Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower #szosa. Rama 53, wzrost 176. Bolą plecy pomiędzy łopatkami. Siodło do przodu, czy kombinować z krótszym mostkiem od razu?Mam 100mm.
Regularnie ćwiczę, więc mięśnie silne. Problem z pozycją ewidentnie.
szosa: TT 549, reach 378
endurówka: ETT 631, reach 460 (lubię długie rowery, plus dziwna podsiodłówka).
W enduro mam bardzo krótki mostek, niby 30mm ale realnie koło 35 pewnie. (średnica kiery).
  • 10
@zenek666: bo jak Cię coś boli a nie zmieniałeś ustawień to sprawdzi czy czegoś nie masz napiętego co powoduje boleści. Możesz mieć jakiś problem z powięzią, ze ścięgnem itd. Nie szukaj złotych porad w internatach, idź do specjalisty. Zapłać, rozwiąż problem.
@Pegos: @89neo: @szczypek45:
1. Na szosie jeżdżę dopiero o 2 miesięcy - boli od początku tak po 40km. Więc to raczej kwestia ustawienia.
2. U fizjo byłem z 4 miesiące temu z innym problemem. Plecy mam proste.
3. Siłowo ćwiczę 1 raz w tygodniu, 2 pozostałe razy to obwodowo i dużo rozciągania.
4. Podczas jazdy enduro nic mnie nie boli. Ani podczas, ani później - dlatego zacząłem ćwiczyć.
Czuję
@zenek666: jw. siodełko ustawiasz względem kolan i korby, a nie żeby było bliżej do kierownicy.
ja w dzieciństwie miałem złamany obojczyk i w swoim trekkingu i tak muszę mieć dość wysoko i blisko (aczkolwiek mostka nie musiałem zmieniać) kierownicę.
Natomiast jak jeżdżę na lazaro z tymi ich długimi ramami, to ciężko przejechać 90 km, żeby ból się nie pojawił. Na swoim nie straszne mi dystanse powyżej 200 km.
@zenek666: miałem podobny problem, ból między łopatkami, najmocjniejszy podczas szybkiego startowania np. spod świateł albo przy braniu bardzo głębokiego wdechu. Zniwelowałem go całkowicie wymieniając kierownicę na węższą, z 42cm na 38cm, tak zresztą jak miałem w poprzedniej szosie. Dodam tylko że mam dość szerokie ramiona i według poradników ta 42cm była dla mnie niby odpowiednia.
@zenek666: siodło ustaw poprawnie względem kolan/nóg, a wychylenie reguluj mostkiem/wysokością kierownicy. Mam taki sam wzrost i praktycznie takie same wymiary ramy i u mnie jest OK.