Wpis z mikrobloga

@JasiekSmietana: Windows 8 i 10 po aktywacji odkłada dane na serwerach MS więc jeśli nie zmieniasz konfiguracji komputera to system po reinstalacji sam się zaktywuje. Jeśli z jakiegoś powodu będzie wołał klucz to podajesz ten od 8. Aktualny obraz ściągasz za pomocą windows media creation tool https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 w sofcie jest opcja wybrania czy chcesz wygenerować iso i nagrać na dvd czy też zrobić bootowalny pendrive. Ten creator tworzy względnie aktualną wersję
@AsYlum: @kuskoman: dzieki, to jeszcze takie pytanko bo cd-key na naklejce spod laptopa sie przetarł i nie widać, sciaglem program do pokazywania cd-keyow nazywa sie produKey i pokazuje mi 2 rózne cd-Keye

1. Windows (BIOS OEM Key)
2. Windows 10 Home

Który key mam wpisać gdyby windows 10 pytał o to przy instalacji?
@JasiekSmietana: Gdy robiłem bezpłatny update windows 8 home do windows 10 home to numer z 8 został zastąpiony nowym. Po reinstalce i przebudowaniu kompa ten numer nie działał i musiałem podać oryginalny z 8. Stawiam, że zadziała pierwotny numer z Windows 8 czyli byłby to ten z BIOS. Zapisz oba i sprawdź :)