Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  kiedy zmywarka sie namyśli

  odpowiedzi (11)

 • avatar

  #polska #wroclaw #krakow #warszawa #poznan #gdansk #katowice #architektura #urbanistyka

  Nie żebym uważał się za eksperta, ale przeciętny krajobraz antropogeniczny naszego kraju wygląda jednak obrzydliwie. We Wrocławiu tego nie widać aż tak przez efekt dużego miasta, ale polska prowincja to często urbanistyczny, architektoniczny i estetyczny kociokwik. Widać to też po poziomie dyskusji o architekturze i gustach przeciętnego Polaka.
  Pod tym względem jestem ogromnym zwolennikiem przemocy symbolicznej i elitaryzmu w dyskusjach o estetyce, gdyż Polacy to niestety naród "schamiony" i bez głębokich reform edukacyjnych obiekty takie jak Wroclavia na długo będą maksymalnym spełnieniem artystycznych uniesień większości mieszkańców tego kraju.

  O urbanistyce to już w ogóle nie mówię, bo to intelektualna Terra Incognita Polaków, większość myśli wyłącznie w kategoriach miasto = USA, czyli po 6 pasów ruchu w każdą stronę, droga dojazdowa wszędzie, jakiś tam budyneczek pomiędzy, parkingi, być może jakiś teleport dla pieszych i połacie domków a'la biedne Soplicowo na przedmieściach. Ważne że jest garaż na dwa samochody z tralkami, ganek (Sarmacja!), a reszta sprowadza się do "konstytucyjnego" prawa do parkowania gdzie tylko się da, najlepiej w promieniu 5 metrów od celu podróży.
  pokaż całość

  odpowiedzi (57)

 • avatar

  To uczucie kiedy masz jedyny wolny dzień w tygodniu i chcesz skoczyć do galerii kupić sobie bluzę, ale przypominasz sobie, że nie możesz XD Co za kurwa paranoja
  #oswiadczenie #zakupy #zakazhandlu

  odpowiedzi (37)