Wpis z mikrobloga

Gdyby istniało gdzieś w kosmosie ogromne lustro oddalone od Ziemi np. o 1000 lat świetlnych, to patrząc na nie przez super-nowoczesny-i-dokładny teleskop moglibyśmy zobaczyć odbicie naszej planety jak wyglądała 2000 lat temu. Przy odpowiednio dużym zoomie można by zrobić satellite view Imperium Rzymskiego ( ͡ ͜ʖ ͡) #przemyslenia #przemysleniazdupy #kosmos #astronomia #gownowpis
  • 14
@franaa: jak obserwujemy wybuch supernowej oddalonej od nas o kilkaset tysięcy lat świetlnych, to tak naprawdę ten wybuch miał miejsce kilkaset tysięcy lat temu, prawda?
Z tego co wiem to tak nie działa.


@franaa: działa tylko to jest... ehh niepraktyczne to jak nazwać holokaust "naprawdę niemiłym".
Światło idące z Ziemi (pomijam, że odbite ze Słońca) leci sobie przez kosmos przez 1000lat z prędkością sobie własną, trafia w lustro, odbija się i wraca tą sama drogą. Powraca na Ziemię 2000 lat później niosąc nadal informację co odbijało.
Tylko to lustro musiałoby już tam być 1000lat temu.
I
@Naxster No mniej więcej o to mi chodziło, ale #!$%@? jestem i nie potrafię ubrać myśli w słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Cosmos o tym było, albo w czyms podobnym.
@byferdo: to czemu nie mogliśmy zobaczyć Plutona zanim dotarła do niego sonda dokładnie tylko jakaś plamę która została komputerowo retuszowana?
via Android
  • 0
@Kalan bo jeszcze nie mamy super-nowoczesnego-i-dokładnego teleskopu? Ale to tylko kwestia czasu i rozwoju technologii. Kilkanaście pokoleń i damy radę ( ͡ ͜ʖ ͡)