Mam na myśli coś jak w załączonym foto, że z obu stron ściany gładkie, ale w środku wzór.

źródło: comment_GcvJncRCeJILI1XFUQMUF9IdC61PDgFw.jpg
  • 5
@FlameRunner: Trochę zagmatwałem.

1. Jak chcę takie pudełko jak w pierwszym poście to jaka grubość jest sensowna?

2. Od jakiej grubości ścianki robi się nie-lite wypełnienie i czy to należy samemu ogarnąć w programie do 3D?

Pierwszy raz coś pod wydruk robię, stąd może głupie pytania.
@WebSpider: Za dużo zmiennych - wszystko zależy od materiał druku, jakości, parametrów, samej drukarki, orientacji druku nawet no i od tego co to za obiekt i do czega ma być..
Ścianki w okolicy 1mm to standard, to i tak kilka linii, a te budują sztywność.

Lite robi się bardzo rzadko, częsciej się kombinuje jakiego typu wypełnienie i ile ma go być.

Możesz zrobić od razu, może Ci to slicer zrobić, w
Trochę zagmatwałem.

1. Jak chcę takie pudełko jak w pierwszym pościeto jaka grubość jest sensowna?


Od 2-3mm wzwyż, jeśli nie będzie dotykane, podatne na uszkodzenia (wtedy przy ścianie 20x15 możesz palcem przebić jak mocno naciśniesz - jest to duża ściana więc na środku będzie słabe). Jak ma tylko wyglądać to 3mm bym dał.

2. Od jakiej grubości ścianki robi się nie-lite wypełnienie i czy to należy samemu ogarnąć w programie do 3D?