Wpis z mikrobloga

@coffeeandcigaretes: ciekawe co na to środowiska gender. Przecież to jawna dyskryminacja pozostałych 167 płci. I Azjaci, bo widzę, że czarną astronautkę wrzucili to pewnie ta - bo jedyna (pic rel)
edit: nawet podpisana na pudełku jest - dr. Mae Jemison (pierwsza i chyba jak dotąd jedyna afroamerykanka w kosmosie)
a tu lista kobiet - astronautów w NASA
j.....k - @coffeeandcigaretes: ciekawe co na to środowiska gender. Przecież to jawna ...

źródło: comment_TIGIoNTrtMhOLq0vMOp8ET1CE4LWcvR9.jpg

Pobierz
Mój pierwszy poważny zestaw LEGO miał być z wahadłowcem. Ale sklepy to były wtedy #!$%@? i koleś zamiast zadzwonić i zamówić zestaw wcisnął mojej mamie zestaw z jakimiś #!$%@? kosmitami. Też byłem zadowolony, w końcu to LEGO, ale niechęć do sklepów stacjonarnych pozostała do dzisiaj.
@Movet widzisz, ja dopóki nie obejrzałem #film Hidden Figures nie byłem świadomy, że w NASA kobiety potrafią tak bardzo. Serio, dopiero po filmie się zainteresowałem i czytałem wszystko o nich. Mam nadzieję, że będą kolejne zestawy o innych wielkich jeśli chodzi o podbój kosmosu. Widziałem na Ideas projekty zestawów z Hubblem, Voyagerem i innymi ważnymi wahadlowcami/statkami/satelitami itd. Sam posiadam już Saturna V.
Serio kobiety są tak dyskryminowane, że trzeba podkreślać i wyolbrzymiać ich wkład/obecność w różnych branżach/projektach/kierunkach naukowych?


@Movet: każ komuś wymienić astronautke a astronaute. Albo w ogóle spytaj sie jakiegoś Janusza czy jakiekolwiek kobiety pracuja w NASA.
Nie wiem czy trzeba az tak forsować, ale nadal istnieją na swiecie wypoczki wciskające, że kobieta to tylko mejkap i paznokcie
@Naxster a jakiego astronautę wymienisz? Ja co najwyzej Gagarina i Armstronga. I to dlatego, że byli pierwsi, a nie dlatego, że po prostu byli astronautami.
@Movet: no właśnie tych astronautow znam. A cale oprogramowanie ich rakiety pisala kobieta. Też pierwsza.
Nie mamy co ukrywać ze jestesmy po setkach lat dyskryminacji. Nie oznacza to, ze my faceci a.d. 2017 mamy sie czuc winni, ale dziewczynki naszych czasów potrzebuja też wsparcia i idoli a znajda tego spoooooro mniej niż chlopcy.
O to mi chodziło z tym przykladem, wymienisz facetow-astronautow. Bo to, bo siamto, ale znasz. A ile kobiet-odkrywców,
Mnie za dzieciaka bardzo dziwiło, że w zestawach są same figurki facetów, a byłem typowym gówniakiem.


@ZaQ_1: a gdzie widziales ze ta figurka to facet? Te figurki to obojnaki. Ofc bardziej przypominaja chlopow bo sa lyse ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale w lego albo wlosy albo nakrycie glowy a ze wiekszosc figurek to byli pracownicy to raczej krolowaly czapki - wlosy to byla cenna czesc.