Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanko -
planuje na wiosnę/lato zakup samochodu. Rozważam póki co 2 opcje - Saab 93 i Volvo V50/S40 (nie należę do sebixów i innych januszy co tylko betami jeżdżo albo passatami, a tutaj z częściami też nie powinno być problemów bo słyszałem, że Saab to Opel praktycznie, a Volvo - Focus).
Co osobiście mi byście doradzili (z własnego lub cudzego doświadczenia) ? Myślę nad jednostkami benzynowymi (może być od razu w gazie) i być może w automacie...choć jak się nic godnego uwagi nie znajdzie to trudno.
Powiedzmy mówimy o budżecie +/- 20tyś. W przypadku Saaba lepiej dołożyć troche kasy i kupić wersję po liftingu ? Czy przed liftem i doinwestować go później ?
Jakie jednostki polecacie ? W przypadku Volvo polecają podobno wersje 2.4 wolnossące, podzielacie opinię ?
Z góry dzięki za wszelkie porady, pozdrawiam :)

#saab #saablove #wykopsaabclub #volvo #volvofanclub #kupautozmikro
  • 24
@Rivgen: no dlatego właśnie (z uwagi na rower) rozważam V50 i Saaba w kombiku ;) długo masz twojego ? Jakieś większe awarie były ? Choć to diesel więc inna para kaloszy, ale pytam z ciekawości :)
@venturion: wiesz co, mam mtb 29" i ledwo wchodzi bez kol. W a4 avant spoko wpadal ale tu cos ciasniej mam. Nic nie robilem z nim praktycznie. Kosmetyka tylko, jakies laczniki stabilizatorow i klocki tyl i olej tak to woskowanie i smiga. Dalem mu tylko ostatnio formula na przeczyszczenie i w kopyto bardziej niz zwykle bo brak dpf i egr przepychalem i wtryski. Jak na rodzine 2+1 to spoko. dalej nie.
@venturion: V50 jest fajnym autem ale do wożenia rowerów trochę małe może być. W tym budżecie ciekawe V70 znajdziesz :) Tylko pytanie czy aerodynamika szewckiej cegły nie będzie Ci przeszkadzać .
@grigoryi: nie dało się z Corsy dopasować ? Na ulicach na pewno jest więcej V50 aczkolwiek Saabami też ludzie jeżdżą i sobie chwalą :) jaki ty masz motor ? Podobnie jak koledzy wyżej 2.0d ?
@Rivgen: a to żeśmy się nie zrozumieli :D stary, mi kolarzówka wchodzi do środka do Peugeota 106 :D i to bez demontażu tylnego koła :D tyle, że tyle siedzenia złożone i od pasażera troche pochylone do przodu xD jak to mówią, jak się popieści to się zmieści :D
@venturion: mialem identyczny dylemat jakis czas temu. Wybralem Saaba i dzis juz mam 3-ciego ;) Volvo wciaz mi sie podoba, ale jednak Saab jest bezpieczniejszy, silniki dynamiczniejsze, mega wygoda i jakos tak sie czlowiek fajniej czuje jezdzac rzadkospotykanym samochodem ;) Zaczynalem od silnika 1.9TTiD, pozniej 1.8t (podkrecony do 200KM) a obecnie 2.8T. Awaryjnosc praktycznie zadna, ceny napraw normalne.