Wpis z mikrobloga

Wymieniał ktoś z was czujnik parownika temperatury? Wiem że znajduje się nad pedałem gazu, ale nie udało mi się go zlokalizować bo nie mogłem sciągnać jednego plastiku. Za to pod radiem, przy pokrętłach klimatyzacji znalazłem jedną luźną wtyczkę/ gniazdo. Idealnie pasuje do tego czujnika ( mam juz kupiony nowy), tylko własnie nie wiem czy to jest od tego. Jakby ktoś mógł potwierdzić kolory przewodów które tam idą: niebieski i żółto-zielony. Auto: seat ibiza 6l, ale podobnie jest w VW polo i chyba fabii
#mechanikasamochodowa
  • 6
@waluch: Nie pamiętam już dokładnie musi zdjąć plastik nad pedałami kilka śrub 6 albo troxy t20-t25. Może być jedna schowana pod tym plastikiem od skrzynki bezpieczników. Powinno być wtedy więcej miejsca. Jak spadła wtyczka to błąd wywaliło się nie ma co dziwić. Stary czujnik może działać
@trzaichlac69 wtyczka się wypiela, znalazłem ją luźna pod radiem. Do starego czujnika nie mam jak dojść bo nie mogę zdjąć jednego plastika, przez co nie mogę odkręcić tej blachy. Zobaczymy czy klima będzie działać jeżeli czujnik będzie pod radiem. Wiem jedynie ze zmienia się jego rezystancja w zależności od temperatury. Ale nie wiem jakie temperatury panują w miejscu w którym on powinien być, czy są takie same jak we wnętrzu auta, czy
@trzaichlac69: nie zawołałeś mnie poprzednim razem i dopiero teraz odgrzebałem ten post, bo nadal suzkam rozwiązania.
Ogólnie okazało się że mam cały układ klimatyzacji do wymiany. Sprężarka, chłodnica i płukanie układu.
Tylko nie chce narazie tego robić zanim nie włoże tam tego czujnika.
Wyczytałem, że temperatury na parowniku osiągają około 0 stopni. I w niektórych układach własnie ten czujnik steruje klimą. Także muszę go tam jakoś umieścić.
Ten plastik z filmu