Wpis z mikrobloga

Dnia 15.10.2017r. Na rakowickiej 20 w Krakowie (koło #uek), zostawiłem rano samochód zaparkowany na miejscu dla niepełnosprawnych. Zostawiłem go tam ponieważ nie zauważyłem oznakowania. Około godziny 15tej, po przyjściu do samochodu zauważyłem za wycieraczką informację od straży miejskiej z treścią, że niedostosowałem się do znaku pionowego d18 oraz t29 poziomego oraz, że muszę się pojawić na komisariacie Straży Miejskiej w ciągu 3 dni roboczych. We wtorek zjawiłem się w siedzibie straży miejskiej w celu zidentyfikowania prowadzącego. Przyznałem się, że to ja. Później miałem przesłuchanie przez Panią Strażnik. W trakcie przesłuchania zarzucono mi, że nie zauważyłem oznakowania pionowego oraz poziomego tzn. Koperty oraz niebieskiego prostokąta. Z drugim oczywiście się nie zgodziłem. W następstwie Strażnik skonsultowała się ze swoim kolegą przez telefon, który mi dał to wezwanie. Po konsultacji przekonywała mnie, że te poziome oznakowanie jednak było. Dlatego przyjąłem mandat o następującej treści:
Art 92 Niezastosowanie się do znaku D18 z T29 Miejsce zastrzeżone dla poj osoby niepełnosprawnej. Liczba punktów 5 kara 500zł.
Przyjąłem ten mandat wierząc, że mają rację. Jednak po odebraniu mandatu udałem się w stronę tego miejsca parkingowego. Na miejscu zastałem kompletnie nie oznaczone miejsce bez jakiejkolwiek farby, żadnej lini, sam chodnik. Był jedynie znak d18 Postanowiłem zrobić zdjęcie tego miejsca aparatem wysokiej jakości. Jak widać zostałem celowo wprowadzony w błąd. Oznakowania poziomego nie było, więc miejsce dla niepełnosprawnych jest niekompletnie oznakowane. Twierdzę, że w takiej sytuacji kara jest nieuzasadniona, ponieważ w mandacie widnieje, że nie zastosowałem się do znaku t29 a jego tam nie było.
Bardzo proszę mi pomóc, jestem studentem zoacznym, pracującym w tygodniu. Nie stać mnie na taki wydatek. Druga sprawa jest taka, że doszło do komfabulacji na co nie można sobie pozwolić, zwłaszcza, kiedy oczekuje się od takich organów uczciwości.
#pomocy #stazmiejska #bezprawie #anulujmandat #yanosik #krakow #sad #wykroczenie
  • 7
@Polacus: parkuj na menel parkingu na końcu ulicy. Mieszkam obok i wiem że straż miejska jest tam 5-10 razy dziennie wypisując takie kartki więc może jak się odwołasz to Ci puszczą.