Wpis z mikrobloga

Robił ktoś kiedyś spawarkę transformatorową z mikrofali?


@sucharixx: nie ma to żadnego sensu, by robić z takiego transformatora - spawarki transformatorowej - spawarka potrzebowałaby transformatora z regulowaną przerwą magnetyczna (zworą). Rdzen stały się nie nadaje.
Można za to zrobić zgrzewarkę, ale to nie przewód, a taśma miedziana na uzwojenie wtórne...
@Analityk: Może waga całości 5,7 a waga samej spawarki 4kg?
Nie wiem, wiem na pewno że taką spawarką można sobie spokojnie coś w domu pospawać i nie ma z tym problemów.
@ElCidX: No pewnie masz rację ale mogliby to sprecyzować, za spację na allegro się płaci jakoś bonusowo? Tak czy siak - nie kupiłbym ale to tylko moja opinia. Mam większe/jakieś doświadczenie w plazmach ale tylko tych topowych.
@ElCidX: @Analityk: @hrumque: @PendzoncySzczypiorek: @szaremyszki:

Udało mi się zebrać 3 popsute mikrofale dwie po 25 zł i jedna za darmo, wyciągnąłem transformatory i wiatraki, wywaliłem uzwojenie wtórne włożyłem linkę 6mm (akurat ją miałem) i w ostatni transformator drut 6mm (25zł).
Posprawdzałem czy to spawa, zrobiłem obudowę z pozostałości po mikrofalach, do środka włożyłem 2 wiatraki i śmiga.

Tutaj zdjęcia: https://drive.google.com/drive/folders/0B7CfQD-GA8EOX0xrU1VsTVlJYVE

Nie jest to zbyt piękne, ale dla
@sucharixx: zrób film jak to spawa
Te kable zdecydowanie za cienkie, tam żadnej regulacji nie ma? Na blachę taką jak tam potrzeba by z 210A gdzieś 30-40A na każdy mm blachy z tego co wiem.