Wpis z mikrobloga

I oto jest prezentowany.
Na płycie Abit-BP6 dwa Celerony wraz Voodoo 2 2x12MB SLI i oryginalny Hercules GeForce 2MX (po prostu MX bez 200 i 400) dla obsługi pulpitu i gierek 2D (i małym cheatingu przy nowszych grach kiedy Voodoo nie patrzy ;) ).
Całość działa na Windows 2000 SP4 gdyż jedynie oto ten umie pogodzić dual CPU z Voodoo 2 w SLI, bo XP'ek poległ (,)

Komp odpala gry w onirycznym 1024x768 na driverach glide wykorzystując moc dual CPU! To się kiedyś nawet fizjologom nie śniło :)

I buda zacna marki HP, na bank jest starsza od Ciebie, zero śrubek, wszystko na mechanizmach umożliwiających wymianę podzespołów bez śrubokręta. Waży z 7 kilo i wytrzymałaby atak Kim Dzong Una wraz z jego wyrzutniami traktorowymi.
https://i.imgur.com/H0TsnhK.jpg

#retrogaming #pcmasterrace #3dfx #gry #windows #pc
Pobierz thirtyseconds - I oto jest prezentowany. 
Na płycie Abit-BP6 dwa Celerony wraz Voodo...
źródło: comment_x8eJo7XMPrRouD3Qt6oEDYgY6OmuMdHx.jpg
  • 44
@thirtyseconds: Traci, nie traci. Próbowałem swego czasu szukać po prostu dobrej płyty i za #!$%@? nie mogłem trafić w BE6 (chyba że bym zza granicy sprowadzał), więc wziąłem najlepsze co wtedy było na alledrogo - CUV4X-D. Może zrobię sobie dwa systemy, tylko dorzucę jakiś dysk :P.
@Hans_Olo: BE6 obsługuje jeden proc i to na slocie nie na socecie. Asus CUV4X-D to płyta z duuuużo wyższej półki od Abita BP6 (swoją drogą gdzie ją kupiłeś i za ile? :P ) zazdrość. Wracając do tematu nie ma sensu instalowanie na płycie dual CPU Windy 98, bo ten system i tak wykorzysta jeden procesor, a drugi oleje :) Winda 98 korzysta z 1 rdzenia i 1 wątku procesora. Tego nie
@thirtyseconds: Kupiłem jakieś 3 lata temu na allegro za 49 zł + przesyłka. BE6 zasadniczo miał mi wystarczyć. Chodziło mi przede wszystkim o posiadanie voodoo 2 SLI z nvidią na pentiumie 3 lub athlonie. Stwierdziłem, że dokupienie drugiego penciaka to nie taki duży koszt, więc zdecydowałem się na nią. Win2000 w sumie rozważałem, ale z tego co pamiętam, to niestety w system shock 2 mi się na nim sejwy nie wczytywały
@Hans_Olo: no widzisz, ja chciałem mieć gry z lat '90 na dual CPU i Voodoo2 SLI :) Taki makimum PCta jaki sobie mogłem wymarzyć w podstawówce (geek od 8 roku życia). To ustrojstwo złożyłem już z 6 lat temu, ale dzisiaj się postanowiłem pochwalić :) @Hans_Olo cyknij fotę swojego
@Hans_Olo: obczaiłem ofertę, ale ta płyta mi nic nie daje :) w kolejce do golenia czekają 2x Pentium-IIIs Tualatin 1400MHz z nowym Asusem FX-59000Ultra i DDRami 1gen od Corsaira, ale płyty pod dual CPU dla tego procka nie schodzą poniżej 100$, a nie będę tyle hajsu na hobby wydawał.
@thirtyseconds: SLI dorwałem w całym zestawie z kartami, ale zrobienie nie byłoby problemem w razie czego. Z grafiką to jest tak, że normalnie mam na AGP GF2 GTS, ale jak mi przyjdzie ochota np. na "shogo", albo "blood 2", to przesiadam się na diamond viper v770, bo niestety gry na starym lithtechu mają jakieś problemy z odświeżaniem menu i HUDa na GFach. Przesiadka jest prosta, bo mam osobny profil sprzętowy. Tualatiny
@Hans_Olo: Właśnie się zdziwiłem, bo ta płyta nie marzyła nawet o tualatinach

edit szukanie MB pod dual Tualatin to droga przez mękę :) Śmieszne jest, że da się to zrobić na Abit BP6, ale to już nie są takie czasy, że szkoda dostosowywać retro procki pod inny układ PINów, niech jest jak jest :)