Wpis z mikrobloga

Kalifornia dekryminalizuje celowe zarażanie innuch ludzi wirusem HIV, żeby "nie stygmatyzować" chorych, a w tym samym czasie kryminalizuje użycie złego zaimka w stosunku do innej osoby. Czyli skazanie kogoś na śmierć to wykroczenie, a nazwanie kogoś pan, pani to przestępstwo zagrożone więzieniem. I lewacy później się dziwią że są pośmiewiskiem i nikt na nich nie chce głosować...
#bekazlewactwa #lewackalogika #bekazpodludzi ##!$%@? #polityka #4konserwy
Pobierz k.....3 - Kalifornia dekryminalizuje celowe zarażanie innuch ludzi wirusem HIV, żeby ...
źródło: comment_gvj0EXV2nJC6NFkHFmKaZzxEjcnpww1x.jpg
  • 24
@Magromo:
1. źródło
http://edition.cnn.com/2017/10/07/health/california-hiv-bill-signed/index.html

Już w pierwszym zdaniu kłamiesz, tytuł mówi że zmniejsza kare za to.

przestępstwo a wykroczenie to coś innego, prawda? DEKRYMINALIZACJA to nie DEPENALIZACJA januszu prawa
#januszeprawa

O sytgmatyzacji nie ma ani słowa.

Dziwne żeby w nagłówku miała zmieścić się cała treść artykułu
Bill sponsors Sen. Scott Wiener and Assemblyman Todd Gloria, both Democrats, argued California law was outdated and STIGMATIZED people living with HIV

Kiedyś lewacy byli
Czytałeś w ogóle artykuł? dzisiejsza medycyna sprawia że stosunek z osobą zarażoną HIV praktycznie nie niesie ryzyka zarażenia.

@Magromo: to chyba ty nie czytałeś. Jeśli ktoś świadomie odda krew z HIV, to też nie ma powodu żeby posłać go do więzienia? przecież twoje dziecko może dostać później tą krew...ach no tak zapomniałem, medycyna.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ta zmiana ma też na celu pomoc osobą chorym żeby
@Magromo:

Supporters of the change argue the previous


Rozumiesz że to twierdzą ci którzy tą ustawę wprowadzają? Angielska trudna rzecz? Manipulacja łatwa?
Ale jeśli chcesz to znajdź źrodlo które podaje że cała oddawana krew jest zakażona. Ja poczekam

Skoro zmniejszanie wyroku za zarażanie innych pomaga zmniejszyć zarażenia (?) To obniżmy kary za włamania, rozboje i zabójstwa
Wtedy obniżamy ich ilość według ciebie
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#
@kamien23: przygłupek @Magromo dwoił się i troił, gwałcił logikę na każde sposoby żeby obronić lewicową ustawę, ale nie wyszło :/
tak naprawdę jedynym sensownym arguementem może być to, że wiele osób chorych nie robiło badań z obawy przed więzieniem - ustawa ktora dekryminalizuje zakazanie hiv ma temu zapobiec i wszystkie cpunki/geje/ruchacze dziwek maja teraz nie miec oporow przed badaniami. klopoty sa dwa:
- zalozenie moze sie okazac marzneiem scietej glowy
-
arguementem może być to, że wiele osób chorych nie robiło badań z obawy przed więzieniem

@steve__mcqueen: to ma sens, tyle że żyjemy na świecie, w którym niektórzy mieszkańcy Afryki wierzą że mogą "przekazać" swoją chorobę komuś, samemu się przy tym lecząc. Simon Mol to robił.
No a co z ludzmi co postanawiają że 'skoro jak mam umrzeć to chociaż nie sam'? Zawsze się tacy trafią... Kary powinny być wysokie. Co innego
@kamien23: no wlasnie sens byl taki ze niby te osoby specjalnie unikaly badan, zeby w razie wpadki nikt ich nie oskarzyl o "umyslne" zarazenie. wiec jak podejrzewaly cos, to nie robily badan, zeby nie wyszlo i zeby nie dostali pierdla.

dla mnie to jest troche grubymi nicmi szyte - rezygnowaly z leczenia zeby moc sobie pociupciac bez konsekwencji wiezienia? przeciez po tej ustawie beda robic dokladnie to samo - skoro zarazanie
@steve__mcqueen: najczęściej osoby zakażone to ludzie, którzy mają dziesiątki partnerów w ciągu roku, często uzależnione od seksu. taka osoba nie bada się, bo boi się rezultatu - "jeśli jestem zakażony i o tym wiem, to będę ryzykował 8 lat więzienia podczas każdego stosunku, a przecież nie mogę przestać ciupciać". to prawo ma sprawić, że więcej ludzi będzie poddawało się badaniu, bo jak taki człowiek sobie zważy plusy i minusy, to obecnie
I właśnie z powodu takich sytuacji testy na HIV powinny być obowiązkowe. W Polsce połowa osób nie wie,że jest zarażona i może zarażać najbliższych. Wbrew pozorom HIV to nie tylko choroba gejów lub amatorów przydrożnych atrakcji. HIV można zarazić się na wiele innych sposobów. Np. poprzez kontakt z krwią. Ludzie nie są świadomi i przez to ich działania są bardzo niebezpieczne. A wystarczy zrobić test. Jeśli ktoś nie lubi laboratorium można wykonać
będzie większe prawdopodobieństwo tego, że się takiemu badaniu jednak podda


@tymeek: tylo wlasnie chodzi o to, ze podda sie badaniu i nic poza tym. dalej bedzie zarazal, skoro wczesniej seks byl dla niego wazniejszy niz zdrowie polaczone z wiezieniem.
a to ze bedze mial w perspektywie najwyzej 6 miesiecy wieziena - who care's, bzykanie wazniejsze.
Takze takie prawo niewiele da a jest skrajnie nieetyczne wzgledem ofiar. Rozwiazaniem sa oczywiscie obowiazkowe badania