Wpis z mikrobloga

Motoryzacyjne mirki, spotkała mnie dość niecodzienna sytuacja. Chciałem zrobić parametr F3 do haka a gość na okręgowej stacji mówi że vin wybity na ścianie grodziowej w silniku jest inny niż ten w dowodzie. No tak, jak kupowałem auto to gość dał mi wyjaśnienie na kartce dlaczego tak jest (pic rel). Dodam że auto jest usa. Ma jeszcze naklejki z vinem w bagażniku przy kole zapasowym, w drzwiach kierowcy i książce serwisowej i te wszystkie viny grają z tym z dowodu. Tylko ten wybity jest inny. Tzn ten wybity ma pierwsze 3 znaki takie same z pozostałymi (WAU) i ostatnie 8 znaków też jest takie same. Drugi diagnosta do którego zajechałem mówi ze 20 lat robi i nie widział takich cudów. Może tutaj ktoś coś? Zawołam użytkownika @benzdriver bo nie raz widziałem że się zna trochę na motoryzacji i jest porządnym obywatelem.

Mam plan działania, dealer audi w mieście a potem sądowy magik którego mi polecili na drugiej stacji. Gość podobno cuda działa i potrafi takie rzeczy zalegalizować pieczątką.

Wołam też tagi
#motoryzacja #samochody #audi #usa
Pobierz kusprzyk - Motoryzacyjne mirki, spotkała mnie dość niecodzienna sytuacja. Chciałem zr...
źródło: comment_voljsnICyNV1QSulhRqIauWZGb9IUqpr.jpg
  • 16
@uczony77
@benzdriver
Nie sprawdzałem. Bity ni był. Co udało mi się znaleźć w necie:
Auta na rynek amerykański mają wybite numery nadwozia a po przyjeździe do USA nalepiane mają ichniejsze viny które różnią się znakami 4 do 9 włącznie. Te vin amerykański jest w dowodzie i na naklejkach w całym aucie. U nas diagnosci o tym nie mają pojęcia i temu nie gra im vin. Rozwiązanie jest upierdliwe bo producent auta musi
@BLKauto tak. Ogólnie to plan jest taki póki co żeby dopisać ten drugi vin do dowodu Ale trzeba się szarpać w urzędzie z tym trochę. Jadę później zobaczę co mi powiedzą.
@kusprzyk: generalnie to tłumaczenie jest dla mnie jakieś dziwne i bzdurne, sprowadziliśmy mnóstwo audi i VIN zawsze wszędzie miał ten sam. Nie chce oceniać czy oszust czy nie, ale moja teoria jest taka że uderzone było w to miejsce, wyciął, wspawał nowy element i zrobił się problem z VINem. Takie auta są bardzo bardzo tanie w USA i to nawet jak na USA, bo właśnie jest później problem z tym i
@BLKauto rozmawiałem z mechanoskopem i gość twierdzi że takie historie się zdarzają. Audi robi bude i nabija vin eu. Później auto płynie do USA i w którymś momencie naklejaja vin w normie USA który różni się znakami od 4 do 9. Pozostałe są zgodne. Koleś twierdzi że to tylko diagnosci u nas mają przykaz sprawdzać ten wybity i nie rozumieją że ten pod szybą jest legitny z USA. Jadę niedługo do urzędu
@BLKauto: byl dziś u mnie mechanoskop, porobil zdjęcia i ma mi w poniedziałek wystawić kwit na to auto że jest legalne. Mówił że samochody produkowane w europie które jadą do stanów tak mają. Te wyprodukowane w stanach mają już jeden amerykanski vin i po sciagnieciu do europy już go nie zmienia na nasz europejski. Może dziwne może nie, nie wiem, ważne że mi mają zmienić vin w dowodzie
@kusprzyk: to może wszystkie audi które do tej pory sprowadziłem nie były produkowane w Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekawa sprawa, naprawdę dużo tego sprowadziłem a takiej sytuacji nie miałem
@BLKauto: gość na oskp też mówi 20 lat stażu i takich cyrków nie widział. Za to fachowiec mówi że się zdarza. Nawet kierowniczka wydziału komunikacji mówiła że jest świadoma takich sytuacji. Jakbyś kiedyś miał podobną sytuację to już będziesz wiedział co robić. Napiszę jeszcze jak już wszystko ogarnę do końca. Pozdro
@BLKauto: Zalatwilem juz chyba wszystko. Mialem opinie rzeczoznawcy ktory stwierdzil ze auto ma dwa numery vin, jeden europejski, drugi w standardzie usa i ze nie stwierdzono ingerencji mechanoskopijnej osob trzecich. W sensie że wszystko się zgadza i że podstawowym vinem jest ten usa. Pod tym europejskim nie widac auta w systemach. Koszt w moim wypadku 150zl. Przyjechal, zrobil zdjecia, opisal, postawil pieczatke. Z tym kwitem na okregowa skp. Tam badania w