Wpis z mikrobloga

czesc
mam problem, robiłam u dentysty ząbki, nazywa się to Smile, dentysta spiłowuje zęby i wstawia nowe porcelanowe. Coś jak implanty ale bez śrub. Kosztowało to bardzo dużo bo ponad 5 tys. zl. Wszystko było fajnie przez pół roku, potem na wakacjach wypadł mi jeden ząb na ulicy. Po powrocie pojechałam do dentysty i wymienił go bez gadania na nowy. Minął miesiąc i wypadł następny ząb. Mogę do niego jechać i mi to zreperuje ale zastanawiam się nad jakością, bo przecież nie może tak być że zęby mi zostają w jedzeniu. Tym bardziej że stomatolog zapewniał mnie iż mogę jeść wszystko.

Szczerze mówiąc to zastanawiam się czy nie wystąpić z jakąś konkretną reklamacją i zażądać zwrotu pieniędzy a potem to zrobić gdzie indziej. Co Wy o tym myślicie.

#stomatologia #pytanie #stomatolog #kiciochpyta #dentysta #prawo #prawokonsumenckie #prawakonsumenta
  • 44
@Hannananana: przede wszystkim dokumentuj wszystko i kazda naprawe bierz "na papier". Moze dojsc do sytuacji w ktorej okaze sie ze robota jest #!$%@? a wtedy bedziesz mogla udowodnic ze #!$%@? byla praktycznie od samego poczatku. To ci otworzy droge do reklamacji nawet po latach.

https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/terminy-rekojmi-za-wady-fizyczne

Zatajona wada

Pomimo upławu terminu do zgłoszenia uprawnień z tytułu rękojmi, kupujący może jednak korzystać ze swoich uprawnień, w przypadku gdy sprzedawca zataił fakt wady produktu.
@Hannananana: Jeśli korony wypadają znaczy że ktoś je #!$%@? zrobił, one się powinny trzymać latami aż do momentu wymiany na nowe. I jest szansa że nie działają bo są założone na zęby z wadą zgryzu. Wtedy założone korony mogą mieć mniejsza trwałość na skutek działania patologicznych sił.

Po za tym korony bo niby aparat gorszy? To najbardziej porypane co usłyszałam, wg korony a nie licówki? #!$%@? korony są bardzo inwazyjne, że
@dziabarakus nie zawsze sie da nosic aparat.
Pomimo ze mam 23 lata, do dnia dzisiejszego mam 2 mleczaki, serio. Stomatolog powedzial ze one juz nie wypadna, a tym bardziej nie wyjda w ich miejsce stale. Takze tez jestem skazany na pilowanie zebow bo z mleczakami aparatu stalego nosic sie nie da
@Heder: Mój niebieski miał to samo, nie miał stałych 5 tylko mleczne. Teraz z powodzeniem nosi aparat i będzie miał idealny zgryz. Ortodoncja poszła bardzo do przodu. Których stałych nie masz? Stomatolog coś cię robi w #!$%@? bo one wypadna i będziesz bez zęba. Tylko nie wiadomo kiedy.
@dr_Batman nie wiem czy to bylo zdjecie pantomograficzne, ale mialem robione rtg zebow, nie wszystkich, tylko kilku. Mialo to zwiazek z kanalowym leczeniem.
@Heder: To idź do ortodonty bo możliwe że masz mleczne przetrwałe a stałe siedzą w kości albo gdzieś migrują. Jest możliwość ściągnięcia ich do łuku ortodontycznie, często się udaje.
@Hannananana: brawo, bo więcej nie jestem w stanie napisać po stwierdzeniu że wade da się wyleczyć koronami. Licówek pewnie nie założył bo przeciwwskazania jak wady ortodontyczne/ bruksizm zablokowały tą drogę postępowania.