•  

"Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, czyli w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. - Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" (http://www.tvn24.pl)"

No świetnie, niech rodzą się chore dzieci, niech rodzice będą na całe życie zmuszeni opiekować się takimi dziećmi i marnować swoje życie jak i dzieci niech CIERPIĄ całe życie przecież to tak po katolicku.
    Katolicy niby tacy oświeceni, niby tacy lepsi od muzułmanów a tak samo narzucają swój tok myślenia, oczywiście dopóki ich to nie dotyczy bo wtedy to można zrobić wyjątek.
    Czy ktoś w końcu zrobi porządek z tymi cholernymi fanatykami religijnymi którzy pakują się z butami w czyjeś życie?

#4konserwy #neuropa #bekazpodludzi #bekazpisu #gorzkiezale #polityka

•  

@turok2016: A po co mają się męczyć? Niech oddadzą. Po co zabijać?

Dzieci tez nie cierpią. Ponad 90% to aborcje dzieci z podejrzeniem zespołu Downa. Badania takich dzieci wykazują, że maja duże poczucie zadowolenia ze swojego zycia.

•  

@turok2016: PiS znów tresuje swój najtwardszy i najbiedniejszy elektorat. Bo reszta pojedzie do Niemiec zrobić aborcję.

•  

@paratachitki: no świetnie i niech sobie żyje od najmłodszych lat w domu dziecka, bo już widzę kolejki chętnych do adopcji chorych dzieci. Już nie mówiąc, że nie pozwolenie się rozwinąć to nie zabicie.

@fu8ch: dokładnie, powiększanie biedy i marnowanie życia mniej zaradnym/ubogim bo ci którzy będą wstanie i będą chcieli to i tak pojadą za granice a ucierpią ci najbiedniejsi którzy nie wiedzą jak coś takiego zorganizować/nie wiedzą gdzie/ nie stać ich.

•  

@turok2016: W adopcji, szczególnie zagranicę takie dzieciaczki idą jak świeże bułeczki.
      Dzieciaki z zespolem są szczęśliwsze procentowo od całej reszty zdrowych. taka juz ich natura.

•  

Badania takich dzieci wykazują, że maja duże poczucie zadowolenia ze swojego zycia.

@paratachitki: Doprawdy? Pokaż mi te 'badania takich dzieci'? Już sobie wyobrażam te 'badania' dzieci z cięzkim upośledzeniem umysłowym, wadami nerek i serca. (Bo zespół Downa to nie tylko małe słodkie trzylatki niczym poza skośnymi oczkami się nie różniące od zdwowych). A jak tam 'zadowolenie ze swojego życia' 60-letnich matek (ojcowie na ogół już na tym etapie nie wchodzą w grę, bo 'nie byli w stanie') silnych 30-latków z normalnym popędem seksualnym i umysłowością 3-latka, którzy wyrastają z owych małych słodkich dzieciaczków? Co im powiesz? Niech odrabiają cięzkie roboty do śmierci, niech mają zniszczone zdrowie, życie osobiste i karierę zawodową, Bóg tak chciał?

•  

Niech oddadzą.

@paratachitki: Komu, dokładnie? Wam się kurwa wydaje, że chętnych na adoptowanie dzieci z zespołem Downa to są, kurwa, całe legiony?

•  

@Andreth: Badania dotyczyły populacji od 12 lat w zwyż. Te osoby mają własnie taką percepcje postrzegania siebie, że nawet 99% jest szczęśliwa

This study asks people with Down syndrome (DS), ages 12 and older, about their self-perception so that their information could be shared with new and expectant parents of children with DS. We analyzed valid and reliable survey instruments from 284 people with DS on the mailing lists of 6 non-profit DS organizations around the country. Among those surveyed, nearly 99% of people with DS indicated that they were happy with their lives, 97% liked who they are, and 96% liked how they look. Nearly 99% people with DS expressed love for their families, and 97% liked their brothers and sisters. While 86% of people with DS felt they could make friends easily, those with difficulties mostly had isolating living situations. A small percentage expressed sadness about their life. In our qualitative analysis, people with DS encouraged parents to love their babies with DS, mentioning that their own lives were good. They further encouraged healthcare professionals to value them, emphasizing that they share similar hopes and dreams as people without DS. Overall, the overwhelming majority of people with DS surveyed indicate they live happy and fulfilling lives. © 2011 Wiley-Liss, Inc.

•  

W adopcji, szczególnie zagranicę takie dzieciaczki idą jak świeże bułeczki.

@paratachitki: idą czy szły? bo ostatnio PiS dość ostro namieszał przy tym kto może się organizowaniem adopcji zagranicznej zajmować i całkiem nowe podmioty (kościelne, szok i niedowierzanie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) teraz to obsługują

•  

We analyzed valid and reliable survey instruments from 284 people with DS on the mailing lists of 6 non-profit DS organizations around the country.

@paratachitki: Nie bądź śmieszny. To ma być reprezentatywne badanie? To ja może przeprowadzę badania poziomu religijności Polaków w piątek przed kościołem o 18:00? Albo za pomocą list mailingowych donatorów w parafiach?

A jak te osoby wypełniały te ankiety, że tak się niedyskretnie spytam? Samodzielnie?

A gdzie to 'badanie' było opublikowane? W jakim czasopiśmie? Medycznym? Recenzowanym?

