•  

Mam w planie kupić bo kupiłem telewizor UHD Sony. Pożyczyłem od kolegi, ale, jasny gwint, jak wy gracie na padzie. Jak tym celować w GTA czy Battelfieldzie? Jak bramkę w Fifie strzelić? ( ಠ_ಠ)
    Czy są jakieś fajne gry w które mógłbym pograć z 7-latkiem? GTA mu się podoba no ale ¯\_(ツ)_/¯
    #ps4

•  

@haxxx: bramkę w fifie łatwiej strzelić niż strzałkami xD

•  

@haxxx: nauczysz się też miałem duże problemy na początku jak kupiłem konsole ;)

•  

@joolekk: @haxxx: A w strzelankach masz auto aim-a i też łatwiej strzelić xD

•  

@haxxx możesz z nim pograć plants vs zombies garden warfare II. Też strzelanie, ale w bardziej przyjaznej dla dzieci oprawie ( ͡º ͜ʖ͡º) i możecie grać razem online na split screenie

•  

@nofink: Nawet miał Wieśka zainstalowanego, którego przeszłedem wzdłuż i wszerz na PC ale JAK GRAĆ NA PADZIE WE WIEDZMINA ( ͡° ʖ̯ ͡°)
      Mam nadzieję, że jak dojrzeję do zakupu to też szybko się nauczę grać :)
      @sylvvy: widziałem, że jest Crash nowy. Pamiętam jak młóciłem w to na PSX 15 lat temu :D

•  

@haxxx: jest fajny, ale razem nie pogracie w tym samym czasie, jedynie wymienianie się kontrolerem wchodzi w grę. :)

•  

@haxxx: wiedźmin jest stworzony do grania na padzie. W strzelanki po kilku miesiącach nadal mi sie ciężko gra na padzie, ale teraz nie wyobrażam sobie jak mógłbym w wiedźmina grać na klawiaturze i myszce.

•  

@lachos13: drugi raz nie będę kupował tej samej gry, ale potrafię sobie wyobrazić, że zaczynając grać w W3 na padzie a nie na klawiaturze będzie grać się dobrze. Bo jednak czasem wielu klawiszy trzeba było używać, a strzelania/rzucania było tak jak na lekarstwo

•  

@sylvvy: znasz jakieś podobne platformówki, które byłyby odpowiednie dla boba 7 level?

•  

@haxxx: klasycznie minecraft, intnieje w ogóle dziecko które nie lubi tej gry?

•  

@haxxx: Rayman Legends - nadplatformówka, kup 2 pady i będziesz grał z nim :)

•  

@haxxx wszystkie gry Lego, możesz wybrać temat jaki go najbardziej interesuje, jeśli lubi gwiezdne wojny to jest o tym gra lego, jeśli lubi dinozaury to od tego też jest inna gra lego. A tak to polecam też bardzo little big planet 3 :) w to też pogracie razem. Możecie spróbować też overcooked, siostrzeniec uwielbia w to grać ze mną i z niebieskim, chociaż nie bardzo ogarnia XD
      Z gier na jednego pada możesz zobaczyć czy mu się spodoba tearaway unfolded (siostrzeńcowi się nie podobało, ale każde dziecko jest inne).

•  

@sylvvy: @frugo90: @Segr3gator: Dzięki wielkie Mirabelko i Mirki. Jestem na tak z kupnem, tylko muszę poczekać na jakieś raty 0% gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: sylvvy
    •  

@Nedkely: @sylvvy: @frugo90: @Segr3gator: Jeszcze jedno pytanko Mireczki : czym się różną wersje gier pudełkowa od cyforwej dystrybucji?

Ta druga jest możliwa do użycia jedynie raz na danej konsoli, ale za to nie potrzebuje ciągle nośnika w napędzie, aby gra śmigała?
      Czy istnieje możliwość instalacji gry z płyty bez konieczności wkładania jej podczas grania?

•  

@haxxx nie zainstalujesz gry i nie uruchomisz jej bez płyty, ale wersję pudełkową możesz sprzedać.
      Wersję cyfrowe są przypisane do twojego konta i nawet jeśli usuniesz je z dysku zawsze możesz zainstalować ponownie z biblioteki. Nie potrzebujesz nośnika bo go nie ma ;)

•  

@haxxx Cyfrowa - pobierasz ze sklepu online grę na dysk konsoli, grasz bez płyty. Wadą tego rozwiązania jest to, że takiej gry nie odsprzedasz dalej, jest na stałe przypisana do Twojego konta. Często w PS Store (oficjalnym sklepie) są promocje na gry. Uważaj tutaj na aukcje allegro, bo tam ludzie handlują często nie grami a kontami, jest to nie do końca legalne i może się okazać że stracisz dostęp do gry.

Płyta. Kupujesz płytę (nową, albo używaną), wkładasz do konsoli i przeważnie po chwili możesz grać. Konsola jeszcze przez kilkanaście minut kopiuje dane na dysk. Później płyta służy niejako za klucz dostępu (odczytywana jest w momencie uruchomienia gry).

+: haxxx
    •  

@haxxx możesz też zalogować się na innej konsoli (na przykład kolegi) na swoje konto i mieć dostęp do gier, które ty kupiłeś, zainstalować je na jego konsoli i grać. Wszystkie są w bibliotece i o ile wiem nie da się ich z niej usunąć.

•  

@sylvvy: @frugo90:
      coś za coś widzę...
      Wersję pudełkową zawsze można później odsprzedać po jej przejściu a ceny cyfrowych nie odbiegają od pudełka. Dziwne troche podejście, bo na Steam jest zupełnie inaczej, czasem można wyrwać świetną ofertę na daną grę.

Jak często są fajne okazje w Store? Widzę, że teraz mają GOTY Wiedźmina w super ofercie. Czy często można tam znaleźć jakąś fajnę grę czy takie hity to rzadkość?

•  

@haxxx często, obserwuj tag #psprices tam jeden miły mireczek wrzuca najlepsze promocje :)
      Ja akurat mało korzystam z wersji cyfrowych, bo kolekcjonuję pudełka :P

•  

@haxxx Średnio raz w tygodniu dodają coś nowego na promocję. Obserwuj tag #psprices, tam @janushek regularnie wrzuca promocje ;-)

Jeśli jesteś w stanie poczekać z graniem w nowości kilka-kilkanaście miesięcy to zaczyna się opłacać kupować cyfrówki. Jeśli nie to kup płytę.

No i opłaca się jeszcze kupić cyfrowkę jak wiesz że będziesz cały czas regularnie grał w jakąś grę.

Często są jeszcze dodatkowego promocje dla ludzi opłacających abonament.

Gorące dyskusje ostatnie 12h