Wpis z mikrobloga

Mirki ktoś z was stosował front squat jako ćwiczenie akcesoryjne do wzmocnienia góry pleców? Przy zwykłym siadzie powyżej 8 powtórzeń zaczynam się garbić. Jeśli wrzucaliście do treningu to jak to wyglądało w planie?
#mikrokoksy
  • 19
@SVCXZ: Jeśli masz na myśli tzw. good morning squat to nie, ewidentnie góra pleców się zaokrągla.
@harakiri888: A dlaczego nie?
@SportoweSuple: Sztanga dalej z przodu większy moment i plecy muszą mocniej pracować żeby się nie zgarbić.
@beefislife: Najpierw wrzuce fronty i zobacze czy nie będzie za dużo siadów w sumie, jak nie to zmienie na rack holdy.
@hornysausage: Odrazu dorzuciłem dodatkowe wiosło jednak chciałbym też dokładnie problem
@Fiver: Nie wiem jak w froncie mogą ci pracować górne plecy. Jeżeli się garbisz, to oznacza że prostowniki nie wyrabiają albo nie skupiasz się nad tym żeby pracowały. Z resztą front squat jest trochę bardziej wymagający jeżeli chodzi o prostowniki właśnie. Sam się garbiłem jak niedawno robiłem fronty i problem był z prostownikami.
@Fiver: Nie wiem czemu, ale usunął mi się komentarz. Pisałem, żebyś spróbował węziej złapać sztangę, pełnym chwytem, nadgarstki równo z przedramionami
@threnuc: front i prostowniki? O urwa, przeciez fronty sa bardziej spionizowane niz siady low czy high bar. Wiec prostowniki pracuja mniej. Garbienie we frontach to nie prostowniki a 4boczny, bo to gora plecow, nie wyobrazam sobie jak mozna robic garb tam gdzie sa prostowniki we frontach, chyba ze na dole ktos tak podwija dupe.
@bst: Czworoboczny nie rusza kręgosłupem. Back squat jak się pochylisz sztanga jest nad środkiem ciężkości ciała, a front ma ciężar z przodu i nie da się tego już tak łatwo skompensować, więc prostownik musi bardziej pracować żebyś się nie garbił.

Z resztą zobacz sobie jak długie są prostowniki - płyną nawet pod czworobocznym.
  • 0
@threnuc sa pod czworobocznym. Nie zgodze sie ze 4boczny nie rusza kregoslupem. Przeciez on laczy sie w wielu miekscach w piersiowym.
Zrob fronta lub BS ze zmeczonymi prostownikami. Powiedz kiedy je mocniej czujesz. To ramie dzwigni na sam prostownik przy FS jest o wiele mniejsze niz przy BS w dolnym polozeniu. Chyba ze ktos robi cwierc siady
@bst: Myślę, że inaczej rozumiemy "ramię dźwigni na prostownik".

Na poniższym obrazku masz narysowane o co mi chodzi.
Jeżeli spróbujesz się zgarbić normalnie stojąc, to można zauważyć punkt gdzie dokładnie zgina się kręgosłup.
(zgarbić się tylko w górze kręgosłupa, ja tak miałem i zakładam że op podobnie) (tj. upper back rounding, czy też spinal flexion)
Czerwona linia na załączonym obrazku (obrazek na dole, nie na górze) to dystans między tym właśnie
threnuc - @bst: Myślę, że inaczej rozumiemy "ramię dźwigni na prostownik".

Na poni...

źródło: comment_LsnTypoS42QYLvO5Kf6kD9agKQyzoKlw.jpg

Pobierz