•  

@paratachitki: "Niech odda i urodzi", a czy nikt się nie przejmuje tym, co przechodzi taka kobieta? Że musi przeżyć całą ciążę (codzienne wymioty, płaskostopie, problemy z kręgosłupem i trzymaniem moczu do końca życia to normalka), że ma ciało całe w rozstępach i już na zawsze sflaczałe, że musi przejść poród, który jest jednym z największych bóli znanych ludzkości. Zmuszanie jej do tego samo w sobie to tortura i kropka, a nie wspomnę o kwestiach psychologicznych, o tym że przecież rodzina widzi że kobieta jest w ciąży, tak samo znajomi, sąsiedzi dopytują co i jak z dzieckiem, no i co wtedy odpowiedzieć?

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Plusuje @Andreth ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@janeeyrie: Ja właśnie się przejmuję. Taka kobieta do końca życia ma traumę i myśli, że zabiła własne dziecko. Lekarz powiedział, że 75% pewności zespołu ale lekarze się mylą. Może by było zdrowe? Może mogłam pozwolić mu zyć?
      To dlatego jest taka wściekłość na te antyaborcyjne bilbordy.
      To dlatego we Francji zakazali spotów pokazujących uśmiechnięte dzieci z zespołem Downa.
      Żeby zabić wyrzuty sumienia. Ale ich się zabić nie da.
      Jak sie do tego mają rozstępy?

•  

Co im powiesz? Niech odrabiają cięzkie roboty do śmierci, niech mają zniszczone zdrowie, życie osobiste i karierę zawodową, Bóg tak chciał?

@Andreth: jak pójdziesz do dziecka z downem i mu powiesz prosto w twarz że lepiej by było dla niego gdyby umarło, to spoko - legalizujcie. Jak nie, to sklej wary. Przez neta to każdy cwaniak.

•  

@paratachitki: Heroinista w Szwajcarii gdzie testowo dawano im za darmo "działki" żeby nie kradli też pewnie jest zadowolony z życia, ale o czym to ma niby świadczyć?

Jeżeli ktoś chcę wychowywać dziecko z jakimś upośledzeniem i zapewnić mu szczęśliwe życie - proszę bardzo, nic mi do tego. Ale zmuszanie kogoś do utrzymywania takiego dziecka albo do wysyłania do domu dziecka to jest chore. Oficjalnych statystyk nie ma, ale dzieci z domu dziecka na pewno mają niższy poziom zadowolenia niż osoby z normalnych domów, więc jeżeli chodzi o zadowolenie z życia, to niestety, ale ta logika nie daje rady z taką sytuacją.

Zdaję sobie sprawę, że temat nie jest łatwy ani przyjemny, no ale takie jest życie. Jednorożec nie przyjdzie po takiego dzieciaka i nie zabierze go do cudownej krainy pełnej dostatku i szczęścia. Sytuacja stwierdzeniem, że "nie usuwać płodu który będzie w przyszłości upośledzonym człowiekiem', bo nie" jest po prostu chora. Ani to etyczne ani to sensowne.

•  

Taka kobieta do końca życia ma traumę

@paratachitki: czy to jest ten kolejny "katolicki" argument? Podobny do tych zdjęć poronień które maja przedstawiać aborcję? Dlaczego przeciwnicy aborcji nie potrafią przyznać że nie istnieją żadne medyczne przeciwwskazania a tylko teologiczne/religijne? Tak wątłe miały by być te argumenty że trzeba sięgać po manipulację? Nawet słyszałem pogląd że takie matki słyszą "szmery i skrobania" w mieszkaniu bo im sumienie przeszkadza.....Odnosze się wyłącznie do argumentacji a nie do samej aborcji.

•  

@urs6: nie zapomnij nagrać filmu z reakcji dziecka

+: urs6
    •  

@PazdziernikowyUrus jak mnie zrozumie to nie zapomne

+: SuperSu
    •  

•  

@dertom: a jakie jest medyczne przeciwwskazanie żeby zabić ciebie brachu?

•  

Zaprzeczasz, że kobieta może mieć traumę po aborcji?

@emkape: przede wszystkim nie generalizuję robiąc z kobiet jakiś wycięty z papieru jednolity format.
      @paratachitki: mam świadomość i odczuwam ból fizyczny. A jakbyś posiadał też zdolność czytania ze zrozumieniem to być wiedział ze odniosłem się tylko do argumenatcji a nie do aborcji czy jestem za czy nie. Więc nie bądź infantylny.

•  

@turok2016: przeciez w tym chorym kraju za dziecko uważa się płód bo Kościół tak wywalczył, a z drugiej strony znam przypadki, że kilkudniowego dziecka nie chcą księża pochować ...

•  

@emkape: własne przykłady to sobie można wsadzić, po drugie myślisz też o rodzinie, rodzicach? Całe życie mają się zajmować takim człowiekiem tylko dlatego, że ty tak uważasz? Taki człowiek wymaga większej lub mniejszej ale opieki przez całe życie i nikt kobiety nie zmusza do aborcji, ma mieć taką możliwość. Piszesz o negatywnych psychicznych skutkach aborcji ale to, że ta kobieta urodzi a potem przez całe życie będzie zmuszona wychowywać to już pomijasz? Może dac wybór ludziom?

