Wpis z mikrobloga

@dob3k: a jak ze ściągnięciem? Wcześniej po tatuowaniu moja tatuażystka używała zwykłej folii, która odchodziła bardzo łatwo rok temu użyła jednak jakiejś nowej samoprzylepnej i jak ją usuwałem to bałem się, że odejdzie razem z rysunkiem tak mocno się trzymała...
@mendrix: No trzyma sie dosc mocno. Jak dobry plaster. Najlepiej miec zgolone wszystkie nawet te male wloski ale w miare spoko schodzi pod cieplym prysznicem. Wszystko zalezy ile plynu Ci sie puscilo z tatuazu. Wiadomo ze tam gdzie mokre to nie trzyma skory. Pozniej po 24h sciagasz przemywasz jakims mydlem antybakteryjnym, suszysz i smarujesz jakims kremem nawilzajacym na bazie wody sam tatuaz (zeby druga folia latwo zeszla bo wiadomo ze juz
@dob3k: nie powinno się zastępować dermalizerem zwyczajnego smarowania. Faktycznie jest super spoko, ale nakłada się go po tatuażu na max 48h (chyba ze pojawi się krew pod folia, to wcześniej)
Po tym czasie zdejmujesz i zaczynasz normalne smarowanie
Jest dużo szkół gojenia tatuaży ;)
@dumlix: Co Ty opowiadasz. Nie zaczynasz normalnego smarowania tylko przemywasz nawilzasz i nakladasz nowa folie.
Nawet na stronie dermalize masz opis jak uzywac. Po pierwszej aplikacji 24h sciagasz przemywasz suszysz nawilzasz i zakladasz na nowo. Druga folia moze byc 3-4 dni na skorze.
Prosto ze strony producenta:
„The first piece of Dermalize Protective Tattoo Film can be left on the skin up to max 24 hours, the exact time will depend
@dob3k: tak jak mówię są różne szkoły gojenia tatuażu. Często klienci po zrobieniu tatuazu nie maja po prostu takiej folii Wiec zaleca się tak jak napisałem wyżej. Są tez tacy co przez pierwsze kilka dni nie nawilżają żadnymi kremami tylko pierwsze dni przezywają woda ;)
@dumlix: To ze sa rozne metody pielegnacji to ja wiem. Przerabialem juz chyba wiekszosc (do tej pory dryheal bylo dla mnie najlepsze).
Nie zgadzam sie z czescia w ktorej napisales ze „nie powinno sie zastepowac dermalizerem normalnego smarowania” bo wlasnie po to jest ta folia wymyslona zeby zastapic w sposob czystszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy normalne smarowanie kremami z ktorym jest mase pierdykania.
Ja tez nie mialem tej folii po zrobieniu. Normalna