Wpis z mikrobloga

@carver: nie, za 4k macbook to co najwyżej żeby sobie serial obejrzeć a nie pracować. Do pracy potrzebne jest dużo ramu i grafika oraz w zależności dysk. To kosztuje, wiadomo, nie mało, ale nawet nie ma co porównywać pracy na windzie a pracy na macbooku bo to inna liga, nie wspominając ze niektórych programów nie ma na windowanie, są tylko na MacBooku. Mowie tu o stricte grafice, programista to już nie
@goodidea: spłyciłeś odpowiedź do porównania winda-macOS a ja pytam czy jest sens dokładania 2-3x tyle $ żeby mieć takie parametry:

Procesor: Intel Core i7-7567U (2 rdzenie, od 3.50 GHz do 4.00 GHz, 4 MB cache)

Pamięć: 16 GB (SO-DIMM DDR3, 2133 MHz)

Dysk: 512 GB SSD M.2 PCIe

Grafika: Intel Iris Graphics 650

Typ ekranu: Błyszczący, LED, IPS, Retina

macOS Sierra


zamiast takich:

Procesor: Intel Core i5-5250U (2 rdzenie, od 1.6
@carver: MacBooki ogólnie są drogie, więc nie każdy się na nie decyduje. Jeśli już kupujesz Maca to zazwyczaj masz konkretne potrzeby i sam wiesz, czy będzie służył do przeglądania internetu, czy do pracy wymagającej mocy obliczeniowej. Dobierasz sprzęt pod zastosowania. Poza tym, Apple ceni wersje z dużą pamięcią.
@imprv: no właśnie, ja a takie złotówki Ramu nakupiłbym tyle że mógłbym się nim najeźć, a tutaj tylko 2x tyle + procesor +dysk, reszta to wizualne aspekty moim zdaniem
@carver: Ja mam najmocniejszą wersję MBP na rynku (bez customów, bo też można zamówić customową konfigurację) ponieważ jestem programistą i potrzebuję dużej mocy obliczeniowej. Pracuje mi się cudownie (i nie narzekam na brak miejsca na SSD) i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Niestety słabsze wersje nie spełniały moich oczekiwań pod względem mocy (dla przykładu AIR - fajny laptop ale bardziej do pracy biurowej, ew. proste zastosowania dla programistów).
@goodidea: a co jeśli ktoś od paru lat pracuje na starym macbooku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

po wyjściu nowego chyba dalej może na starym pracować, nie musi z dnia na dzień kupić nówki retiny ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@imprv: no właśnie, do prostego kodzenia chyba wystarczają najsłabsze wersje?
@carver: No to spoko nie ma problemu, można kupić wersje z 2012 czy 2013 z ssd i miec trochę gorsze parametry od najnowszych ale wciąż będzie to mocna konfiguracja jeśli mówimy o tych ówczesnych topowych. Ale wiadomo, np i7 z 2012 a i7 z 2016 nie jest tak samo wydajne wiec takie rzeczy trzeba tez miec na uwadze