•  

@100mph: bo to są pierdoleni hipokryci, już dawno większość tych księży to powinna być w dupe kopnięta.

•  

@paratachitki: a ktoś kobietę zmusza do aborcji? Ona ma mieć wybór a nie ty czy jakiś inny katol będzie za nią decydował czy ma rodzić i wychowywać chore dziecko czy nie.

•  

@dertom: a jakie jest medyczne przeciwwskazanie żeby zabić ciebie brachu?

@paratachitki: nie widzisz różnicy między świadomym człowiekiem a płodem?

•  

@turok2016: medycznie w pozbawieniu zycia - bo zgadzamy się, że to cos żyje prawda? no to nie widzę

+: knet4
    •  

@paratachitki: czyli jak rozumiem za zabijaniem też nie jesteś bo one też żyją? Bakterie i wszelkiego rodzaju wirusy też żyją.

•  

•  

@turok2016: przecież nie rozmawiamy ZA CZYM jesteśmy tylko o MEDYCZNYCH PRZECIWSKAZANIACH. Wiec nie wiem czy sa jakieś przeciwskazania medyczne w zabijaniu baterii. Moze sa jakies niezbedne dla mojego zdrowia.

•  

@turok2016: wiecie co... pis to partia skurwysynów gorszych od platformy, póki co tacy ludzie nie powinni się rodzić bo robi im się krzywdę na całe życie, znam takich, widziałem ich jak się zachowują jak żyją itd. i w sumie to...kurwa no nie bardzo jest się czym chwalić że się 'uratowało' życie, bo co to za życie gdy jesteś jebanym kalafiorem

•  

Trudno ci pojąć z perspektywy człowieka zdrowego, że osoby z syndromem downa nie potrzebują niczego więcej niż mają. :-)

@emkape: Szczególnie te ciężkie przypadki oddane do przytułków, co? W twoim świecie nie istnieją? Te, które umierają w szpitalach z powodu fizycznych upośledzeń towarzyszących zespołowi Downa? Zespół Downa to nie tylko Maciuś z Klanu.

Nie lubię też bagatelizowania konsekwencji aborcji, zwłaszcza w kontekście zdrowa psychicznego kobiety.

O tym, łaskowco, decyduje kobieta. Nie ty. To ona wie, co może znieść.

jak pójdziesz do dziecka z downem i mu powiesz prosto w twarz że lepiej by było dla niego gdyby umarło, to spoko - legalizujcie. Jak nie, to sklej wary. Przez neta to każdy cwaniak.

@PazdziernikowyUrus: To jest legalne, znawco. Polska ma najbardziej restrykcyjną (poza Maltą) ustawę antyaborcyjną w Europie, ale pozwala jeszcze matkom wybrać, czy chcą się zdobyć na bohaterstwo. A ty jak pójdziesz to matki dziecka upośledzonego od urodzenia (najlepiej takiego w wieku nastoletnim już lub dorosłego) i poświęcisz minimum 10 godzin tygodniowo na pilnowanie, zakładanie pieluch i mycie tyłka, a drugie dziesięć na pracę w hospicjum, to spoko, zabraniaj. Przez net każdy cwaniak.

•  

@Andreth: inny słowy - wolisz, żeby rodzili się tylko zdrowi, silni i pełnosprawni fizycznie?

•  

@paratachitki: ciekawe, czy ich rodzice też mają poczucie zadowolenia ze swojego życia :/

•  

@turok2016: czego wy chcecie, wy lepiej róbcie memy z dudą 'no co? :^) pożyją sobie, pooddychają, pomachają rączkami i do piachu :^)"

•  

@Zheta: to zalezy jak sie do tego podejdzie - niektórzy niechciane koty topią w wiadrze po urodzeniu a inni oddaja do adopcji bo nie sa w stanie wychować

kto ma potem spokojniejsze spanko?

•  

•  

@paratachitki: spokojniejsze spanko, bo pozbylam sie odpowiedzialnosci :/ w przypadku oddania

•  

@Zheta: w żadnym nie ma spokojnego - są mniej lub bardziej niespokojne

•  

w sumie to dobra robota pisie XDDDD przypomniał mi się okres czarnego protestu, one serio mają zamiar jebać ten kraj i jechać do anglii/niemiec i mieć spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°) parafrazując klasyka https://youtu.be/CvetSity6FM?t=48

•  

To śmieszne że niektórzy tak bardzo martwia się o zdrowie psychiczne kobiet po aborcji. Jeśli kobieta dowiaduje się o tym że urodzi chore dziecko to już jest dla niej tragedia. Nie wyobrażam sobie jak dramatyczny musi być wybór dla matki pomiędzy dbaniem o bardzo chore dziecko czasem do końca swojego zycia (i dalej, bo to dziecko po śmierci rodziców raczej magicznie nie wyzdrowieje) a skróceniem cierpień swoich i tego dziecka. Żadna opcja nie jest bez wpływu na psychikę matki, nawet jak to dziecko odda do adopcji to dalej może się zastanawiać czy dobrze postapila. Dlaczego prawo ma jej zabronić dokonać wyboru tylko dlatego że inni by na pewno jednej opcji nie wybrali?

