Wpis z mikrobloga

@dkm17 Tematem szczepień zainteresowałem się dosłownie kilka dni temu. Osobiście jestem w trakcie kształtowania opinii i zapoznawania się z argumentami przeciwników i zwolenników. Natrafiłem na twoje znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/3966001/dlaczego-nie-boje-sie-szczepionek/
(btw prowadzisz merytoryczny, ciekawy kanał - leci sub)

Widzę że interesujesz się tematem i mam do ciebie pytanie.
Co sądzisz odnośnie wypowiedzi tego pana?
https://www.youtube.com/watch?v=S4g8RWXvANw&feature=youtu.be
Chodzi mi o fragmenty
#2:00 - 6:40
#37:00 - 41:00 (z wyszczególnieniem 40:20)
(btw dobrze oglądać z prędkością x 1.5)

Nie piszę prywatnej wiadomości z nadzieją że są jakieś inne mirki które interesują się tematem i mogą też coś dodać ciekawego od siebie. Za wszystkie informacje/linki/ciekawostki na ten temat będę wdzięczny.

#szczepienia #szczepionki #naukowybelkot
  • 10
@wczoraj: Zdanie zawsze można zmienić pod wpływem nowych argumentów. Nie chce żeby napisał to samo tylko żeby odniósł się do słów tego lekarza, coś w stylu "on mówi nie prawde bo i tu jakiś link".
Osobiście zgadzam się z @dkm17 na temat szczepień, mam takie samo zdanie ale chce zweryfikować swoje poglądy.
@PauIie: Obejrzałem fragment z około 4 minuty i moim zdaniem manipulacja.

1. Nie wiemy jaka firma rtęci. Czy etylo- czy metylo-? Podejrzewam, że podano metaliczną, czyli taką z jaką organizm nie ma praktycznie żadnego kontaktu.

2. Nie wiemy czy "ilość jak w szczepionkach" odnosi się do stężenia czy ilości. Jeżeli do tego drugiego to mamy kolosalne wręcz stężenie. A to właśnie stężenie zamienia substancje w trucizny. Każde!

3. Rtęć że szczepionek
@nocere: Masz rację. Sprawdziłem go w rejestrze naczelnej izby lekarskiej:
"Lekarz zawieszony w prawie wykonywania zawodu (nie może wykonywać zawodu w żadnej formie)"
@nocere: Ostro :D

@dkm17: Dzięki za odpowiedź. Co sądzisz o szczepionkach na grypę? Często się słyszy że nie mają one sensu bowiem jest kilkanaście szczepów grypy i nigdy nie wiadomo która będzie najbardziej aktualna w danym sezonie.