Wpis z mikrobloga

@jimbuzina: halo #emigracja #inzynieria #uk jakies inzyniery z projektowania CAD/CAM? Mirasy z #edynburg #szkocja ktos z Was albo ktos cos od Was moze zaczal edukowac sie badz juz to zrobil/robi w collegu / studia w Edim? NC, HNC, HND, uniwersytet? Mam tutaj na mysli techniczne sprawy, a dokladniej Mechanical Design Engineering, ale kazdy kto ma jakies podobne info to rowniez wdziecznym bede! Moze opisze bardziej rozterki, jakie mna targaja xD otoz #!$%@? sobie w glowie, ze chce pracowac w miejscu, gdzie bede mial do czynienia z CADem i z CAMem (poczatkowo myslalem nawet o zwyklym frezarzu czy tokarzu Cnc, ale lubie porywac sie z motyka na slonce), przegladam oferty pracy w okolicach ediego i wyczailem, ze czasem nawet nie wymagaja doswiadczenia, a tyle zeby miec HNC / HND w ww. zawodzie. Niestety tutaj pojawia sie maly schodek: nigdy nie mialem z tym stycznosci, oprocz jakiegos mini projektowania w Fusionie 360 oraz sporzadzania planow aranzacji sklepow odziezowych przez 5 lat (w polszy jeszcze) ale jako ze jestem maniakiem zdobywania nowych doswiadczen praktycznych (regularnie od 6 lat laczac prace z hobby ciagle cos kminie ogladajac jutuba i szukajac i majsterkujac i cos tam tworzyc, mysle ze glupi nie jestem, az tak xd ) stwierdzilem ze koniec z zabawa z narzedziami, a lepiej cos tak, przyszlosciowo, no wiecie( ͡° ͜ʖ ͡°) jak myslicie, mireczki & mirabelki, bawic sie w to? Mysle ze teraz jest jakas tam nisza w przemysle technicznym (?) wiekszosc firm operuje juz maszynami cnc, i raczej wszystko bedzie rozwijac sie jeszcze bardziej, a ktos to rozrysowac musi. I kazdego sprytnego chetnie wezma, mam taka nadzieje xD angielski moze byc bariera w tym momencie, jako ze pracuje w fabryce z 60 szkotami, 3 polakami, 3 lotyszami oraz z 2 portugalczykami, dopiero teraz czyli po roku czasu jestem w stanie w miare swobodnie ucinac pogawedki na przerozne tematy, niestety jako ze jest to tez szkocka bieda umyslowa z okolicznych malych miejscowosci, bardziej zaawansowane rozmowy koncza szybko w martwym punkcie, jako ze wiekszosc osob nie posiada zadnych zainteresowan oprocz pilki noznej, a swoj czas przeznaczaja na zycie rodzinne oraz spokojna egzystencje. Ale w przyszlosci mysle ze poradze sobie spokojnie czy z nauka czy z praca biurowa.
Kurde jakby kto gdzies tam mogl mi cos podpowiedziec, to bede wniebowziety, piwo w pubie gwarantowane! Ewentualnie pytajcie tez mnie, bo mam wrazenie ze niezbyt doprecyzowalem wszystko powyzej, ale taki potworek tekstowy wyszedl ze az sie boje tego czytac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@mike89: Skad sugestia, ze Edynburg? Staffordshire, midlands. HNC jest niby organizowane przez UNI ale tak naprawde to college, poziom - dno i kilo mulu. Ale papierek jest i latwo go zrobic bo tylko 2 dni w tygodniu, zaliczenia poprzez pisanie prac zamiast testow. Przez 2 lata moze z 5 testow mialem, bardzo latwe.
@princecas: czyli raczej nie nastawiac sie na jakas super branzowa wiedze po HNC? Jeszcze wyczailem ze jest takie cos jak SWAP Acces to engineering, zajmuje to rok i jest niby wstepem/przygotowaniem niby dla ludzi nie uczacych sie w ostatnich 5 latach, ale nie pomaga w skracaniu nauki ani nie daje papierka, takze nie uwazam tego za rozsadne rozwiazaniu, w przypadku jak czas jest tutaj wiadomo elementem kluczowym. Hmm, to zaczne szkolic