•  

@pauu: czasem ci ludzie mogą być i szczęśliwi ale co z najbliższymi? Z rodzicami? Skazywać ich na całe życie?
      @paratachitki: ciekawe ilu tych chorych znajdzie te szczęśliwe domy

•  

@paratachitki: dlaczego wy macie odkąd pamiętam problemy z elementarną logiką... dorosły sprawny człowiek = gut gut płód który wiadomo że urodzi się ziemniakiem i gówno mu pomoże = not gut, jednak jest spora różnica w sprawności ziemniaka i dorosłego człowieka który może pracować, nie lubię dawać przykładu osób niepełnosprawnych bo to jest nie fair w stosunku do nich samych, po prostu płód [uszkodzony mocno] jako taki to jeszcze brutalnie mówiąc śmieć bez przyszłości

@turok2016: doskonale wiesz o co mi chodzi, to nie jest żadne życie bycie pół kalafiorem ect.

•  

@turok2016: konserwy to obrzydliwe faszystowskie bestie

•  

@ogtf: weź przestań... ci ludzie nie rozumieją na czym polega dorosłe życie i generalnie jak ono działa

•  

Badania takich dzieci wykazują, że maja duże poczucie zadowolenia ze swojego zycia.

@paratachitki: No, szczególnie dzieci z anencefalią...

+: rotisz
    •  

@paratachitki: kiedy adoptujesz dziecko z zespołem Downa? A może już masz?

W ogóle to zespół Downa może i pozwala tym dzieciom żyć przez wiele lat, może i mają jakieś swoje hobby albo i pracę i są prawie samodzielne. Tyle że są choroby znacznie gorsze.

Ale cóż, pis chce by dzieci po katolicku ochrzcić a później pochować. Bo to jest najważniejsze. Co z tego że każda minuta istnienia to dla nich piekło? Najważniejsze że katole których to nie dotyczy są zadowolone.

•  

@paratachitki: jak Ty pierdolisz ile Ty masz lat ? 16 ? Kurwa tacy są szczesliwi ze swojego zycia i chorob ktore je powoli zabijaja ... Myslisz ze dzieci z zespolem downa to tylko sa zdeformowane zewnetrznie ?

•  

@bluberr: niestety ale jeśli kobieta nie jest psychopatką to taki wybór to jak pozwolić bratniej duszy umrzeć, trauma i być może niechęć do współżycia, depresja, samobójstwo itd. konserwy to zwykłe śmiecie bez obycia w świecie

•  

Szkoda tej ustawy. Za 15 lat populacja konserwatystów drastycznie się zwiększy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@paratachitki: czemu mówisz ludziom co mają robić ze swoim życiem?

•  

@turok2016: Chciałabym móc żyć w Sparcie. Tam, jak dziecko było chorowite i słabe, zostawiało się je w górach i tyle. Legalna poporodowa aborcja. (✌ ゚ ∀ ゚)☞

+: Mazan
    •  

@turok2016: Zresztą, będą się rodzić dzieci w stanie bardzo, bardzo ciężkim, po czym pewnie spora część z nich będzie w cierpieniu umierała, i to ma być bardziej humanitarne od aborcji?

•  

A masz inne, twierdzące że jest inaczej?

@emkape: czyli jak naskrobię sobie coś co wygląda jak abstrakt gdzie będzie napisane, że dzieci z Downem są nieszczęśliwe w chuj to będzie równie dobre? Bo tyle mamy: akapit co wygląda jak abstrakt. Żadnej nazwy journala, żadnej informacji o autorach, nic. Więc nie dziw się, że ktoś śmie wątpić

Dodatkowo jak ktoś wklejając angielski abstrakt (więc raczej z angielskiej strony) a nie linkując do żadnego źródła to wygląda dość podejrzanie.

Ale jakby kogoś to obchodziło to badanie/artykuł nazywa się "Self-perceptions from people with Down syndrome." i został opublikowany w American Journal of Medical Genetics Part A

CC: @Andreth

Nie czytałem artykułu ale jestem ciekaw jak badane osoby odnosiły się do swych problemów zdrowotnych.

•  

Prawactwo przy uchodźcach używa argumentu "to niech lewaki przyjmą ich do siebie do domów" więc ja zasugeruję to samo w tym przypadku. Skoro nie macie problemu z oddawaniem tych dzieci do domów dziecka to może je adoptujecie?

•  

@turok2016: Eh, tak jak w sobotę zaczepia mnie pijanych meneli wielu, tak w niedzielę oni spotkają się w kościele

•  

Taka kobieta do końca życia ma traumę

@paratachitki: Ja tam miałabym 10 razy większe wyrzuty sumienia skazując dziecko z zespołem Downa na dom dziecka i obarczając opieką na nim całe mnóstwo osób. Guzik a nie wyrzuty sumienia, tylko katole wmawiają kobietom jakieś poczucie winy, poczytaj co naprawdę piszą kobiety, które z takiego czy innego powodu przeszły aborcję (byle nie w Gościu Niedzielnym), wszystkie czują wyłącznie ulgę.

•  

: A masz inne, twierdzące że jest inaczej? Bazujemy na tym co mamy, ja powołując się na własne doświadczenia

@emkape: No i to jest bzdura. Źle przeprowadzone badania są gorsze niż brak badań.

