•  

  Czas podsumować gdański rynek wynajmu krótkoterminowego mieszkań z perspektywy drobnego inwestora - właściciela maksymalnie dwóch lub trzech mieszkań w #gdansk. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Sytuacja 1 - mieszkanie bez obciążeń.
  Zysk z mieszkania położonego ok. 2 km od centrum #gdansk i 2 km do plaży - 19 tys. zł/rok po odliczeniu kosztów (pranie, sprzątanie, drobne remonty, czynsz, prąd, woda, gaz, prowizja booking.com). Czasu pracy nie liczę, ale średnio tygodniowo wychodzi 5-6 h. Mieszkanie w standardzie ekonomicznym więc żadna firma zajmująca się wynajmem go nie weźmie pod skrzydła.
  W sezonie cena za noc 200-250 zł - 43 m2. Koszt remontu początkowego 35 tys. zł

  Sytuacja 2 - mieszkanie w kredycie
  Zysk z mieszkania położonego ok. 500 m od centrum #gdansk - 3-5 tys. zł/rok (╯︵╰,) po odliczeniu kosztów (prowizja ok. 30 proc. dla firmy ogarniającej wynajem, drobne naprawy i remonty, koszty kredytu). Czasu pracy nie liczę, robi to firma wynajmująca. Mieszkanie w standardzie podwyższonym.
  W sezonie cena za noc 300-400 zł - 42 m2. Koszt remontu początkowego 65 tys. zł

  Sytuacja 3 - mieszkanie bez obciążeń - sytuacja idealna, są ale...
  Zysk z mieszkania położonego ok. 100 m od fontanny Neptuna, mieszkanie w spadku - 24 tys. zł/rok po odliczeniu kosztów (prowizja ok. 30 proc. dla firmy ogarniającej wynajem, drobne naprawy i remonty, koszty kredytu). Czasu pracy nie liczę, robi to firma wynajmująca. Mieszkanie w standardzie wysokim.
  W sezonie cena za noc 400-600 zł. 54 m2. Koszt remontu początkowego 120 tys. zł

  Resumując....
  Jeśli chcemy zarabiać tu i teraz to najlepiej kupić mieszkanie tanie na obrzeżach centrum z gotówkę. Wyremontować je i wynajmować. W obecnych warunkach inwestycja zwraca się po ok. 10-12 latach. Jeśli idziemy w kredyt to należy doliczyć 10 lat. Mieszkanie z możliwością przeskoczenia na wynajem długoterminowy, gdyby jakieś zawirowania turystyczne były.

  Jeśli kupujemy nowe mieszkanie w obrębie centrum za kredyt zwrot inwestycji następuję po ok. 18-20 latach. Inwestycja obarczona dużym ryzykiem z uwagi na wahnięcia na rynku turystycznym. Może być tak, że będziemy dokładać do mieszkania.

  Centrum jest już mocno przesycone - hotelami i prywatnymi apartamentami, jest duża konkurencja, trzeba się czymś wyróżniać od całej reszty - darmowy parking, play station, wielki telewizor, pełny pakiet TV z kanałami porno i etc.

  Wniosek: im wynajmujecie taniej za dobę, możecie więcej zarobić, ale to znana wszystkim zasada ekonomii i nie nakręcajcie się już na centrum. Szukajcie do kupna coś pomiędzy centrum a plażą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Górny taras w ogóle odpada.

  Kurtyna. Macie pytania?
  #booking #bookingcom #airbnb #inwestycje #wynajem #gdynia #trojmiasto #zarabianie

  +: nielu, K.........a +11 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h