Wpis z mikrobloga

Elo mireczki, czy jak brałem sprzęt na firmę, to przysługuje mi odstąpienie od umowy, na sprzęt używany, gdzie było podane, że rękojmia dla firm jest wyłączona? (mam fakturę itp)

Bo się okazało, że "ryska" przedstawiana na aukcji jest rysą przez pół obudowy, uszkodzony zawias złącza LAN (o czym nie było mowy) i uszkodzona matryca (coś na kształt uszkodzenia cyrklem/igłą, o czym też nie było mowy).
Jak wygląda rysa według sprzedającego: foto (jak się człowiek przyjrzy to widać coś ryskę u góry i w prawo nad logo hp).
A jak rzeczywiście
xDDDD

Jeszcze na pytanie do nich, o to jakie widzą konkretne możliwości rozwiązania tej sytuacji i w jakim czasie, odpisali mi (i to dopiero po ponownym wysłaniu emaila po 2.5 dniach, bo wcześniej głucho) "Rysa na klapie jest na zdjęciach pod aukcją , więc to nie uznamy" (jak doskonale jest to widoczne na zdjęciach od nich ( ͡º ͜ʖ͡º)). Jak widać zupełnie ignorując moje pytanie ale co tam ( ͡º ͜ʖ͡º) i dalej sugerując podanie adresu (do zgłoszenia gwarancyjnego).

Pewnie bym to wszystko zignorował, gdyby nie to uszkodzenie matrycy na samym środku.

#allegro #prawokonsumenckie #prawo #zakupy #laptopy #komputery #reklamacja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@Z3r0 problemem będzie wykazanie, ze faktycznie w takim stanie otrzymałeś od kuriera a nie.... zniszczyłeś tego sam.
przedmioty używane a szczegolnie o wyższej wartosci, otwiera się kręcąc unboxing
Edit: dokładnie to co napisał Adams_GA
@Adams_GA: @widmo82: rozumiem, że odpowiedź, w której mówią "matrycę wymienimy" (w kontekście sugerowanej przez nich naprawy), mogę uznać jako przyznanie, że sam tego nie uszkodziłem?
@Z3r0: niekoniecznie. Mogą wymienić bo Cię lubią lub maja dobry gest :)
Postaw sprawę jasno, że chcesz zwrócić przedmiot, potrzebujesz sprzet sprawny od reki a nie za tydzień dlatego kupiłeś już inny bo nie możesz sobie pozwolić na to, ze kupujesz bubla, którego zamiast używać to zaczynasz reklamować.
@widmo82: Jakby mnie lubili, lub mieli gest, to by odpowiadali na maile, a nie dopiero przy ponagleniach parę dni później i wysłali paczkę szybciej niż 6 dni po zakupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) oraz wysłali ją dzień po tym jak się pytałem kiedy w końcu wyślą (i powiedzieli że "jutro") a nie 2 dni później ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