Wpis z mikrobloga

cześć mirki z #selenium #testowanieoprogramowania
Robię zadanie rekrutacyjne w selenium + java, mam je zamieścić na githubie. Chcę, aby sprawdzający zrobił tylko git pull i wydał jedną komendę do uruchomienia. Tylko co z webdriverem? Dołączyć go do repo i ustawić ścieżkę na sztywno? Wydaje mi się to mało profesjonalne. Czy da się to jakoś do zależności wrzucić, żeby samo się ściągnęło?
Przyjmijmy, że mogę założyć, że sprawdzający będzie używał Windowsa.
  • 11
@zielonk4: troche wiocha robić komuś syf na kompie, chyba lepiej jak mu każę podać ścieżkę do drivera
@zb0oj: też się nie znam i próbuje to mavenem zrobić, ale chyba tylko paczckę z selenium da się dodać - drivera niebardzo mogę znaleźć
@askorek zrób folder "driver", pobierz, wypakuj do niego chromedriver i podaj ścieżkę do tego pliku, podczas uruchamiania testu / przegladarki. Na upartego pobierz na 3 platformy, dodaj sprawdzanie systemu i aby uruchomilo poprawnego drivera. To tylko zadanie rekrutacyjne, po co przesadnie kombinować
Jak wyżej @MaksymMaksymowicz napisał. Robisz folder z driver'ami "WebDriver" w głownym katalogu z projektem i inicjalizacja WebDriver'a na podstawie OS'a np. :

private static void setUpWebdriverVariables() {
if (SystemUtils.IS_OS_LINUX) {
File f = new File("WebDriver/Linux/chromedriver");
System.setProperty("webdriver.chrome.driver", f.getAbsolutePath());
}
if (SystemUtils.IS_OS_WINDOWS) {
File f = new File("WebDriver/Windows/chromedriver.exe");
System.setProperty("webdriver.chrome.driver", f.getAbsolutePath());
}
if (SystemUtils.IS_OS_MAC) {
File f = new File("WebDriver/MacOS/chromedriver");
System.setProperty("webdriver.chrome.driver", f.getAbsolutePath());
}
}

(Z tego co kojarzę to ten kod wymaga importu Apache Commons,