Wpis z mikrobloga

JP2 nic nie zrobił dla świata. Jedyne argumenty na wielkość Wojtyły to to, że jeździł po świecie, uprawiał sporty, jadł kremówki, znał kilka języków i dużo się uśmiechał, czyli był normalnym człowiekiem. Ignorował także skandale pedofilskie dotyczące księży. Omamił was tym swoim uśmieszkiem i ładnymi słowami że uważacie, że był kimś naprawdę wyjątkowym? Wcale nie był, rozpiera was tylko ta wasza polakowa duma, że taki chłop ze wsi jak wy wszedł na wysokie stanowisko, że wieśniaki z zadupia Europy potrafią zaistnieć. Łudziliście się, że dzięki niemu też możecie do czegoś w życiu dojść, a tu nic z tych rzeczy. Jedyne co dla was miał to uśmiech i ładna przemowa napisana mu przez pomocników, a wy dalej taplacie się w bagnie i bawicie się w wysławianie ordynarnej, niczego nie wartej jednostki jeszcze długo po jej śmierci, zamiast zrobić coś pożytecznego dla świata bez tej chorej pychy z powodu jego nieistniejących zasług
#2137 #wykopobrazapapieza
  • 26
@Arkatch: To jest nieprawda,Papież miał ogromne osiągnięcia a przede wszystkim to on miał ogromny wpływ na obalenie komunizmu oraz na nasz wizerunek na świecie,twoja wiedza na jego temat bierze się niestety chyba z memów które szkalują papieża, a jaki wpływ miał na obalenie komunizmu ?

Papież dawał naszym rodakom nadzieje i pobudzał nas do walki z komuną pokazał naszym ludziom że można żebyśmy się nie lękali żebyśmy się nie bali walczyć
Kielek96 - @Arkatch: To jest nieprawda,Papież miał ogromne osiągnięcia a przede wszys...

źródło: comment_mYY4QkQU5Imm5bXp2446C9HKxqNLMmEN.jpg

Pobierz
@Kielek96:
argument 1. Obalanie komuny
Najpierw to trzeba wyjaśnić sprawę, czy komuna była obalona rzeczywiście w sposób spontaniczny, a nie kontrolowany.
Przypominam, że Wałęsa był agentem.
Komuna i tak by zresztą "upadła" z powodu niewydolności gospodarczej.

argument 2. znał języki
No super argument, wielu ludzi zna języki, a jak jest się na wysokim stanowisku to się ma tłumaczy

argument 3. zapobiegnięcie wojny
to jest dobry argument, lecz czy była to zasługa
@Arkatch:

1)Komuna mogła się obronić bowiem wprowadzono pierestrojkę która mogła uratować ZSSR tak samo jak uratowała się partia komunistyczna w Chinach,a Papież Jan Paweł II ten proces znacznie przyśpieszył nakręcając naszych rodaków do protestów oraz poprzez kontakty z zachodnimi przywódcami,a także poprzez to że Jaruzelski go szanował i się go bał

2)Ale pamiętaj że się wiele załatwia w kuluarach ,przywódcom którzy znają wspólny język i nie potrzebują tłumaczy,rozmawia się znacznie lepiej
@Arkatch: Przede wszystkim do upadku ZSRR doprowadziła zimna wojna która narzuciła tempo rozwoju militarnego za którym ZSRR nie nadążyło i zbankrutowało,na szczęście ZSRR upadło a na jego upadek niewątpliwie główny wpływ miały USA którzy wygrali ten wyścig zbrojeń .

Ja tylko mówię iż jako pierwszy w historii Papież zbadał sprawę pedofili w kościele,cytuje tylko ludzi z jego otoczenia którzy mówili że podjął jakieś działania oraz poprosił o informacje na ten temat,według
@Arkatch: @Fabianos: Oho #szkalowaniepapieza thread... szkoda czasu na was trolle. Pojadę klasycznie:

No i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę
Pewnie babka od religii postawiła Ci buta więc się tu chcesz popłakać. O dumie chce coś mówić gość który obraża autorytet i religie. Gdbys był dumny to byś nic nie pisał (a jak już to nie takie wypociny). Ps. Nie odpisuj mi.