•  

"Niech odda i urodzi", a czy nikt się nie przejmuje tym, co przechodzi taka kobieta? Że musi przeżyć całą ciążę (codzienne wymioty, płaskostopie, problemy z kręgosłupem i trzymaniem moczu do końca życia to normalka), że ma ciało całe w rozstępach i już na zawsze sflaczałe, że musi przejść poród, który jest jednym z największych bóli znanych ludzkości. Zmuszanie jej do tego samo w sobie to tortura i kropka, a nie wspomnę o kwestiach psychologicznych, o tym że przecież rodzina widzi że kobieta jest w ciąży, tak samo znajomi, sąsiedzi dopytują co i jak z dzieckiem, no i co wtedy odpowiedzieć?

@janeeyrie: No tak, bo przecież zabieg aborcji jest tak inwazyjny jak obcięcie paznokcia... Bo w końcu po aborcji nie dochodzi do powikłań w postaci zakażeń, sepsy, uszkodzenia macicy, utraty płodności. A nie wspomnę już o kwestiach psychologicznych, o tym że istnieje ryzyko depresji poaborcyjnej, zaburzeń seksualnych i skłonności do autoagresji. Oraz o tym, że rodzina widzi, że kobieta jest w ciąży, tak samo znajomi, sąsiedzi dopytują co i jak z dzieckiem, no i co wtedy odpowiedzieć? "A, no wiesz... abortowałam sobie".

•  

@Andreth: Dzieci rozpieszczane przez życie (w tym duże dzieci w postaci kobiet) aktualnie chorują częściej na depresje, sa nieustysfakcjonowane zyciem. Przez ciagle uzalanie sie nad tymi osobnikami niepelnosprawnymi one czuja sie wlasnie jak gowno bo ktos ma trudnosc z traktowania go jak drugiego czlowieka.

•  

Że musi przeżyć całą ciążę (codzienne wymioty, płaskostopie, problemy z kręgosłupem i trzymaniem moczu do końca życia to normalka), że ma ciało całe w rozstępach i już na zawsze sflaczałe, że musi przejść poród, który jest jednym z największych bóli znanych ludzkości

@janeeyrie: Ej no już nie przesadzaj bo zaraz mi powiesz że nawet tortury nie są takie złe bo gorsza jest ciąża XD

•  

@turok2016 ale przecież rodzice chorego dziecka dostaną 3 tysiące złotych jednorazowo. O co Ci chodzi? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jestem fizjoterapeutą pracującym w neurologii w prywatnej klinice. Koszty jakie trzrba ponosić, aby dziecko coś osiągnęło są olbrzymie.

+: Wotto
    •  

@paratachitki: Jak kiedyś bedziesz miał kobiete w ciazy z uszkodzonym płodem to zrozumiesz czym sie rózni usunięcie płodu od urodzenia dziecka przez kobietę.

•  

•  

@turok2016: a potem płaczą, że młodzi polacy nie chcą mieć dzieci xD

•  

istnieje ryzyko depresji poaborcyjnej, zaburzeń seksualnych i skłonności do autoagresji

@saracenxc: A jakieś dowody? Naukowe? Nie licząc katolickiej propagandy?

Duże większe jest prawdopodobieństwo depresji poporodowej. Zresztą jeśli już chcesz się kłócić na takie argumenty, to prawidłowo przeprowadzona aborcja jest dla kobiety znacznie bezpieczniejsza niż poród. Diluj z tym. Totalnie głupia dyskusja, ale sam chciałeś.

rodzina widzi, że kobieta jest w ciąży, tak samo znajomi, sąsiedzi

Aborcję przeprowadza się na ogół wcześniej niż widoczna jest ciąża.

•  

@turok2016: niech idzie jeden z drugim idiota do szpitala i zobaczy jak wygląda dramat rodziców którzy muszą patrzeć na swoje dziecko bez części mózgu, lub z innymi uszkodzeniami jak umiera kilka lub kilkanaście godzin nie wytrzymując z bólu. Tym dzieciom pomóc nie można. To jest empatia? Można tylko skrócić ich cierpienia. A jaka to trauma dla rodziców to życzę żeby nikt nie musiał się o tym przekonywać. To nigdy nie jest prosta decyzja. I nie robią tego dla siebie - robią to z miłości do tych dzieci żeby krócej cierpiały.

+: BotGirl
    •  

@turok2016 Bo lepiej zabić niewinne dziecko, bo może być chore nie? Cofamy się do poziomu hitlerowskich Niemiec, bo to tam zabijano dzieci upośledzone i chore. To nie jest rozwiązanie problemu tylko "wylanie z kąpielą".

•  

•  

•  

•  

@paratachitki: ale jesteś świadom że zmuszając kobiety do rodzenia takich wadliwych płodów zepsujesz statystykę? bo teraz to właśnie te matki co chciał się zajmować takimi dziećmi to to robią. Te które nie chcą same pewnie staną się nieszczęśliwe (bo bez powodu kobiety nie robią aborcji), i ich dziecko z downem też będzie mniej szczęśliwe. Także powoływanie się na takie dane jest wadliwe

•  

@No_prosze_modziezy: bo to kobieta rodzi, a nie mężczyzna. Biologicznych kwestii nie przeskoczysz.

