Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, ogólnie mój router to już prehistoria (http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_tp-link_tl-wr340g_z_wbudowanym_routerem_oraz_4_portowym_switchem_N2952.htm). Na co go mogę wymienić? Myślałem nad jakimś xiaomi ,ale zależy mi głównie nad mocą sygnału, gdyż router leży na końcu domu i w drugim końcu przy komputerze ledwo jest sygnał, a na telefonie nie ma :( Od routera do tego komputera jest ok. 10m przez sciany. Myślałem nad xiaomi, bo ma aż 4 anteny. Fajnie by było, jakby działała też staara drukarka tylko na usb, ale żeby można było ją podłaczyć do routera i drukować bezprzewodowo. Doradzicie coś? #xiaomi #router
  • 7
@Undergrounder: ale czy ty w ogole potrzebujesz gigabitowe złącze, bo poprzedni nie miał?
Jeśli nie jest potrzebne to dobry pod względem zasięgu jest Asus RT-AC51U, ma usb więc drukarkę możesz podłączyć, działa w dualband chociaż przez ściany i tak lepszy zasięg jest na 2,4
@Undergrounder: niestety raczej różnicy nie będzie, bo oba to są produkty a podobnej półki, a dyrektywy UE ograniczają moc takich urządzeń żeby mózg się nie ugotował, jeśli już to porównaj procesory obu routerów i czy tamten obsługuje AC. Ja bym każdemu polecił Asusa, bo jest je mega łatwo skonfigurować, wszystkie mają funkcje jak VPN czy zarządzanie połączeniem, a poza tym są często aktualizowane co zwiększa bezpieczeństwo sprzętu.