•  

  Mijają już 2 tygodnie od tragedii która wydarzyła się w Las Vegas, 1 października o godzinie 21:59 64 letni Stephen Paddock były księgowy, hazardzista i inwestor na rynku nieruchomości, oddał strzały z okna na 32. piętrze hotelu Mandalay Bay Resort and Casino do tłumu koncertowiczów którzy bawili się na festiwalu muzyki country „Route 91” który odbywał się pod kasynem Luxor Las Vegas po czym popełnił samobójstwo według Departamentu Bezpieczeństwa Wewnetrznego w wyniku ataku zginęło 58 osób oraz 546,było to jedno z największych masowych zabójstw w historii USA,sprawca pobił niechlubny rekord masowego zabójstwa od czasu ataku na gejowski klub Pulse nightclub w Orlando gdzie wtedy zginęło 49 osób i 53 zostało rannych 12 czerwca 2016.

  Napastnik w hotelu miał 23 sztuki broni automatycznej w tym przynajmniej jeden karabin maszynowy typu AK-47 oraz kilka pistoletów maszynowych przerobionych na automatyczne z karabinów półautomatycznych w jego mieszkaniu w Mesquite stanie Nevada oddalonym 80 mil(128 km) od miejsca tragedii znaleziono kolejne 19 sztuk broni automatycznej oraz wiele ładunków wybuchowych według śledczych napastnik podczas masakry używał głównie zmodyfikowaną wersje AR15,Państwo Islamskie przyznało się do ataku według którego zamachu dokonał bojownik Abu Abdul Barr al-Amrik jednak FBI nie potwierdziło tych informacji sami islamisci też nie przedstawili żadnych dowodów które potwierdziłyby iż zamachu dokonał islamski bojownik.

  Po ataku zanotowano wzrost sprzedaży broni samopowtarzalnej. Tydzień przed atakiem Stephen Paddock przelał swojej przyjaciółce Marilou Danley która mieszka na Filipinach 100,000$ Marilou Danley partnerka Paddock została przesłuchana po tym kiedy wylądowała na lotnisku w Los Angeles,po przesłuchaniu wydała oświadczenie iż prawdą jest iż znała Paddocka. Nazwała go też„miłym, uważnym, spokojnym mężczyzną”. Oraz „Nigdy nie powiedział mi nic”, co pozwoliłoby przewidzieć, „że wydarzy się coś strasznego.
  „Niewiele ponad dwa tygodnie temu Stephen powiedział mi, że wyszukał tani bilet na Filipiny i że chciałby, żebym pojechała tam zobaczyć się z moja rodziną. Jak wszyscy Filipińczycy mieszkający za granicą – ucieszyłam się na myśl o powrocie, ujrzeniu rodziny i przyjaciół” napisała Marilou Danley w swoim oświadczeniu

  Przesłuchano też brata zamachowca,Eric Paddock zdradził dziennikarzom, że jego brat był księgowym i lubił grać w pokera oraz nie eksponował poglądów politycznych czy religijnych.

  W środę Demokraci przedstawili w Kongresie projekt ustawy który ma ograniczyć sprzedaż broni i po raz kolejny jak po każdej masakrze wraca do debaty publicznej temat ograniczenia posiadania broni ,jednak wiele razy w mediach pomija się fakt że broń automatyczna w USA jest poddana rygorystycznym regulacjom które wprowadzono jeszcze w latach 1930-1940 a od roku 1986 jest ona praktycznie niedostępna dla osób prywatnych.

  Prezydent Donald Trump wydał oświadczenie w którym pochwalił służby ratunkowe i policję dzięki którym bilans ofiar nie okazał się jeszcze wyższy oraz nazwał atak jako Akt czystego zła,kilka dni później prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z małżonką odwiedził poszkodowanych ataku w Las Vegas.

  pokaż spoiler #neuropa #4konserwy #usa #lasvegas #zamach #uspolitics #gruparatowaniapoziomu

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mirki i Mirabelki co to za noc była (ʘ‿ʘ) Dzisiaj nad ranem urodził się brat @tymon_syn_acidda

  Oczywiście staropolskim zwyczajem zakładam mu tutaj konto xD Witaj @julian_syn_acidda :D

  Ogromny szacun dla @pucka25 bo to ona się najwięcej wycierpiała :* i była bardzo dzielna :)
  Nie obyło się bez komplikacji, ale mega szybka reakcja personelu zapobiegła jakimkolwiek problemom. Poważnie: wielki szacun dla personelu szpitala, gdyby nie oni to nawet nie chcę myśleć jak to by się wszystko skończyło.
  Konta jednego i drugiego synka założone w celach totalnych #heheszki, można zluzować ;)
  also #dzieci & #chwalesie & #pokazdziecko
  ps. tak, jesteśmy pierwszą czteroosobową rodziną na Mirko xD
  ps.2 piszę trochę chaotycznie, ale spałem dzisiaj tylko godzinę
  ps.3 to już ostatnie dziecko :P koniec
  pokaż całość

  odpowiedzi (64)

 • avatar

  Mirki kolejny co chce zdjęcia i film za reklamę. Najwyżej plusowana odpowiedz pójdzie w zwrotce. Planowałem odpisać coś w stylu "Nie ma najmniejszego problemu. W zamian wybiorę sobie 2-3 uczennice i w ramach wolontariatu umilą mi czas a ja je potem zareklamuje wśród kolegow". Odpowiedź jest w Waszych plusach (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  #fotografia #cebuladeals

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (52)

 • avatar

  JAK MNIE DOBIJA FAKT, ŻE 66+44 TO NIE JEST 100
  NO KURWA

  odpowiedzi (21)