•  

@turok2016 słowo klucz
      Ginekologia próżniowa w lokalnej prasie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

•  

•  

@turok2016: Takie prawo to zwykły sadyzm. Bo nie można inaczej nazwać sytuacji np. kiedy zmuszą się kobietę do urodzenia dziecka które kilka dni po porodzie umrze. Dla mnie zmuszanie do tego to barbarzyństwo, tortury psychiczne i emocjonalne dla rodziców. Takie pomysły mają tylko ludzie pozbawieni empatii, psychopaci. Dzisiejsze prawo jest dobre bo daje wybór matce w takiej sytuacji.

•  

@turok2016: to jest symptomatyczne dla wszelakich prolifeowców i innych skrzywionych ludzi tego gatunku. Życie interesuje ich od momentu zapłodnienia do poczęcia, potem można choćby i kisić w beczkach po kapuście, ważne, aby napłodzić jak najwięcej.

•  

@turok2016: Nie mieszaj w to muzułmanów. Miejmy tylko nadzieje że taka ustawa nie powstanie.

•  

@turok2016 Wszyscy którzy są przeciw temu zakazowi myślę że nie biorą pod uwagi potencjalnego rozwoju medycyny i techniki. Jak nikt nie chce takich dzieci to może będą się nimi opiekowały roboty-niańki? Tak samo: niektóre choroby mogą być w przyszłości uleczalne, ale to zabicie dziecka jest trwale nieodwracalne. Warto o tym pomyśleć.

•  

@paratachitki: Co za bełkot. Miałeś ogólnie kontakt z takimi dziećmi czy ogólnie dostałeś już instrukcję pisowską na ten temat taką samą jak dotyczącą obecnych protestów lekarzy?
      Kurwa w wielu przypadkach te dzieci nie odróżniają czy chcą zjeść jogurt czy krzesło, więc nie gadaj tu o zadowoleniu z życia. Moja sąsiadka ma dziecko z zespołem downa które wychowuje sama bo mąż zmarł.
      Dziewczyna ma 20 lat i nie można zostawić jej samej. Do tego już urosła, jest silna i często agresywna. Matka po prostu nie ma życia, autentycznie nie ma. To jest wegetacja. Całymi dniami siedzi z tą córką, odprowadza na jakieś zajęcia, przyprowadza, zero własnego czasu, własnego życia. Tak będzie do jej śmierci albo tej córki.

PROSZE BARDZO WY SPIERDOLENI PROLAJFERZY, POPATRZCIE NA TO.
      WASZE ŻONY, CÓRKI, WNUCZKI BĘDĄ MUSIAŁY RODZIĆ DZIECI Z TAKIMI WADAMI.

źródło: wykop.pl 18+

•  

@turok2016: Dlatego należy zakazać katolictwa.

+: Corranh
    •  

@turok2016 hurr durr ktoś wyrzucił dziecko na śmietnik!!!

•  

"Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że podpisze ustawę zakazującą aborcji eugenicznej, czyli w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. - Jest nie do przyjęcia, że dziś w Polsce można te dzieci zabijać - powiedział w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego" (http://www.tvn24.pl)"

@turok2016: Przecież takiej ustwy nie ma. Co wy znowu wymyślacie? Swoją drogą powinna być.

•  

@turok2016: Kurwa, jakie to jest popierdolone! I jeszcze ta manipulacja, że zabija się jakieś dzieci. Zamiast spotkać się z normalnymi, młodymi ludźmi, którzy są najbardziej zainteresowaną stroną w tym sporze, to on te obietnice daje katabasom, którzy nie powinni mieć tu żadnego głosu, bo ich to w ogóle nie dotyczy. Czy to już jest państwo wyznaniowe, do kurwy nędzy? Gdzie jest poszanowanie wolności jednostki? Gdzie jest poszanowanie pieniędzy podatnika, który będzie musiał płacić za utrzymanie tych kalek? Gdzie są zachodnie wzorce?

•  

@paratachitki: no kufa - 999% wykopków jest do 12 roku szczesliwa. Rzeczywistośc uderza pozniej. A swoją drogą - jako zwolennik ustawy w obecnym kształcie - wkurwia mnie ten pomysł.

•  

@mnik1: to, że nie ma szansy na adopcję do szczęśliwej rodziny, odbiera mu prawo do życia?

•  

Jak zwykle stracą na tej ustawie tylko biedni. Kto bardziej ogarnięty zrobi sobie wycieczkę np. tu. http://www.mediklinik.sk/pl/ginekologia
      Mamy otwarte granice i w 6 godz. spokojnie dojedzie się z każdego miejsca w Polsce. Niektórzy nie wiedzą, że polskie prawo obowiązuje tylko w Polsce.

•  

dziecko upośledzone tez może dawać radość i być szczęśliwe

@No_prosze_modziezy: i dlatego mamy wybór, którego wkrótce nie będzie. Zadekretujesz jakoś radość i szczęście z powodu przyjścia na świat osoby, która najpierw urządzi życie swoim rodzicom, a po ich śmierci i tak będzie skazana na przytułek, obojętność, bezduszność i często okrucieństwo przypadkowych opiekunów?

•  

@turok2016: jakie to jest antyludzkie panstwo to ja nie moge. a paputek to tez kurwa pacynka, jakis normik zyjacy w innym swiecie. mam wrazenie ze przecietny wykopek czytajacy gorace, bylby lepszym prezydentem od tego pizdusia.

•  

@turok2016:
      Poza tym w oczywisty sposób zmniejsza to dzietność rodzin. Po obciążeniu w postaci takiego dziecka, rodzice prawie na pewno nie zdecydują się na kolejne.

