Wpis z mikrobloga

Embargo spadło, premiera Premiera South Park: The Fractured But Whole już za kilka godzin.

Z nową grą od Ubisoftu udało mi się spędzić od środy jakieś 12h. ~40% gry.
Jeśli podobał wam się Kijek Prawdy - spokojnie możecie składać jeszcze zamówienia przedpremierowe - jest więcej, lepiej, jak zwykle niepoprawnie - walka z księżmi pedofilami to majstersztyk.

Przebudowany system walki opierający się na szachownicy po której możemy się poruszać, oraz wprowadzający przeszkadzające elementy otoczenia i walkę maksymalnie czterema postaciami sprawdza się idealnie.

Jeśli chcecie w końcu się dowiedzieć, dlaczego wasz stary wyruchał waszą matkę, a przy okazji jesteście fanami serialu - marsz do sklepu ;)

Jeśli macie też jakieś pytania odnośnie gry - dawać, postaram się odpowiedzieć ;)

#southpark #gry #xboxone #ps4
  • 17
@Jasik123: ja otrzymałem klucz na wersję gold z przepustką sezonową - klucz nie był do gry w wersji preorder - a kijek dostałem. Wydaje mi się że mogą go dodawać dalej do tej edycji. Zapytałem w Ubi - jak dostanę odpowiedź, to Cię zawołam.
@top_czipsy: jestem rozczarowany tym, że tak mało pytań padło, to nadrobię nieco :^)
Będę posiłkował się recenzją od Arstechica, bo sam w grę nie grałem obviously.

Pytania:
1. czy to prawda, że pomimo rozbudowania walki wszystko sprowadza się przede wszystkim do zadawania obrażeń w różny sposób? Że mało jest buffów i innych efektów, które mogłyby wzbogacić walkę?
2. czy to prawda, że walk jest dużo i większość z nich toczona jest
@Lisaros:

1. Poniekąd. Czasem (ale rzadko) mamy możliwość wykorzystania elementów otoczenia do zadawania większych lub obszarowych obrażeń (np. wybuchające beczki).

2. Tak. Np. szóstoklasiści - jest ich masa w SP.

3. Nie przesadzałbym z mnóstwem - dla mnie są spoko wyważone, humoru też im nie brakuje.

4. Mnie tylko wkurzało początkowe bieganie z jednego końca miasta na drugi, kiedy nie miałem odblokowanej szybkiej podróży - dodatkowo część ścieżek była zablokowana przez
@Lisaros: co do 6 - w pewnym momencie, podczas rozmowy z psychologiem musiałem określić swoją płeć - określiłem jak określiłem, po wyjściu ze szkoły dostałem #!$%@? ;) Również miałem na ten temat pogadankę z rodzicami. Ale nie wiem czy nie ma to tylko takiego "pobocznego" wpływu na grę. Jestem ciekaw zakończenia.