Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Co mogę zrobić w sytuacji kiedy pracodawca nie zapłacił mi (i nie tylko mi) wynagrodzenia z dwóch miesięcy? Od końca września cała firma jest w upadłości sanacyjnej. Jestem w o tyle niefajnej sytuacji że pracowałem tam 3 miesiące, przez które byłem na umowę zlecenie. Taki okres próbny. Za sierpień i wrzesień do dziś nie dostałem ani złotówki. Tak samo z resztą jak cała reszta firmy. Co najlepiej zrobić, gdzie się zgłosić w takiej sytuacji? #pracbaza #prawo
  • 6
@faun69: Podobno nic, ale plusuję żeby zobaczył jakiś ekspert, bo nie mam pojęcia. Mimo wszystko już po pierwszej wystawionej, nieopłaconej fakturze trzeba było się zmyć, szczególnie, że byłeś tam zaledwie miesiąc. Człowiek na błędach się uczy.
@faun69: Masz parę możliwości, wezwać dłużnika do zapłaty pismem za potwierdzeniem odbioru, potem go oddać do egzekucji, wziąć firmę windykacyjną, oddać sprawę do sądu, sąd wyznaczy komornika a koszty tego wszystkiego pokrywa dłużnik.
sąd wyznaczy komornika


@dzieju41: kek xD

@faun69: ogólnie na Twoim miejscu skoczyłbym na szybko do prawnika, jakaś metoda żeby przyłączyc się do postępowania upadłościowego na pewno jest, zakładam, że wierzytelność sprzed wszczęcia postępowania pewnie, ale wiele Ci nie podpowiem. mam nadzieję, że umowa na papierze ;]