+: Uyak
    •  

@turok2016:

cholernymi fanatykami religijnymi którzy pakują się z butami w czyjeś życie?

:D :D :D

•  

Chciałabym móc żyć w Sparcie. Tam, jak dziecko było chorowite i słabe, zostawiało się je w górach i tyle.

@Obiekcja: Nie chciałabyś, w Sparcie to było przymusowe. Choc poza tym w Sparcie kobietom żyło się całkiem dobrze, w każdym razie prawa miały znacznie powyżej greckiej średniej.

@majcherek: Rynek w Czechach, Słowacji i Niemczech się pewnie dostosuje, ale to nie jest niestety takie proste (ani tanie) jak w przypadku wczesnej aborcji. Ceria badań (łącznie z amniopunkcją), sama terminacja ciąży też trudna, pobyt w szpitalu, tak liczę minimum 10 tys. No i tłumaczenie się przed prokuraturą, bo późnej aborcji się raczej ukryć nie da, a życzliwy sąsiad doniesie.

•  

@Obiekcja: Niby tak ale tez byli dzieki temu tacy mescy ze kobiety byly im nie w smak xD nawet kobiety golono by latwiej bylo mu sie przekonac.

•  

@Andreth: Wiem, jak było w Sparcie. Tylko żartuję sobie ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Mnichuy: Taaak, golono i jeszcze im piersi zasłaniano na noc poślubną, by mężczyzna nie był zbytnio w szoku. ( ͡º ͜ʖ͡º)

+: Mnichuy
    •  

@Obiekcja: W porównaniu z Atenami (coś a la współczesny taliban, jeśli chodzi o pozycję kobiet, plus powszechne zabijacie niemowląt płci żeńskiej), było dobrze.

+: retall
    •  

@Andreth: Kobiety musiały być gotowe na napindalanie w razie najazdu wrogich wojsk, gdy były same bez chłopów (ʘ‿ʘ)

•  

@paratachitki Jeśli jakaś kobieta ma wyrzuty sumienia to przez was i waszą propagandę.

Ty podajesz dowód z dupy to ja Ci przytoczę dowód anegdotyczny. Koleżanka niedawno usunęła ciążę. W Czechach, kilka godzin jazdy autem z domu. Wyszło coś koło 2000 zł, metoda próżniowa, nic wspólnego z waszymi zmanipulowanymi obrazkami z bilbordów.
      Traumy brak, ale klimat w tym katostanie macie taki że na tydzień wcześniej wychodząc z centrum handlowego natknęła się na bandę pojebów z plakatami płodów (najprawdopodobniej z proronień bo w cywilizowanym świecie aborcję robi się zazwyczaj znacznie wcześniej). Komuś ze słabą paychiką zapewne mogłoby to siąść na głowę.
      To wy stworzyliście tzw syndrom poaborcyjny, a teraz używacie go jako argumentu zasłaniając się troską o te kobiety? Czy da się być większymi hipokrytami i moralnymi zerami?

•  

@Corranh: Jeśli przypisujesz mi stworzenie SUMIENIA to mnie przeceniasz :D

•  

@paratachitki: Przypisuje ci sianie propagandy i wmawianie lusziom, ze robia cos zlego.
      To nie ma nic wspolnego z sumieniem. Silny psychicznie czlowiek ani nie kupi garnkow za kilka tysiecy od Cezarego Pazury, ani nie przejmie sie waszym pierdoleniem, ale jakas czesc slabych lucdzi to kupi, zniszczycie im zycie, a potem przylecicie na wykop mowic: " patrz, dokonala aborcji i ma traume".
      Alez ja wami gardze zasrani ideolodzy...

+: Replica
    •  

@turok2016: Nie chcialbym aborcji na zyczenie bo by to dalo przyzwolenie na brak myslenia podczas pukania sie z byle kim, kiedy sa rozne srodki antykoncepcji. Ale brak aborcji dla chorych plodow czy gwaltow to jakis horror. Chore plody sa zbedne i bledy natury trzeba poprawiac. Takie cos jest niepotrzebne utrudnia zycie calej rodziny. Nie sadzilem ze pis moze jeszcze bardziej obrzydzic ten kraj.

•  

@Obiekcja: Ze tez brak penisa mu nie przeszkadzal( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@ReinkarnacjaPapiezaJanaPawla2: o ja pierdole xDDD Ty serio jesteś KLINICZNYM przypadkiem mizogina xD Masz ewidentnie problem z głową xD

Słuchaj, zrobiłam screeny. Podaj mi mejla i namiary na siebie. Znajomi jest lekarzem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Sobieskiego w Warszawie. Pewnie chętnie cię zbada. Jesteś ciekawym przypadkiem. Cały czas spędzony na wykopie poświęcasz jeżdżeniu po kobietach i to nawet w tak abstrakcyjny sposób że głowa mała. Jesteś kwintesencją przegrywów na wykopie, których w większości baba kopnęła w dupe dla innego, a ci zamiast wziac sie w garsc - wola boldupic w internetach.

Pewnie ci nawet zapłacą za twoje spierdolenie, wiec czekam na kontakt.

