Wpis z mikrobloga

Jakie są według was najbardziej irytujące mity obecnie w NBA ?
Mój to chyba "Kevin Love to kompletna dziura w obronie" oparta na eytescie z 2010 roku

Za pewne nigdy all def team nie zrobi, ale obronca jest z niego po prostu sredni - ani nie jest wybitny, ani slabiutki

Wiadomo jak to jest że zawsze duży wpływ na to mają matchupy ale ogółem na przestrzeni "wszystkich spotkań" w którym raz gra się z bardziej przyjaznym a raz z mniej przyjaznym wrogiem można uznać że defensor z niego w miarę solidny a na pewno nie "beznadziejny"

Jego DPRM od przyjścia do Cleveland

2014-2015 = 0.96 (25 PF w lidze)
2015-2016 = 2.14 (14 PF w lidze)
2016-2017 = 2.26 (11 PF w lidze)

Tak więc ja widać każdy sezon w tym aspekcie na plus i myśle że odzwierciedlają one jego faktyczną dyspozycje, o ile w pierwszym sezonie często bywało różnie to w zeszłym sezonie moim zdaniem robił często bardzo dobrą robotę po tej stronię parkietu szczególnie w playoffach :

1 runda vs Pacers - 116 DRTG - 4 w zespole
2 runda vs Raptor - 103 DRTG - 1 w zesple
3 runda vs Celtics - 100 DRTG - 1 w zespole
Finały vs Warriors - 113 DRTG - 1 w zespole

Tak więc statystycznie w 3 z 4 serii PO był najlepszym defensorm Kawalerii
Szczególnie dobrze to wyglądało z Bostonem i Love właśnie w takich matchupach jak te z zielonymi ludkami wygląda najlepiej i wtedy można dostrzec że jest wartościowym graczem.

#nba
  • 16
@Weed233 Boston, Atlanta, Raptors z ostatnich 3 sezonów mało osiągnęły. Jest naprawdę dużo osób które nie docenia tych drużyn przez gładko przegrane ECF z Cleveland. Były w top4 NBA, finał konferencji niektórym franczyzom się jeszcze nie zdarzył. Ogólnie, mam ból dupy o mit mistrzostwo, albo nic.
@appylan akurat żadna z tych ekip nie była w top4 ligi w sezonie w którym zrobiła ECF, ew. Atlanta w RS ale to było do przewidzenia że spuchna

A poniżanie Raptors to nie tylko przyjemność ale i obowiązek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piotr-zbies: naprawdę? ja wiem, że pewnie zaraz wyciągniesz jakieś statystyki, ale tutaj są niepotrzebne: https://www.youtube.com/watch?v=KMKavKEKX2Q . Co by nie mówić, złożyć 6-minutową kompilację z takimi zagrywkami innych zawodników pewnie nie byłoby tak łatwo. Tu nie widać żadnego zaangażowania, to nie jest tak, że jest spóźniony, że za słaby fizycznie czy coś. Na tym filmiku widać podstawy obrony, zasada trójkąta (zachowanie odpowiedniej odległości), back door'y, pomoc w obronie. Jeżeli jesteś w stanie
@piotr-zbies: włączyłem ten filmik jeszcze raz. Powiedz mi, czy na 10 pierwszych akcji w którejś oszczędzał się w obronie, żeby biec do kontry? W dalszej części filmiku są kontry i to jestem w stanie zrozumieć, że odpuszcza. On nie zachowywał w ogóle pozycji w obronie. Jeżeli 4 zawodników pracuje w obronie według systemu i reguł, przekazuje krycie, a jeden zawodnik nie kontroluje pozycji swojej i bronionego zawodnika, to jest dziurą w
@Weed233: kontrargumentem był... filmik z komentarzem youtubera z Ameryki. Jak złożysz top zagrań Calderona to możesz co najwyżej pokazać, że potrafi efektownie / efektywnie zagrać. Jak złożysz taki filmik z zaangażowaniem w obronie, to możemy mówić, że słabo broni. Jeżeli jest w stanie tak zasypiać w obronie (i nie są to pojedyncze akcje) i kompletnie nie kontrolować gdzie jest jego zawodnik (co widać też na meczach, nie tylko na "zlepkach zagrań")
@michal015: Ale Ty nie rozumisz że komplikacje takich zagrań można złożyć każdemu? Czy to Lebronowi, czy Durantowi
+ w playoffach Harden bardziej się przykłada do defensywy i wtedy wygląda to dużo lepiej.
@Weed233: no właśnie nie możesz złożyć takiej kompilacji każdemu! Nawet jak złożysz kompilację LeBronowi z 14 sezonów, to nie będzie miał tylu akcji w których najzwyczajniej przysypia w obronie i nie ma pojęcia gdzie jest jego zawodnik.
Jak wpiszesz na YT "LeBron no defense" to masz filmiki z finałów - tam masz właśnie przykład odpuszczania akcji w obronie na rzecz ataku (kontry lub najzwyczajniej odpoczynek). Czasem LeBron się boi i nie