Wpis z mikrobloga

#elex #gothic #gry
Pograłem ze trzy godzinki w tego Elexa i na razie mi się podoba. Powiedziałbym wręcz, że zapowiada się najlepsza gra Piranha Bytes od czasów Nocy Kruka. Co oczywiście nie znaczy, że to faktycznie jest tak świetna gra jak pierwsze gry tego studia, ale jest lepiej niż było w ostatnich produkcjach. Nawet technologicznie widać spory progres - dalej to nie jest poziom AAA (bo niby dlaczego ktoś miałby takiego poziomu oczekiwać?), ale grafika i animacje są w miarę spoko, szczególnie widoczki. Jedynie animacja wchodzenia i schodzenia po drabinie została chyba zwyczajnie wycięta z pierwszego Gothica xD

Jedyny problem na ten moment jaki mam, to walka, to znaczy - mamy staminę i mam wrażenie, że po zaledwie kilku zamachnięciach moja postać dostaje zadyszki, co jest denerwujące, ale mam nadzieję, że po rozwinięciu statystyk ten problem zniknie.

Co do mieszanych ocen tej gry, to raczej dla mnie oczywiste było, że takie właśnie dostanie, bo gry PB oprócz bycia nisko-średnio budżetowymi tytułami, które próbują niezdarnie wyglądać jak wielkie i drogie tytuły, co na pewno wpływa na ocenę, to mają dość specyficzną krzywą nauczania i generalnie dość wysoki poziom trudności (jak ktoś po prostu nie ogarnia, że na samym początku gry nie warto każdemu podskakiwać). Jak ktoś ma ogarnięte Gothici i Riseny, to raczej nie będzie miał tego problemu i powinien być zadowolony (oczywiście to są moje wstępne odczucia po trzech godzinach gry).
Sad_Statue - #elex #gothic #gry
Pograłem ze trzy godzinki w tego Elexa i na razie mi...

źródło: comment_T8uvskNatO3knOi82hGx2Q0u83WWc7B9.jpg

Pobierz
  • 13
@Bambro: @Sad_Statue: Mam te same odczucia, po prostu dobrze się bawie i jak narazie to nie żałuje kupna preorderu. Byle szybko wydali patche, które będą umożliwiały kontynuacje od zapisów gry.

Stary styl, bez prowadzenia za rączkę. Fajnie, że ta mapa jest dodana, ale nie jest nawigacją gps google ze wszystkimi atrakcjami. Pusty ekraniki ukazujący potencjalnych wrogów bądź jakieś ważne postacie, a na głównej mapie sami robimy znaczniki. Mam zainstalowaną na
@ykuleczka: Nawet jeszcze z mapy nie korzystałem szczerze mówiąc, bo nie czułem potrzeby :D No i berserkowie krzyczą jak się to zrobi ;) A o co chodzi z tymi sejwami? Jeszcze na to nie trafiłem, coś konkretnego trzeba robić, żeby sejwa zepsuć?
@Sad_Statue: Risen 1 też daje radę. Mapa nie jest ogromna, do każdego obozu jest kilka minut drogi. Nie przesadzili z piratami jak w kolejnych częściach. Jedynie brakuje polskiego dubbingu, stąd w Polsce średnio się przyjął.
Ja mieszkając połowę życia w Austrii, nie miałem problemów zagrania w niemiecką wersję.
Moja kolejność to G1 > G2 >= R1 > reszta. W Elexa jeszcze nie grałem, nie ocenię.

@rukh: Mnie się Risen 1 (szczególnie) i Risen 3 (całkiem) podobały, w tym drugim sobie zagrałem jako mag i mogłem ominąć te pirackie dyrdymały w większości, więc nie było takiej tragedii. Co do tłumaczenia Elexa, to jest ciężko powiedzieć - są w tej grze takie momenty, że np. postać mówi jedno zdanie o czymś, a potem kolejne jest dokładnie o tym samym. I to wygląda tak, jakby dwie osoby pisały jeden