Gorące dyskusje ostatnie 12h

Dawno nie było #rozdajo więc zrobię xd Wśród plusujących/komentujących za 12h wylosuję/wybiorę jedną osobę do wzięcia udziału w metamorfozie w ramach #fortheworldtrenuje metamorfozy macie pod tagiem >>> #fortheworldtrenuje Kratka na lato?
    czemu nie :) Pozdrawiam :)

odpowiedzi (51)

Mirki z #emigracja i #sealandia piszę właśnie długiego posta informacyjnego o życiu, zarobkach i pracy w Sealandii. Jeśli kogoś interesuje to niech da plusa to zawolam jak będzie.

odpowiedzi (16)

Odnośnie wczorajszego wpisu o skradzionych pieniądzach:

https://www.wykop.pl/wpis/30067595/mirki-i-mirabelki-na-szybko-skradziono-mi-dosc-duz/

Nowy dzień, już trochę pogodziłem się z tą stratą, wiec opisuję:

-Zatrzymałem się na parkingu ok. 70 km od Hanoweru w stronę Świecka
    -Podchodzi nasz rodak i pyta o opaske zaciskową lub sznurek, ponieważ poszedł mu wąż od chłodnicy
    -Odpowiadam, że nie posiadam i rozmawiamy o dupie Maryni
    -Pojawia się koleś z wschodnim akcentem i pyta o drogę do hotelu.
    -Odchodząc gubi gruby zwitek pieniędzy, rodak podnosi i chowa do kieszeni
    -Mówi, że to jego szczęśliwy dzień itd. Itp.
    -Wraca ten ze wschodnim akcentem i krzyczy, że dzwoni po policje, bo tu z gubił pieniądzę i rzuca mi się do nóg aby sprawdzić czy ich nie schowałem.
    -Mówi, że jego pieniądze są zaznaczone.
    -Rodak pokazuje mu portfel, że nie ma jego pieniędzy i nie ma zaznaczonych.
    - Ja również, patrzy no faktycznie nie ma i odkłada moje pieniądze i oddaje portfel.
    -Natychmiast wkłada rękę do kieszeni rodaka i wyjmuje swoje zgubione pieniądze.
    -Raban mocno, wyjmuje telefon i dzwoni do swoich wschodnich kolegów.
    -Ja wsiadam i odjeżdżam.

Po godzinię otwieram portfel. Z 2000 euro zostało tylko 100 euro plus nic nie warte ruble.

Moja życiowa nauczka. Wiele razy rozmawiałem z ludźmi w trasie, pomagałem wożąc do Polski po awarii auta. Najbardziej boli to, że świnią okazał się nasz rodak.

Przeszukałem internety i znalazłem wzmianki o takiej grupie przestępczej, którą podobno rozbito. Okazuję się, że nie. Mam nadzieję, iż moja nauczka i strata gotówki, ustrzeże innych.

#afera #oszukujo #zlodzieje #kierowcy #pracbaza

@Zibi23 @GazowaneMlekoWProszku @patryk747 @Samael071 @johnkashtan @HHokuss
    pokaż całość

odpowiedzi (154)