Wpis z mikrobloga

Jeśli chcemy być dobrze leczeni i nie bać się, że w przyszłości nie będzie kto miał zbadać naszych dzieci lub rodziców, to warto poprzeć protest lekarzy. Na tej grafice ładnie napisane jest o co tak naprawdę chodzi młodym medykom i jak my, pacjenci, którym zależy na dobrej opiece medycznej w Polsce możemy przy tym pomóc.

#protest #medycyna #polityka #polska #4konserwy #neuropa
halfmaniac - Jeśli chcemy być dobrze leczeni i nie bać się, że w przyszłości nie będz...

źródło: comment_3R2mCEa7hMzC7wMS69qa7iiCo77LV3UN.jpg

Pobierz
  • 23
@Kapitalis: Z kilku przyczyn. Po pierwsze na medycynę bardzo dużo ludzi dostaje się za którymś tam z rzędu podejściem, ponieważ progi są bardzo wysokie i np. studiując inny kierunek co roku poprawiają maturę lub składają co roku papiery licząc, że najnowsza matura będzie statystycznie "trudniejsza", przez co średnia ogólna uzyskanych z niej punktów spadnie np. o 2 punkty. A 2 punkty na listach przyjęć do uczelni medycznych to czasami jest przepaść
@halfmaniac: @Kapitalis To nie jest całość tak do końca - każdy dzień urlopu, każdy dzień opóźnienia, każde niewyrobione procedury, to wszystko przedłuża czas trwania. Jak kończysz specjalizację i składasz PES to musisz się rozliczyć z KAŻDEGO dnia specjalizacji (bierzesz wyciąg z kadr i siedzisz nad tym tydzień). Jako chirurg mogłeś nie mieć szczęścia - na dyżurach nie przytrafiło się tylu pacjentów do danej procedury jaką zakłada program specjalizacji, przykro mi, niech
@gelo88: lekarze tacy biedni, ale jak mają specjalizacje to do śmierci prowadzą swoją praktykę, tak jak moja sąsiadka, co jej się zmarło ostatnio, 150 PLN za 20 minut pracy xD Doiła emerytów, aż miło xD nie przypominam sobie, żeby narzekała na zarobki xD
@zielnoka: Z tym jednym zastrzeżeniem, że na prywatną wizytę mogła zaprosić pacjentów po 13 latach nauki, więc widzenie tylko 20 minut jej pracy jest wyrazem umysłowej niedomogi.

Czemu doiła? Zmuszała emerytów do wizyty u niej? Wolny rynek, mogli skorzystać z tańszego lekarza, lub z lekarza w ramach nfz. To, że ktoś z własnej nieprzymuszonej woli poszedł na wizytę, znajać wcześniej jej cenę to jest dojenie? xD

Ciekawe kto będzie pracować w
@gelo88: tak jak mówię- nie przypominam sobie, żeby narzekała na "13 lat nauki"

A skoro mowa o wolnym rynku, to może ci lekarze którzy nie są w stanie przemęczyć się, po to żeby trzepać kasę może powinni się przebranżowić? Nikt ich nie zmusza do takich ciężkich i niewdzięcznych studiów (no, pomijając rodziców lekarzy xD)
@zima65: @zielnoka: Ale przecież tutaj nie o samą kasę chodzi... Lekarze rezydenci wykonują taką samą robotę jak lekarze specjaliści. Praktycznie cała szpitalna służba zdrowia się o nich opiera. Gdyby w swoich kompetencjach mieliby tylko przyjmować pacjentów w jakichś ludzkich godzinach, to wszystko byłoby ok. Jak sam mówiłem, ja nie jestem lekarzem i nie będę. Mam jednak sporo osób znajomych na studiach lub specjalizacji. Znajomy z ostatniego roku studiów medycyny miał
@halfmaniac: ale ja mówie o tych najgorszych których nikt nie odsiewa a kase i tak mają, odsieje się najgorszych to będzie więcej dla lepszych BO PACJENCI BĘDĄ LEPIEJ LECZENI I TO MNIEJ PIENIEDZY BĘDZIE KOSZTOWAĆ - wcześniej wykryte - lepiej leczone
@zima65: To jest margines, chodzi o zmiany systemowe. Polska jest 5 krajem w UE od końca, gdzie przeznacza się najmniej pieniędzy na służbę zdrowia. Nie będzie w niej lepiej, jeśli nie wpompujemy więcej pieniędzy z budżetu, szczególnie biorąc pod uwagę, że pokolenie wyżu kompensacyjnego wchodzi w wiek emerytalny, a co za tym idzie będzie więcej chorować i wymagać opieki specjalistycznej. Spójrz sobie na średni wiek np. chirurgów czy anestezjologów w Polsce.
odsieje się najgorszych to będzie więcej dla lepszych BO PACJENCI BĘDĄ LEPIEJ LECZENI I TO MNIEJ PIENIEDZY BĘDZIE KOSZTOWAĆ - wcześniej wykryte - lepiej leczone


@zima65: Nawet jeśli wyeliminujemy najgorszych lekarzy i pieniądze z nich "zaoszczędzone" damy tym lepszym i nawet jesli zarabialiby 2x tyle co teraz (co jest oczywiście nierealne), to w jaki niby sposób sprawi, że pacjenci będą lepiej i szybciej obsługiwani, skoro tych lekarzy jest po prostu za