Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Planuje kupić kompa edycji video (głównie full hd) w programie Adobe Premiere. Zastanawiam się nad Ryzen 7 1700 a i7 8700k. Z czego do ryzena muszę kupić kartę graficzną od razu czyli jakiś nvidia 1050 a intel (z integrą) jest droższy i wymagany jest wiatrak wiec zestaw z intelem wyjdzie mnie jakieś 300-400zł drożej. Czy ma może ktoś jakieś odczucia co do takiej maszyny. Chciałem podkreślić, iż nie będę grał a robił jedynie obróbkę video.
#pcmasterrace #intel #amd #pc #kiciochpyta
  • 18
@Christophy: aż tak nie chce mi się bawić. Chce złożyć i mieć z bani. Ewentualnie z czasem coś zmienić. Teraz siedzę na platformie z C2D i denerwuje mnie jak muszę czekać na materiał po 2h.
@civi88: Do Adobe Premiere nie ma różnicy co weźmiesz, bo głównym bottleneckiem jest sam program to raz.
Dwa, że i tak używasz akceleracji graficznej.

Ogólnie wolałbym wziąć tańszy procek typu R5 1600 i kupił lepszą grafikę.
@Christophy: Max max max? Temp chyba, kumpel ma i7-8700K, grzeje sie do 90-100°C z Mugenem 5. Tak, reklamacja poszła. Tak, wymienili. Teraz z Mugenem potrafi się grzać do 80-85°C. Kumpel myśli znowu nad wymianą, bo nie po to dopłacał do "k" żeby nie móc podkręcić :v