•  

@margarete92: To co mówie jest, proste i logiczne do tego naukowo potwierdzone, problem w tym, że nie ma lekarstwa na bycie kobietą więc jak chora osoba chce mnie leczyć? Oczywiście nawet teraz twoja pól-produktywna natura stara się kreować mnie w taki sposób jako jakiegoś psychicznego gościa, którego kopnęła babka chociaż jakbyś poczytała moje komentarze wiedziałabyś, że to wynika z całkiem czegoś innego. To co pisze to po prostu prawda, wiem, że to straszne bo kobiety nakładają sobie taki mejkap, że same w niego wierzą, że są tak ładne jak ich umalowany ryj, ale to nieprawda. Kłamstwo powtarzane sto razy nadal jest kłamstwem. Ja punktuje tylko kobiecą natura dla tych, którzy biegają za kobietami myśląc, że one są równe im, że mają taką samą sfere uczuciową itd. ale to nic bardziej mylnego. Nie ma w tym nic mizogonicznego, całe życie kobiety były hodowane dla facetów, a nawet miliony lat więc nie można od tego odejść tak w 2 dni.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Murki, nie wierzę w to co się stało...

Jakiś czas temu Calsberg ze względu na 25-lecie współpracy z Liverpoolem ogłosił konkurs, w którym należało podać swoje najlepsze wspomnienie z LFC, a do wygrania były specjalne, okazjonalne butelki piwa brandowane logiem Liverpoolu.
    ALE
    Nagrodą główną był wyjazd na mecz z Chelsea, spotkanie z zawodnikami, legendami klubu itp. Dziś rano dostałem maila od pani Louise Bach Larsen, że wygrałem główną nagrodę!

Wprost nie mogę w to uwierzyć, kręci mi się w głowie na myśl o spotkaniu z Gerrardem czy Fowlerem no i sam mecz w loży VIP (xD). Muszę się upewnić, że to nie jest żaden scam, ale nie wydaje mi się, bo moje wspomnienie się zgadza i po szybkim researchu pani Larsen wydaje się autentyczną osobą.

ale jaja xD

#lfc #chwalosie #cotusiedzieje #omg
    pokaż całość

odpowiedzi (94)

Kurwa #logikarozowychpaskow rozjebało mi skalę.
    Moja Pani lvl 28 , matka mojego dziecka, zaczyna się żalic z rana :
    - znajomi gdzieś jeżdżą my nigdzie
    - znajomi to
    - znajomi tamto
    Ustalamy że w piątek biorę ją i dziecko i gdzies je zabieram.

Nie minęła godzina znalazłem ofertę do ciepłych krajów extra cena, dobry hotel.

Mówię że wylot z Krakowa (obecnie jesteśmy 700 km od Krakowa ale mamy tam też mieszkanie a chwilowo mieszkamy w innej części polski bo uznalismy że jej przyda się urlop i zmianan klimatu nam dobrze zrobi)

Zaproponowalem że odstawiny dziecko do jej mamy i polecimy sami. Ona mówi że sami to nie bo jej mama już miała urlop i drugiego nie dostanie. Mówię ok to jedziemy z dzieckiem . Ona mówię że lotnisko za daleko i nie ma sensu jechać tak daleko . ( Wcześniej nawet nie miła oporów aby jechac autem do Włoch z dzieckiem ). Oczywiście zaczęła chodzić po domu wkurzona , zarzucać rzeczami. Zamyka się w łazience i płacze. Ja zacząłem w tym czasie ogarniac mieszkanie , robiłem dwa podejscia do rozmowy i nic. W końcu udało mi się z nią porozmawiać, głaszcze , tule, rozmawiam staram się dociec czemu płacze i o co chodzi . A ta znów się zabiera i idze i płacze tak już godzinę .

Kurwa Mirki #zwiazki #feels co mam kurwa zrobic. Mam ochotę zostawić ten zwiazek w pizdu. Ona nie musi pracować , zarabiam dobrze, dużo czasu oboje mamy , a ona takie sceny odstawia. Wkurwilem się na koniec , powiedziałem że jak jest zle to lepiej się spakować wracać do Krakowa i nie męczyć się w takiej relacji jeśli tak ciężko się dogadać w tak prostej sprawie.
    pokaż całość

odpowiedzi (89)

Ja pierdole jak mnie wkurwiają poniedziałkowe świry.
    Wstajesz o 6, myjesz siura i zęby, zastanawiasz się czy nie jebnąć wszystkiego w chust. Potem jesz i pijesz kawę w biegu, zmieniasz koszulę bo ujebałeś się dosłownie wszędzie. Kuźwa wszędzie.
    Czekasz na windę, ale ktoś ją zablokował na najwyższym piętrze. Spozniasz się na tramwaj. Potem spozniasz się na przesiadkę. Wbiegasz do pracy a tu pojawia się przed Tobą Ona.
    Poniedziałkowy świr, umalowana i śliczna, najedzona, nieujebana, wypoczęta i szczęśliwa że mogła wstać do pracy na 8:00.
    -Hihihihi jest 8.05 ktoś tu się wyspał.

Tak kurwa wyspałam się ostatnio w 1982 roku jak jeszcze nie wiedziałam co to godzina 8:00. Nieważne że do 2 w nocy nie mogłam spać i napierdałam w Tekkena a potem przekręcałam się z boku na bok i bum. Budzik.
    #truestory #dziendobry #pracbaza #poniedzialek
    pokaż całość

odpowiedzi (58)