•  

  #craftbeer #krakow

  Czy ktoś wie czemu zamknęli Tap House na św. Jana?

  •  

   @frugo90: poniewaz piwo dla NERDów to syf.

  •  

   @frugo90: Prawdę mówiąc nigdy nie przepadałem za tym miejscem. Jakoś tak surowo i bez klimatu. Ceny też mieli dość wysokie od samego początku, jeśli dobrze pamiętam.

  •  

   @frugo90:
   lokal na uboczu, poza głównymi "nurtami" spacerowiczów czy imprezowiczów. Słabe oznakowanie, sąsiedzi nie pozwolili umieścić świecącej się reklamy.
   O ile na początku był to jeden z bardzo nielicznych lokali tego typu (a jedyny w okolicy), to cieszył się popularnością. Jednak gdy powstało więcej lokali w lepiej dostępnych miejscówkach, to dało się zauważać spadek napływu nowych gości. A dalej samo poszło.

  •  

   @BrowarPERUN Dziwi mnie to, bo zawsze myślałem, że gros klienteli tego lokalu to świadomi klienci, którzy nie wpadają tam przypadkiem tylko przychodzą specjalnie do tego miejsca. Szkoda :-(

  •  

   @frugo90:
   tak, wpadała tam bardzo świadoma klientela, najpierw trzeba było być uświadomionym jak tam trafić ( ͡° ͜ʖ ͡°). I ta sama klientela [tj birgicy] jest znana z tego, że lubi różnorodność, chce być zaskakiwana i rzadko sięga po to samo wielokrotnie. I właśnie to spowodowało odpływ, gdy pojawiły się inne lokale: Tap house przestał być jedynym miejscem z dobrym piwem w okolicy, a stał się jednym z wielu. A wręcz inne lokale były bardziej "atmosferyczne" oraz z większą rotacją i różnorodnością na kranach i w lodówce - tap house miał coraz mniejszą siłę przyciągania i pomimo znakomitego patrona w postaci Pracowni, to już nie działa tak na birgików jak jeszcze 3 lata temu...

   Pomijam już sytuacje, gdy taki birgik idzie ze znajomymi weekendowe picie - to wybierają miejsca "wygodne", gdzie łatwo się skrzyknąć i pójść ewentualnie dalej na żarcie czy inne piwo. Zaciągnięcie całej grupki do tap house to dość ryzykowne zadanie ;)

  •  

   @BrowarPERUN: Tap House od początku nie był jedynym w okolicy, bo Viva la Pinta na Floriańskiej wystartowała mniej więcej w tym samym czasie. Tylko, że przez Floriańską przewalają się tłumy i Pinta ma też żarcie w ofercie.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Mamy dopiero poniedziałek, a zwycięzca już wyłowiony ( ͡º ͜ʖ͡º) #bekazpodludzi #logikaniebieskichpaskow #thebestofmirko

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  #polak #heheszki #humorobrazkowy

  odpowiedzi (14)

 • avatar

  Chciałbym zrobić eksperyment społeczny i obalić kilka mitów. Chodzi o zagadywanie przypadkowych dziewczyn mijanych na ulicy. Mówi się tutaj "Nie znam nie zagaduje", "nie jestem pajacem". Chciałbym to sprawdzic na własnej skórze niech to będzie na początek 30 dziewczyn? W skali od 6-8 ruchenstaina, tak takie mam zamiar tylko zagadywać w przedziale moim wiekowym 17-22 lat. Dodam, że nigdy, ale to nigdy nie zagadałem nikogo na ulicy no może jakieś starsze osoby pytając o kierunek. Mówi się też, że bardzo mało mężczyzn ma odwage tak podejść i porozmawiać do tego podobno bardzo różowym to imponuje. Chciałbym to sprawdzić na własnej skórze i wam przekazać swoje przemyślenia, statystyki z każdej rozmowy i wyniki. Jeszcze nie mam pomysłu jak prowadzić rozmowę, ale chciałbym dojść do takiego momentu, aby zdobyciu kontaktu nr. telefonu czy fb i umówienie się na spotkanie. Będzie to dla mnie nie lada wyzwanie i sprawdzenie się w stresującej sytuacji z każdym podejściem myślę, że będzie mi o to łatwiej. Co o tym myślicie?
  #tfwnogf #przegryw #stulejacontent #glupiewykopowezabawy
  pokaż całość

  odpowiedzi (58)